Dilstošs Mēness

Mēness sāk dilt pēc Pilnmēness un dilst līdz nākamajam Jaunam mēnesim. Zvaigžņotajās debesīs tas redzams kā Mēness izgaismotās daļas pakāpeniska sarukšana.

Dilstošs mēness

Dilstošs Mēness

© Ilustrācija: Tava-pasaule.lv / Dilstošs Mēness

Dilstošs Mēness – tās ir aptuveni divas nedēļas pēc Pilnmēness. Ja pēc Jaunmēness iestāšanās Mēness attālinājās no Saules, tad pēc Pilnmēness Mēness uzsāk ceļu atpakaļ pie Saules, lai atkal ar to savienotos nākamajā Jaunmēnesī.

Dilstoša mēness periodu var iedalīt divās daļās:

 • aptuveni nedēļa pēc pilnmēness un
 • aptuveni nedēļa līdz nākamajam jaunmēnesim.

Starp šiem periodiem atzīmējams pēdējais ceturksnis, kas tiek saukts arī par trešo ceturksni. Tas ir brīdis, kad mēs naksnīgajās debesīs redzam Saules izgaismotu kreiso mēness diska pusi. Ja pieliekot pie tā iedomātu līniju veidojas burts d, tad bez visiem kalendāriem ir skaidrs, ka iestājies pēdējais ceturksnis. Astroloģiski veidojas Saules un Mēness kvadratūra – 90 grādu leņķis attiecībā pret Zemi. Tas ir viens no disharmoniskajiem aspektiem un mūs ietekmē ne visai labvēlīgi.

Aptuveni nedēļu līdz Jaunmēnesim. Mēnesim dilstot arvien vairāk, arī cilvēka fiziskie spēki turpina iet mazumā. Vairums kļūst lēnāki un mierīgāki. Šajā periodā kļūst grūtāk nokārtot dažādus darījumus, kas saistīti ar ārpasauli un sociumu. Cilvēkiem ir raksturīgi iedziļināties sevī, vairāk domājot par savu iekšējo pasauli un garīgām lietām. Tas ir laiks, ko ļoti labvēlīgi izmantot meditācijām un attīrīšanās praksēm. Uzsākot jaunus darbus un projektus dilstošā mēnesī jāņem vērā, ka to paveikšanai būs nepieciešams vairāk laika un tie var ievilkties.

Laikā, kad mēness dilst:
 • vēlams vairāk pievērsties savas būtības garīgajai pusei;
 • skaistumkopšanā – labs laiks, lai veiktu attīrošās procedūras;
 • lieliski padosies mājas ģenerāltīrīšana, logu mazgāšana un atbrīvošanās no vecām un nevajadzīgām mantām. Tieši šajā laikā vislabāk nest apģērbu uz ķīmisko tīrītavu, kā arī nolikt drēbes un apavus sezonas glabāšanai;
 • labs laiks konservēšanai (izņemot, ja mēness atrodas ūdens zīmēs), zāles pļaušanai, cīņai ar nezālēm, dažādu kaitēkļu un parazītu iznīdēšanai;
 • jāizanalizē, jāizvērtē paveiktais un sasniegtais. Jāizdara secinājumi;
 • labvēlīgs periods iesākto darbu noslēgumam, pabeigšanai, punkta pielikšanai.
12 lietas, kas jāizdara dilstoša mēness laikā

12 lietas, kas jāizdara dilstoša mēness laikā. Skatīt…

Mēness kalendārs 2024

© 2012, Kristīne Kleinberga-Ankrava. Bez rakstiskas autora atļaujas un atsauces uz https://tava-pasaule.lv pārpublicēt aizliegts!

PADALĪTIES AR SAITI UZ RAKSTU SOC. TĪKLOS:

21 komentāri
 1. 31/12/2017
 2. 30/04/2018
  • Avatar photo 04/05/2018
 3. 20/07/2018
 4. 08/12/2020
 5. 17/05/2021

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *