Jauns Mēness

Mēness ir Zemei tuvākais debesu ķermenis, kas spēcīgi ietekmē visu dzīvo radību. Kad savā riņķojumā ap mūsu planētu tas nostājas pozīcijā starp Zemi un Sauli, pret mums ir vērsta neizgaismotā Mēness puse, un mēs nakts spīdekli neredzam. Šajā laikā Mēness savienojas ar Sauli un tēlaini izsakoties – dzimst Jauns Mēness.

Jauns mēness – lunārā mēneša sākums

Jaunmēness brīdī sākas jauns lunārais cikls un pirmā mēness diena, kas ilgst līdz nākamajam Mēness lēktam. Ļoti svarīgi ir sagaidīt to harmoniski un pozitīvi.

Pirmās mēness dienas garums katru mēnesi var atšķirties: tas atkarīgs no tā, kad iestājas Jaunmēness un kad – nākamais Mēness lēkts. Tā ir nozīmīga arī ar to, ka ieliek sava veida pamatu turpmākajam lunārajam mēnesim. Pirmo mēness dienu izmanto īpašajiem plānošanas, sapņošanas un mērķu nospraušanas rituāliem un praksēm.

Jauns mēness. Kad sākas Jauns mēness. Tabula
Katru gadu mēs piedzīvojam visu zodiaka zīmju Jaunmēnešus un katrs jauns mēness ir apveltīts ar savu īpašo enerģētiku. Pareizi izmantojot Jaunmēness enerģiju, gada laikā mēs varam dot impulsu nozīmīgām pozitīvām pārmaiņām visās savās dzīves jomās: personiskajā izaugsmē, izskatā, materiālajā nodrošinātībā, īpašuma lietās, privātajā dzīvē, veselībā, attiecībās, karjerā, draudzībā, garīgajā sfērā.

Zemāk redzamajā tabulā atzīmētas jauna mēness iestāšanās dienas un laiks. Atzīmējiet sev kalendārā šos datumus un pirmajā mēness dienā atrodiet kaut brīdi laika pārdomām par savas dzīves sapņiem, mērķiem, plāniem, vēlmēm un iecerēm, ko vēlaties sasniegt. Precīzi no cikiem līdz cikiem ilgst maģiskā pirmā mēness diena, jāskatās attiecīgā mēneša mēness kalendārā.

Mēness kalendārs 2021. gadam

Ko darīt, ja pirmajā mēness dienā trāpās čika laiks, tā ir ļoti īsa vai iekrīt nakts stundās? Kalt plānus un nospraust mērķus var arī nākamajās tuvākajās dienās pēc Jaunmēness, vienīgi tiek uzskatīts, ka tieši pirmās dienas impulss ir visspēcīgākais.

Kad sākas Jauns mēness 2021. gadā. Tabula

Tabulā norādīts Latvijas laiks. Izkārtojums – zodiaka zīmju secībā, sākot no Auna, beidzot ar Zivīm.

©Tava-pasaule.lv Datumi, kuros sākas Jauns mēness
Tematika. Jomas un īpašības, pie kurām īpaši piedomāt un piestrādāt
Jaunmēness Auna zīmē 12.04.2021. plkst.05:31 Griba, drosme, iniciatīva, neatkarība, jauni projekti, startapi, sporta nodarbības, treniņi, fiziskā izskata uzlabošana, prasme aizstāvēties, cīņas spars, patstāvība, līderisms, izlēmīgums, uzņēmība,  neatkarība.
Jaunmēness Vērša zīmē 11.05.2021. plkst.22:00 Vērtības, nauda, uzkrājumi, pašvērtība, pārticība, sievietēm – sievišķības attīstīšana. Bauda, labsajūta, stabilitāte, skaistas lietas, komforts, materiālie labumi, jutekliskums.
Jaunmēness Dvīņu zīmē 10.06.2021. plkst.13:53 Viss, kas saistīts ar informāciju, intelektu, apmācībām, kursiem, īsiem braucieniem, komandējumiem, kaimiņu lietām, brāļiem, māsām. Tirdzniecība, līgumi, pārrunas. Saskarsmes un runas prasmju uzlabošana.
Jaunmēness Vēža zīmē 10.07.2021. plkst.04:17 Māja, mājas lietas, ģimene, senči, dzimta, tradīcijas, vēsture, grūtniecība, bērniņa plānošana. Darbs ar bērnības traumām, atbrīvošanās no depresijas, melanholijas. Savu emocionālo vajadzību apzināšanās. Romantisma, iejūtības, maiguma, līdzjūtības, intuīcijas attīstīšana. Nekustamā īpašuma, drošības jautājumi.
Jaunmēness Lauvas zīmē 08.08.2021. plkst.16:50 Mīlestība, svētki, izklaides, atpūta, bērni, sports, pašizpausme, spēles, daiļrade, hobiji. Attiecības ar bērniem, optimisms, dāsnums, cēlsirdība. Prasme priecāties par dzīvi, būt spilgtam un radošam.
Jaunmēness Jaunavas zīmē 07.09.2021. plkst.03:52 Veselība, darbs, darba apstākļi, mājdzīvnieki, dienas režīms, pienākumi pret citiem, kārtības ieviešana mājās, darba vietā, galvā. Atbildīguma, darba mīlestības un pacietības attīstīšana. Efektivitāte.
Jaunmēness Svaru zīmē 06.10.2021. plkst.14:05 Laulības, partnerattiecības, attiecību uzlabošana. Sadarbošanās, līgumi. Diplomātija, māka atrast zelta vidusceļu, mēra sajūta, gaumīgums, prasme vienoties ar citiem par abpusēju izdevīgumu, saskaņas veidošana. Skaistuma un miera ienešana attiecībās, konsultāciju tēmas.

