Atslodzes dienas un pārtikas produktu TOPs novembrim

Novembrī laika apstākļi kļūst arvien vēsāki. Īpaši rītos un vakaros jau varam izteikti just ziemas sezonas tuvošanos, neskatoties uz to, ka dienas tomēr vēl ir samērā siltas. Novembri nevarētu nosaukt par labāko laiku diētu un atslodzes dienu ievērošanai. Dienas kļūst īsākas, vakari – garāki un tumšāki. Tā vien gribas sevi palutināt ar kādu kalorijām bagātāku ēdienu vai dzērienu. Šajā rakstā aplūkosim novembra mēneša top pārtikas produktus, kas palīdzēs uzlabot veselību, kā arī dalīsimies ar atslodzes dienu laikiem Mēness ritmos novembrī.

Atslodzes dienas un pārtikas produktu TOPs novembrim

© Foto: pixabay.com / Atslodzes dienas un pārtikas produktu TOPs novembrim

Atslodzes dienas Mēness ritmos novembrim 2023

5.novembris 04:37 – 16:37
12.novembris 23:27 – 13.novembris 23:27
20.novembris 06:50 – 18:50
26.novembris 23:16 – 27.novembris 23:16
Galvenā prioritāte novembrī – imunitātes stiprināšana. Lai būtu laba imunitāte, jārūpējas par zarnu mikrofloru, tātad – pārtikā jālieto produkti, kas ir sezonāli un vērtīgām vielām bagāti. Tas palīdzēs labajām baktērijām mūsu organismā cīnīties ar patogēnajām, tādējādi nodrošinot mums labu garastāvokli un augstu enerģijas līmeni.  Īpaši vērtīgi rudens ēdienkartē ir iekļaut veselīgās dārzeņu biezzupas, žāvētu augļu kompotus un zāļu tējas.

Pārtikas produktu TOPs novembrim

Novembrī, līdzīgi kā oktobrī, joprojām aktuāli ir āboli, dzērvenes, smiltsērkšķi, ķirbji, visu veidu kāposti, selerija, burkāni, bietes, rieksti un sēnes. Kādiem pārtikas produktiem vēl pievērst lielāku uzmanību:

Pākšaugi

Pākšaugi ir izcils un sabalansēts pārtikas avots, kas būtu jāiekļauj novembra ēdienkartē. Ēdieni, kuru sastāvā ir lēcas, zirņi, pupas ir ne tikai garšīgi, bet arī bagāti ar svarīgām uzturvielām, kas veicina veselību un var palīdzēt svara normalizēšanā. Pākšaugi ir bagāti ar olbaltumvielām, šķiedrvielām, minerālvielām un vitamīniem, piemēram, B grupas vitamīniem un folijskābi.

Graudaugi

Viena no graudaugu priekšrocībām ir tā, ka tie ir lielisks šķiedrvielu avots, kas uzlabo gremošanu un aizsargā zarnu veselību. Graudaugus var izmantot daudzos ēdienos: putrās, zupās, salātos un citos ēdienos.

Kāļi, kolrābji, rutki

Šie dārzeņi bieži vien tiek nepelnīti piemirsti, kaut gan tajos ir daudz vērtīgu vielu. Kāļi satur daudz šķiedrvielu, kā arī C vitamīnu, kas palīdz stiprināt imunitāti. Kolrābji satur vitamīnus C un K, kā arī daudzas minerālvielas, piemēram, kāliju un folijskābi. Arī rutki ir bagāti ar vitamīniem un minerālvielām, tostarp vitamīnu C un kalciju. Visus šos dārzeņus var izmantot svaigus salātos vai bagātināt ar tiem otros ēdienus.Mārrutki, ķiploki un sīpoli

Šie pārtikā plaši izmantojamie produkti pazīstami ar savām antibakteriālajām un pretiekaisuma īpašībām. Tos izmanto gan ēdienu garšas uzlabošanai, gan veselības problēmu risināšanai, piemēram, saaukstēšanās ārstēšanai un holesterīna līmeņa samazināšanai.

Skābēti kāposti

Skābētos kāpostos esot vairāk C vitamīna nekā svaigos.

Kartupeļi

Kartupeļi ir viens no visvairāk patērētajiem dārzeņiem pasaulē.

Topinambūrs

Topinambūrs

Topinambūrs: plusi, viens mīnuss un idejas ēdienu pagatavošanai. Videoreceptes…

Sēklas

Saulespuķu, ķirbju, sezama sēklas, linsēklas un citas uzturā lietojamās sēklas ir bagātas ar omega-3 taukskābēm, kas palīdz uzlabot sirds un asinsvadu veselību. Sēklas var pievienot salātiem, zupām, sautējumiem, kokteiļiem.

Garšvielas

Garšvielas var būt noderīgas ne tikai ēdienu garšas uzlabošanai, bet arī vielmaiņas uzlabošanai un svara normalizēšanai novembrī. Šeit ir dažas garšvielas, kas ir noderīgas vielmaiņai: kanēlis, pipari, ingvers, kurkuma, koriandrs, fenhelis, ķimenes.

Ājurvēdas detoksa tēja

Lasiet arī šo rakstu: Dzēriens, kas uzkurina iekšējo uguni jeb ājurvēdas detoksa tēja

Garšvielas var pievienot gan dažādiem ēdieniem, gan dzērieniem. Kad tās tiek iekļautas sabalansētā un veselīgā uzturā, tās var uzlabot vielmaiņu un veicināt svara normalizēšanu.

Papildinot savu ikdienas ēdienkarti ar šiem novembra mēneša top produktiem, jūs ātri vien varēsiet sasniegt sevis uzstādītos veselības uzlabošanas mērķus un stiprināsiet imunitāti. Lai veselīgs un aktīvs novembris!