Dārzkopība, darbošanās ar augiem un dārza darbi vieniem ir aizraujošs hobijs, citiem – grūts un atbildīgs darbs. Dārza iekārtošana un uzturēšana prasa ne tikai laiku un pacietību, bet arī izpratni par laika apstākļiem. Lai dārzs sniegtu estētisku un arī taustāmu labumu bagātīgas ražas veidā, dārzkopim atkarībā no gadalaika un laika apstākļiem jāievēro daudz un dažādi noteikumi.

Par to, kā augu dzīvi ietekmē Mēness ritmi, lasiet vairāk, spiežot uz attēla:

Dārza darbi pēc mēness kalendāra

DARBOŠANĀS DĀRZĀ MĒNESS RITMOS. SKATĪT…

 

Dārza darbi

Pavasaris

Pavasarī dārzā ir daudz darbu, ieskaitot zāles un puķu sēšanu, kā arī atkritumu savākšanu. Ja pavasaris ir lietains, zeme var būt pārāk mitra un, pirms uzsākt darbību dārzā, var nākties pagaidīt līdz zeme nožūs.

Marts:

Dārza darbi martā

SKATĪT…

Aprīlis:

Laika apstākļi un dārza darbi aprīlī

DĀRZA DARBI APRĪLĪ. SKATĪT…

Maijs:

Dārza darbi maijā

SKATĪT…
Vasara

Vasarā svarīgi regulāri laistīt un mēslot augus, kā arī sekot līdzi dārzeņu un augļu attīstībai. Ja vasara ir ļoti karsta un sausa, jāievēro ūdens taupības pasākumi, piemēram, laistot tikai vakaros un izmantojot mulčēšanu, lai augsnes mitrums saglabātos ilgāk.

Jūnijs:

Dārza darbi jūnijā

SKATĪT…

Jūlijs:

Dārza darbi jūlijā

DĀRZA DARBI JŪLIJĀ. SKATĪT…

Augusts:

Dārza darbi augustā

SKATĪT…
Rudens

Rudens ir ne tikai ražas novākšanas laiks, bet arī laiks, kad jāgatavo dārzs ziemai: lapu vākšana, zāles pļaušana un mulčēšana, lai saglabātu augsnes mitrumu.

Septembris:

Dārza darbi septembrī

SKATĪT…

Oktobris:

Dārza darbi oktobrī

SKATĪT…

Novembris:

Dārza darbi novembrī

SKATĪT…
Ziema

Ziemā dārzs var izskatīties miera pārņemts, taču tajā joprojām ir daudz darbu, piemēram, augu aizsardzība no salnām un aukstuma. Turklāt, ja ziema ir sniegaina, jārūpējas, lai sniega kupenas nebojātu stādus un koku zarus.

Decembris:

Dārza darbi decembrī

SKATĪT…

Janvāris:

Dārza darbi janvārī

DĀRZA DARBI JANVĀRĪ. SKATĪT…

Februāris:

Dārza darbi februārī

SKATĪT…

Lai dārzs un darbošanās dārzā nestu prieku un gandarījumu, svarīgi plānot dārza darbus atkarībā no laika apstākļiem. Skaista dārza iekārtošana var prasīt daudz laika un resursu, bet rezultātā dārzs taps par vietu, kur varēs atpūsties ar ģimeni, draugiem, vienatnē un izbaudīt dabas skaistumu.