Jauns Mēness Svaros ienesīs jaunas vēsmas partnerattiecībās

Aktuāli: Jauns Mēness Svaros ienesīs jaunas vēsmas partnerattiecībās

Jaunmēness Skorpiona zīmē 04.11.2021. plkst.23:15 Kopējie resursi, investīcijas, kredīti, kapitāla piesaistīšana. Transformējošas garīgās prakses, psiholoģiskie treniņi, maģija. Seksuālā dzīve, seksualitāte. Darbs ar bailēm, atbrīvošanās no tām.
Jaunmēness Strēlnieka zīmē 04.12.2021. plkst.09:43 Reklāmas lietas. Augstākā izglītība. Tāli ceļojumi, filozofija, citu kultūru iepazīšana. Zināšanu nodošana. Lieli, ambiciozi mērķi. Optimisma, dzīvesprieka, ticības labajam attīstīšana. Darbs ar pārmērībām. Piedzīvojumu, ceļojumu, atvaļinajuma plānošana.
Jaunmēness Mežāža zīmē 13.01.2021. plkst.07:00 Profesionālā izaugsme, karjera, laika plānošana, labprātīgie ierobežojumi, disciplīnas treniņi, kontrole. Mērķtiecības, neatlaidības, gara stingrības attīstīšana. Jaunu ieradumu veidošana, Ambiciozi mērķi. Attiecības ar augstākstāvošajiem, priekšniecību.

10 mērķu metode: Braiens Treisijs

Lasiet arī šo: Braiena Treisija 10 mērķu metode


Jaunmēness Ūdensvīra zīmē 11.02.2021. plkst.21:06 Eksperimenti, draugi, domubiedru grupas, pulciņi, biedrības, lielākas brīvības iegūšana. Tālejoši plāni un cerības. Ideju parvēršana realitātē. Neformālās organizācijas, reformas, jaunievedumi, kolektīvā jaunrade. Kreativitātes attīstīšana. Savas unikalitātes apzināšanās.
Jaunmēness Zivju zīmē 13.03.2021. plkst.12:21 Labdarība, reliģiozās lietas, meditācijas, darbs ar sapņiem, ezotēriskās, garīgās prakses. Projekti, kas saistīti ar mūziku, dzeju, mākslu, kino. Intuīcija, gaišredzība, labsirdība. Darbs ar atkarībām, negatīvajām zemapziņas programmām. Garīguma un iejūtības attīstīšana. Dziedināšana. Slepenās lietas.

mantras

Jūs varētu interesēt arī šis raksts: Mantras

Ko darīt Jaunmēness dienā

☑ vairāk uzmanību veltīt sev un savu vēlmju apzināšanai;
☑ plānot, sapņot, vēlēties un nospraust mērķus;
☑ pabūt kaut brīdi vienatnē, meditēt.
☑ ja iespējams – atslēgties no visas ienākošās informācijas gūzmas (dators, internets, telefons utt.);
☑ ierobežot kontaktus. Īpaši ar cilvēkiem, kas izraisa ne pārāk labas emocijas;
☑ ieplānot sev kaut ko patīkamu, iedvesmojošu, pozitīvu. Tas dos labu startu, lai visu turpmāko mēnesi varētu dzīvot uz pozitīvā viļņa;
☑ uzrīkot atslodzes dienu.

Pirmajās jauna mēness dienās organisma enerģētika ir zema, tāpēc šajās dienās nav vēlami:

 • smagi, sarežģīti darbi, kas prasa lielu enerģētisko patēriņu;
 • fiziskās un garīgās pārslodzes;
 • slēgt līgumus, veikt ļoti atbildīgus darbus;
 • iepirkties;
 • veikt ķirurģiskas operācijas, sarežģītas kosmētiskas procedūras;
 • konservēt augļus vai dārzeņus, strādāt dārzā.

Simboliski Jaunmēness dienas galvenais uzdevums ir jaunrade un atjaunotne, kad iespējams visu sākt no sākuma. Tāpēc vēlams atteikties no kaitīgiem ieradumiem, sastādīt plānu nākamajam mēnesim un sākt jaunu dzīvi.

Jaunmēness lielāku iespaidu atstāj uz vīriešiem (tie kļūst nervozāki un agresīvāki) un cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, kas kļūst apātiskāki un melanholiskāki. Arī cilvēki ar nestabilu nervu sistēmu un hiperjūtīgu psihi Jaunmēness laikā un tam tuvākajās dienās var just diskomfortu un nemieru.

Augošs mēness

Savienojoties ar Sauli, Mēness saņem impulsu un sāk, kā saka, “augt”. Dažas pirmās dienas pēc jauna mēness cikla sākšanās Mēness debesīs nav redzams. Trešajā mēness dienā pie debesīm  parādās šaurs Mēness sirpis. Pakāpeniski, attālinoties no Saules, Mēness kļūst arvien izgaismotāks. No Jaunmēness līdz Pilnmēnesim mēness aug, briest un pieņemas spēkā. Vairāk par augošu mēnesi lasiet šeit: augošs mēness.

© 2012, Kristīne Kleinberga-Ankrava. Bez rakstiskas autora atļaujas un atsauces uz http://tava-pasaule.lv pārpublicēt aizliegts!
Atjaunināts 2021

SAISTĪTIE RAKSTI:
Mēness kalendārs Pilnmēness
Dilstošs mēness Panākumu plānošana jaunā mēnesī

7 komentāri
 1. 12/12/2018
  • 13/12/2018
 2. 07/04/2020
 3. 01/09/2020
 4. 12/02/2021
 5. 12/03/2021
 6. 12/10/2021

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *