Mēness kalendārs sevī glabā gadsimtiem krātas zināšanas, kas mums var palīdzēt mūsu ikdienas darbos. Šīs zināšanas ir pielietojamas visās dzīves jomās – gan attiecību un veiksmīga biznesa veidošanā, gan saimniecībā un mājas solī, gan skaistumkopšanā un svara kontrolē. 

Mēness kalendārs palīdz dzīvot saskaņā ar dabas un Visuma ritmiem, dziļāk izprast savas emocionālās reakcijas, izvairīties no neveiksmīgiem mēģinājumiem un kļūdām, tādējādi padarot dzīvi harmoniskāku un piepildītāku.

Mēness

Mēness ir mūsu planētas vienīgais dabīgais pavadonis. Tas riņķo ap Zemi pa nedaudz izstieptu orbītu, vienlaikus rotējot arī ap savu asi tā, ka no Zemes ir novērojama praktiski tikai viena Mēness puse. Uz Mēness ķermeņu svars ir 6 reizes mazāks nekā uz Zemes, uz tā nav atmosfēras un temperatūra svārstās no +110°C dienā līdz -120°C naktī. Mēness ir vispamatīgāk izpētītais debess ķermenis, tas atrodas vistuvāk Zemei un ir vienīgais, ko apmeklējis cilvēks. Tiek pat izteiktas hipotēzes, ka bez Mēness nebūtu iespējama dzīvības izcelšanās uz Zemes. Atstarojot Saules gaismu, tas izgaismo mūsu ceļus naktī un cauri gadsimtiem kā uzticams ceļabiedrs veic savu nepārtraukto riņķojumu apkārt zemeslodei.

Mēness kalendārs

Mēness jeb lunārais kalendārs ir laika skaitīšanas sistēma, kas balstīta uz mēness fāžu cikliem. Tas tika izmantots jau sensenos laikos un ir radies vēl pirms saules kalendāra, pateicoties cilvēku novērojumiem par Mēness ritmu saistību ar uz Zemes notiekošajiem procesiem. Jauns Mēness cikls sākas tad, kad iestājas Jaunmēness, katrā lunārajā mēnesī ir 29 vai 30 tā saucamās mēness dienas/diennaktis. Attiecībā pret saules kalendāru katra lunārā mēness gada sākums ik gadu pārvietojas par 10-12 dienām.

Mēness kalendārs 2024

Mēness fāzes

Mēness fāzes ir formas, kādās mēs no Zemes varam novērot Saules izgaismotās Mēness daļas un tās ir atkarīgas no Mēness stāvokļa attiecībā pret Sauli un Zemi. Pilns mēness fāžu maiņas cikls ilgst 29,5 dienas. No jauna mēness iestāšanās brīža līdz pilnmēnesim mēness aug un pieņemas spēkā – tradicionāli, lai saviem centieniem nodrošinātu veiksmi, šajā laikā iesaka uzsākt jaunus darbus un projektus (izņemot pirmo mēness dienu, kas paredzēta plānošanai). Darbu pabeigšanai, projektu noslēgšanai, kopsavilkumu un analīžu veikšanai veiksmīgāks ir dilstoša mēness periods – no pilnmēness līdz nākošajam jaunmēnesim.

Mēness fāžu maiņas laiki ir kritiskie punkti lunārā mēneša ciklā. Kā zināms, Mēness ar savu gravitācijas spēku pievelk sev visus Zemes šķidrumus, izraisot uz mūsu planētas paisumus un bēgumus – tas notiek mēness fāžu maiņas rezultātā. Tā kā cilvēks (arī dzīvnieki un augi) lielākoties sastāv no ūdens, tad mēness fāžu maiņas process skar arī mūs, Zemes iemītniekus, ietekmējot mūsu fizisko pašsajūtu un enerģētiku.

Jauns mēness

jauns mēnessJauns mēness sākas brīdī, kad Saule savienojas ar Mēnesi. Tas ir jauna mēness cikla sākums. Mēness debesīs nav redzams. Jaunmēness ir vislabvēlīgākais laiks tieši visāda veida plānošanai, nākotnes plānu un projektu izstrādei.Lasīt vairāk…

Augošs mēness

augošs mēness Mēnesim augot, aug un vairojas arī vispārējie dzīvības spēki un enerģija. Cilvēki kļūst spēcīgāki, aktīvāki, emocionālāki, spējīgi motivēt un aizraut gan sevi, gan arī citus. Tieši šajā laikā mums ir iespējas daudz ko sasniegt un realizēt, ja rīkosimies aktīvi, droši un pārliecinoši. Lasīt vairāk…

Pilns mēness

pilnmēnessPilnmēness laikā Mēness ir pilnībā Saules izgaismots un tā ietekme uz Zemes procesiem un cilvēku fizisko, psihisko un emocionālo stāvokli ir visspēcīgākā. Šajā laikā notiek mūsu spēku un iespēju uzplaukums, kad var plašākai publikai demonstrēt sava darba augļus un dalīties ar sasniegto.Lasīt vairāk…

Dilstošs mēness

dilstošs mēnessMēnesim dilstot, arī cilvēka fiziskie spēki pakāpeniski sāk iet mazumā, mēs kļūstam lēnāki, mierīgāki un apcerīgāki. Laikā, kad mēness dilst, kļūst grūtāk uzsākt jaunus darbus un projektu, kā arī kārtot dažādus darījumus. Dilstoša mēness laikā uzsāktās lietas prasīs no mums vairāk gan enerģijas, gan laika un tās var ievilkties.Lasīt vairāk…

Mēness ceļš caur zodiaka zīmēm

Atšķirībā no Saules, kas visas zodiaka zīmes apceļo gada laikā, Mēness to paspēj izdarīt nepilnā mēnesī, katrā zīmē atrodoties aptuveni 2-3 dienas.

Mēness atrašanās zodiaka zīmēs vairāk ietekmē mūsu emocionālās izpausmes un to, kā mēs reaģējam uz notikumiem apkārt. Kā arī dod norādījumus par konkrētām darbības jomām, kurām attiecīgais periods ir labvēlīgāks.

Mēness zodiaka zīmēs

mēness kalendārs

Mēness Auna zīmē…
Mēness Vērša zīmē…
Mēness Dvīņu zīmē…
Mēness Vēža zīmē…
Mēness Lauvas zīmē…
Mēness Jaunavas zīmē… 
Mēness Svaru zīmē…  
Mēness Skorpiona zīmē… 
Mēness Strēlnieka zīmē… 
Mēness Mežāža zīmē… 
Mēness Ūdensvīra zīmē… 
Mēness Zivju zīmē…

Mēness dienas

Mēness dienas nesakrīt ar kalendārajām dienām. Pirmā Mēness diena vienmēr sākas Jaunmēnesī un var būt ļoti īsa, ja drīzumā seko Mēness lēkts. Arī pēdējā – 30. Mēness diena var būt ļoti īsa vai pat vispār kādā lunārajā Mēnesī iztrūkt, kas arī ir atkarīgs no Jaunmēness iestāšanās brīža. Mēness dienu simbolika tiek tulkota un interpretēta dažādi. To ietekme uz dažādiem cilvēkiem var atšķirties, kas atkarīgs no katra indivīda garīgās attīstības līmeņa.

Mēness dienas

Mēness dienu raksturojums. Uzzināt vairāk…

© Tava-pasaule.lv / Publicēts 30.06.2012. / Materiāla sagatavošanā izmantotie avoti: vikipēdija, LPE