Jauns Mēness

Mēness ir Zemei tuvākais debesu ķermenis, kas spēcīgi ietekmē visu dzīvo radību. Kad savā riņķojumā ap mūsu planētu tas nostājas pozīcijā starp Zemi un Sauli, pret mums ir vērsta neizgaismotā Mēness puse, un mēs nakts spīdekli neredzam. Šajā laikā Mēness savienojas ar Sauli un tēlaini izsakoties – dzimst Jauns Mēness.

Jauns mēness – lunārā mēneša sākums

Jaunmēness brīdī sākas jauns lunārais cikls un pirmā mēness diena, kas ilgst līdz nākamajam Mēness lēktam. Ļoti svarīgi ir sagaidīt to harmoniski un pozitīvi.

Pirmās mēness dienas garums katru mēnesi var atšķirties: tas atkarīgs no tā, kad iestājas Jaunmēness un kad – nākamais Mēness lēkts. Tā ir nozīmīga arī ar to, ka ieliek sava veida pamatu turpmākajam lunārajam mēnesim. Pirmo mēness dienu izmanto īpašajiem plānošanas, sapņošanas un mērķu nospraušanas rituāliem un praksēm.




Jauns mēness. Kad sākas Jauns mēness. Tabula
Katru gadu mēs piedzīvojam visu zodiaka zīmju Jaunmēnešus un katrs jauns mēness ir apveltīts ar savu īpašo enerģētiku. Pareizi izmantojot Jaunmēness enerģiju, gada laikā mēs varam dot impulsu nozīmīgām pozitīvām pārmaiņām visās savās dzīves jomās: personiskajā izaugsmē, izskatā, materiālajā nodrošinātībā, īpašuma lietās, privātajā dzīvē, veselībā, attiecībās, karjerā, draudzībā, garīgajā sfērā.

Mēness kalendārs 2024

Ko darīt, ja pirmajā mēness dienā trāpās čika laiks, tā ir ļoti īsa vai iekrīt nakts stundās? Kalt plānus un nospraust mērķus var arī nākamajās tuvākajās dienās pēc Jaunmēness, vienīgi tiek uzskatīts, ka tieši pirmās dienas impulss ir visspēcīgākais.

Ko darīt Jaunmēness dienā

☑ vairāk uzmanību veltīt sev un savu vēlmju apzināšanai;
☑ plānot, sapņot, vēlēties un nospraust mērķus;
☑ pabūt kaut brīdi vienatnē, meditēt.
☑ ja iespējams – atslēgties no visas ienākošās informācijas gūzmas (dators, internets, telefons utt.);
☑ ierobežot kontaktus. Īpaši ar cilvēkiem, kas izraisa ne pārāk labas emocijas;
☑ ieplānot sev kaut ko patīkamu, iedvesmojošu, pozitīvu. Tas dos labu startu, lai visu turpmāko mēnesi varētu dzīvot uz pozitīvā viļņa;
☑ uzrīkot atslodzes dienu.




Pirmajās jauna mēness dienās organisma enerģētika ir zema, tāpēc šajās dienās nav vēlami:

  • smagi, sarežģīti darbi, kas prasa lielu enerģētisko patēriņu;
  • fiziskās un garīgās pārslodzes;
  • slēgt līgumus, veikt ļoti atbildīgus darbus;
  • iepirkties;
  • veikt ķirurģiskas operācijas, sarežģītas kosmētiskas procedūras;
  • konservēt augļus vai dārzeņus, strādāt dārzā.

Simboliski Jaunmēness dienas galvenais uzdevums ir jaunrade un atjaunotne, kad iespējams visu sākt no sākuma. Tāpēc vēlams atteikties no kaitīgiem ieradumiem, sastādīt plānu nākamajam mēnesim un sākt jaunu dzīvi.

Jaunmēness lielāku iespaidu atstāj uz vīriešiem (tie kļūst nervozāki un agresīvāki) un cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, kas kļūst apātiskāki un melanholiskāki. Arī cilvēki ar nestabilu nervu sistēmu un hiperjūtīgu psihi Jaunmēness laikā un tam tuvākajās dienās var just diskomfortu un nemieru.

Augošs mēness

Savienojoties ar Sauli, Mēness saņem impulsu un sāk, kā saka, “augt”. Dažas pirmās dienas pēc jauna mēness cikla sākšanās Mēness debesīs nav redzams. Trešajā mēness dienā pie debesīm  parādās šaurs Mēness sirpis. Pakāpeniski, attālinoties no Saules, Mēness kļūst arvien izgaismotāks. No Jaunmēness līdz Pilnmēnesim mēness aug, briest un pieņemas spēkā. Vairāk par augošu mēnesi lasiet šeit: augošs mēness.

© 2012, Kristīne Kleinberga-Ankrava. Bez rakstiskas autora atļaujas un atsauces uz https://tava-pasaule.lv pārpublicēt aizliegts!

SAISTĪTIE RAKSTI:
Mēness kalendārs Pilnmēness
Dilstošs mēness Panākumu plānošana jaunā mēnesī