Mēness un frizētava: matu kopšana pēc Mēness kalendāra

Dodoties uz frizētavu, mums parasti prātā jau ir izveidojies aptuvens priekšstats par to, kādu matu griezumu, sakārtojumu vai krāsu vēlamies. Dažkārt viss noris veiksmīgi un mēs esam apmierināti ar rezultātu, citkārt – rezultāti pārspēj visas cerības. Bet reizēm, izejot no frizētavas, mēs esam šausmās un panikā, baidāmies pat skatīties uz sevi spogulī, lamājam un vainojam meistaru.

Matu kopšana pēc mēness kalendāra

Liela nozīme tam, vai gājiens pie friziera būs veiksmīgs vai nē, ir Mēness stāvoklim debesjumā: kādā fāzē tas atrodas, kādu zodiaka zīmi šķērso un kādās attiecībās – aspektos ir ar Sauli un planētām. Izvēloties vislabvēlīgākos periodus imidža maiņai vai kardinālām pārmaiņām matu sakārtojumā, svarīgi ir ņemt vērā katra cilvēka individuālo dzimšanas karti. Tomēr, lai saglabātu matus skaistus un veselus, nav obligāti jāskrien pie astrologa. Vienkāršākām procedūrām, kā matu apgriešana, krāsošana, matu maskas utt. arī Mēness kalendārs vien var palīdzēt izvēlēties vislabāko laiku.

Mēness kalendārs var palīdzēt izvēlēties vislabāko laiku matu griešanai un kopšanai, lai saglabātu tos skaistus un veselus.
Matu kopšana pēc mēness kalendāra

Foto: pixabay.com

Matu griešana un veidošana

Lai mati augtu ātrāk, par vislabāko laiku to griešanai tiek uzskatīts augošs mēness  zemes zīmēs – Vērsī, Jaunavā, Strēlniekā, Mežāzī. Regulāri apgriežot matus kādās no šīm dienām, ar laiku uzlabosies matu struktūra, tie kļūs veselīgāki, spēcīgāki un nešķelsies.

Matu griešanai par labvēlīgu astrologi atzīst arī Lauvas zīmi. Ja griež matus dienās, kad Mēness šķērso šo zodiaka zīmi, tad mati labāk augšot, būs kuplāki un biezāki.

Pie laba matu sakārtojuma var tikt arī apmeklējot frizētavu, kad mēness atrodas Dvīņos vai Svaros. Turklāt vairākos avotos minēts, ka griežot matus šajās dienās, mati augs īpaši ātri.

Tātad, augošā mēnesī griezti mati  ataugs ātrāk, bet dilstošā – ataugs lēnāk, toties ilgāk saglabāsies matu griezums un frizētava būs jāapmeklē retāk.

Griežot matus dienās, kad mēness atrodas Ūdensvīra zīmē, jābūt gataviem uz pārsteigumiem – pat visparastākais matu griezums var izdoties ļoti ekstravagants un neparasts. Varbūt tāpēc par matu griešanu Ūdensvīra zīmē astrologu viedokļi dalās. Vieni uzskata, ka tas ir labvēlīgs periods frizētavas apmeklējumam, bet citi iesaka no matu griešanas šajā laikā labāk atturēties.

Kad mēness atrodas Vēža vai Zivju zīmēs, astrologi iesaka ar matiem labāk vispār neko nedarīt. Ja iespējams, pat nemazgāt, jo šajā laikā mati kļūstot jūtīgi pret jebkurām manipulācijām ar tiem. Tie var sākt šķelties, kļūt trausli un sākt pastiprināti izkrist.

Neiesaka griezt matus arī laikā, kad mēness iet caur Auna zīmi.

Matu krāsošana pēc mēness kalendāra

Vislabāk matus krāsot augošā mēnesī, īpaši, ja mēness ir Jaunavas zīmē – mati labāk uzsūks krāsu pigmentus, krāsa būs noturīgāka un spilgtāka.

Mēness Svaru vai Dvīņu zīmēs – labvēlīgs laiks, lai krāsotu matus gaišos un blondos toņos.

Mēness Vērsī, Jaunavā, Mežāzī – tumšos un melnos toņos.

Mēness Lauvā, Strēlniekā – kastaņkrāsa un visi rudie, sarkanīgie toņi.

Ja vēl nav īsti pārliecības, vai izvēlētā matu krāsa piestāvēs, var mēģināt sākumā matus nokrāsot kādā no dilstoša mēness dienām – krāsa nebūs tik noturīga un ātrāk izmazgāsies.

Nelabvēlīgs laiks matu krāsošanai – Mēness Skorpionā.

Virtuālais matu stilists

Kad vislabāk likt ilgviļņus

Vislabvēlīgākais laiks ilgviļņu likšanai – Mēness Jaunavā.

Neitrāls – Mēness Vērsī, Svaros, Strēlniekā gan augošā, gan dilstošā mēnesī.

Tiem, kam parasti ilgviļņi iznāk “par vāju” var mēģināt likt ilgviļņus, kad mēness atrodas Lauvas zīmē.

Nelabvēlīgs laiks – Mēness Skorpionā vai Ūdensvīrā.

Matu kopšana

Barojošas, matus nostiprinošas maskas un procedūras vislabāko rezultātu dos tad, ja tiks veiktas augošā mēnesī.

Attīrošas, matu taukainību samazinošas un pretblaugznu maskas vislabāk izmantot dilstoša mēness laikā.

Matu pieaudzēšanu labāk veikt augošā mēnesī.

Virtuālais stilists Artuss

Nelabvēlīgie periodi frizētavas apmeklējumam

 • aptuveni 2 dienas pirms un 2 dienas pēc jauna mēness iestāšanās (var būt izņēmumi, bet uz pašu jaunmēness dienu un īpaši 29.mēness dienu labāk frizētavas apmeklējumu neieplānot),
 • čika laiks,
 • mēness Auna, Vēža un Zivju zīmēs,
 • 9., 15., 23. un 29. mēness dienas,
 • Saules un Mēness aptumsumi.
Ievērojiet Mēness kalendāra ieteikumus matu kopšanā, neapmeklējiet frizētavu nelabvēlīgajās dienās un jūsu “galvas rota” jums vienmēr sagādās prieku un patīkamas emocijas.


© 2013,  Kristīne Kleinberga-Ankrava. Bez rakstiskas atļaujas un atsauces uz https://tava-pasaule.lv/ pārpublicēt aizliegts!
Atjaunināts 2021.

56 komentāru
 1. 29/11/2017
  • Avatar photo 15/12/2017
 2. 06/01/2020
 3. 15/01/2020
 4. 20/01/2020
 5. 28/02/2020

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *