Saule zodiaka zīmēs: Vēzis

Kad Saule pāriet Vēža zodiaka zīmē, sākas astronomiskā vasara. Vasaras saulgrieži. Vēzis ir ceturtā zodiaka zīme un debesīs tam simboliski atbilst tādā pašā vārdā saukts zvaigznājs. Senie astrologi uzskatīja, ka te atrodas debesu ieeja, pa kuru uz Zemes nolaižas jaundzimušo bērnu dvēseles. Viens no nozīmīgiem zvaigznāja objektiem ir dubultzvaigzne vārdā Akubens, kas tulkojumā no arābu valodas nozīmē „spīle”.

Senajā Ēģiptē zvaigznājs tika saukts par Ūdens Zvaigznēm un tā simbols bija divi bruņurupuči, bet saskaņā ar grieķu mitoloģiju Vēža zvaigznājs radies pateicoties tam, ka brīdī, kad Hērakls veica savu kārtējo varoņdarbu, cīnoties ar daudzgalvaino Hidru, Olimpa dieviete Hēra esot uzmanības novēršanai sūtījusi krabi, tas ir – vēzi.

Vēzis ieķēries ar savām spīlēm Hēraklam kājā, un Hērakls mazo drosminieku saminis. Vienīgais, kā Hēraklu neieredzošā Hēra varēja Vēzi atalgot, bija uz visiem laikiem piešķirt tam vietu debesīs.

Vēža zīmes simbolam ir vairāki tulkojumi. Viens no tiem – svastika, kas simbolizē Saules ritējumu, otrs – sievišķais un vīrišķais pirmsākums, iņ un jan – divi virpuļi, kas apvienojas jaunas dzīvības radīšanai.

Saule Vēža zodiaka zīmē: 21./.22.jūnijs – 23.jūlijs. (Datums katru gadu var nedaudz atšķirties. Kad un cikos Saule pāriet Vēža zīmē kādā konkrētā gadā, jāskatās astroloģiskajās programmās vai speciālās tabulās – efemerīdās).Vēzis: Saules zīmes vispārīgais horoskops.

Saule zodiaka zīmēs: Vēzis

© Ilustrācija: Tava-pasaule.lv / Saule Vēža zodiaka zīmē

Vēzis ir pirmā no ŪDENS stihijas zīmēm un to pārvalda MĒNESS. Tieši tas piešķir visiem Vēžiem emocionalitāti, jūtīgumu, „mātišķumu” un lielu iespaidojamību. Visi Vēži ļoti spēcīgi izjūt Mēness fāžu ietekmi un to garastāvoklis mainās līdz ar tām.

No pirmā acu uzmetiena tie var likties diezgan atturīgi, noslēgti, aizdomīgi un piesardzīgi, bet aiz ārējā cietā Vēža bruņu apvalka slēpjas smalka pasaule. Iepazīstot Vēzi tuvāk, atklāsies viņa dvēseles dziļums, apbrīnojamā iejūtība un spēja just līdzi. Turklāt Vēzis jūt līdzi ne tikai teorētiski, bet arī praktiski, palīdzot arī ar materiālām lietām.

Savā jūtīgumā šīs zīmes pārstāvji ir nepārspējami, bet pateicoties tieši tam Vēži ir arī ļoti ievainojami un sentimentāli. Tieši tāpēc tie nesteidzas citiem izrādīt savas jūtas, tās slēpjot savas sirds vistālākajos nostūros.

Vēži ļoti baidās no tā, ka viņu dvēseli kāds varētu sāpināt, un sāpināt Vēzi ir vieglāk par vieglu. Apvainojies tas ierāpsies atpakaļ savā čaulā un izliksies par beigtu. Uz telefona zvaniem un vēstulēm neatbildēs. Vai arī uz jautājumu: „Kas noticis?” teiks: „Nekas!”

Galvenās tipiska Vēža pamatvērtības ir mājas, ģimene, tuvinieki un tradīcijas. Radinieku dēļ Vēzis ir gatavs uz visu. Mīl dzimteni un ir laimīgs, ja var dzīvot savā zemē, rūpēties par saviem bērniem un citiem ģimenes locekļiem.

Par savu pienākumu uzskata veidot rezerves uzkrājumus ilgākam laika periodam uz priekšu, vai tas būtu līdz malām piestūķēts ledusskapis, pieliekamais vai rezerves bankas konts. Tādā veidā Vēzis sev rada papildus drošības sajūtu.

Kritikas nīdējs un uzslavu fans. Lai Vēzis atplauktu smaidā un labvēlībā, viņš ir jāslavē. Jo vairāk, jo labāk. Vēži ir pašaizliedzīgi, prasīgi pret sevi, gādīgi attiecībā pret saviem mīļajiem un ļoti, ļoti intuitīvi. Lai gan reizēm tie var izrādīt zināmas bērnišķības un naivuma pazīmes, tomēr kārtojot savas personiskās lietas Vēži ir ļoti apķērīgi, neatlaidīgi un izveicīgi.

Vēzis, līdzīgi kā Vērsis, ir ļoti saimniecisks un cenšas savā īpašumā iegūt pēc iespējas vairāk mājās, un vispār dzīvē, noderīgu lietu. Ja Vēzis kaut ko ir satvēris savās spīlēs, tad tas ir uz mūžīgiem laikiem. Atņemt to diez vai izdosies.

Apveltīts ar fenomenālu atmiņu uz lietām un notikumiem, kas ir uzjundījušas viņa dziļi apslēptās jūtas. Atceras visu: slikto pieminēs līdz mūža galam, bet arī labo neaizmirsīs nekad.

Pasīvās pretošanās un pašaizsardzības speciālists. Ja kāds viņam mēģinās kaut ko uzspiest ar varu, nekas nesanāks – Vēzis uzreiz uzsāks pretošanās manevrus. No Vēža kaut ko var panākt tikai ar maigumu, mīlestību un iejūtību.

Intereses:

mājas, bērni, ģimene, ēdienu gatavošana, ēšana, saldumi, atmiņas, pagātne, dzimtene, senči, tradīcijas, vēsture, antikvariāts, viss, kas saistīts ar ūdeņiem.

Profesijas:

neskatoties uz jūtīgumu un sapņainību Vēži biezi vien veiksmīgi darbojas biznesā un banku jomā. Visdrīzāk, ka šeit tiem palīdz tieši labi attīstītā intuīcija, apsēstība ar drošību, radošums un māka pieskaņoties pārmaiņām.

Savu aicinājumu var saskatīt arī profesijās, kas saistītas ar rūpēm par citiem – bērniem, slimiem vai veciem cilvēkiem, dzīvniekiem. Viņi var būt labi bērnu psihologi, akušieri, ginekologi, aukles, pedagogi. Lieliski pavāri, konditori, ēdināšanas uzņēmumu, bāru, restorānu darbinieki vai īpašnieki, vēsturnieki un lingvisti. Bieži vien darbojas zemkopības nozarē vai ar tautiskumu un kultūras vēsturi saistītās jomās.Veselība:

Vājās vietas – krūšu kurvis un kuņģis. Izplatītākās saslimšanas – bronhīti un gastrīti. Visas slimības Vēzim galvenokārt rodas pārliecīgā jūtīguma dēļ. Līdz slimības gultai tas var nonākt pateicoties pārliecīgām rūpēm, uztraukumiem un iedomātām bažām par savu drošību.

Tā kā Vēzim patīk rosīties pa virtuvi, gatavojot ko garšīgu, cienāt citus un arī pašam mieloties ar mājas gardumiem, tad vēl viena problēma, kas tos var piemeklēt – liekais svars.

Pārdzīvojumi, iekšējie konflikti, dažādas vilšanās var likt Vēzim glābiņu meklēt alkoholā, tādā veidā bēdu un nelaimju slīcināšana glāzītē var novest pat līdz alkoholismam. Lai neslimotu, Vēzim jāmācās vairāk uzticēties citiem, neuztverot visu pārāk personiski. Lai uzturētu kārtībā vārīgo kuņģa gļotādu, uzturā vairāk jālieto A vitamīnu saturošu produktu.

Vēzim jāpatur prātā, kas asaras, urķēšanās savā dvēselē un drūmas domas noved pie slimībām, bet jautrība, humors un pozitīva nostāja – pie izdziedināšanās un labas veselības.

Attiecības:

Vēzis ir ļoti piesardzīgs savstarpējo attiecību lietās. Tas nemētājas ar savām jūtām pa labi un pa kreisi, bet var ilgu laiku savu potenciālo partneri vērot no attāluma, analizējot uzticamības pakāpi.

Tu pat nepamanīsi, ka viņš ir tevi noskatījis. Bet, ja Vēzis nospriedīs, ka tev var uzticēties, tad saķers ciet tik cieši, ka vairs netiksi no viņa vaļā.

Vēzis ir ģimenes cilvēks un bieži vien par dzīvesbiedru izvēlas par sevi gadu ziņā vecāku partneri. Viņu uzmanību piesaista neizdibināmie Skorpioni, ar kuriem tiem var izveidoties ļoti emocionālas, “ziepju operu” sižeta cienīgas attiecības.

Iejūtīgās Zivis rosina un aktivizē Vēžu intuīciju un iztēli, bet arī šajās attiecībās var būt par daudz emociju un par maz domāšanas. Stabilitāti un drošību tie var meklēt Vēršos un arī savā pretējā zīmē – Mežāžos.

Ar Jaunavām attiecības var būt sarežģītas. Interesanta savienība var veidoties ar Dvīņiem, īpaši ja tos vieno kāda kopēja lieta. Dvīņos ir tas, ko Vēži meklē – emocionalitāte, vieglums saskarsmē un talants atrast kompromisu jebkurās situācijās.

Nauda:

Nauda Vēzim nozīmē drošību par rītdienu, tāpēc pie tās viņš turas tikpat cieši kā pie visa pārējā. Vēzim jāmācās veidot rezerves uzkrājumus. Lai arī cik daudz naudas Vēzim nebūtu, viņam nekad neliksies, ka tās ir pietiekoši, lai justos 100% drošībā.

Astroloģiskā karte online

Izveidot un apskatīt dzimšanas karti online…

Slavenības, kas dzimušas Vēža zīmē:

 • Aktieri un aktrises: Vins Dīzels, Harisons Fords, Toms Henkss, Toms Krūzs, Silvestrs Stallone, Pamela Andersone, Lindsija Loena, Merila Strīpa, Līva Tailere, Lilita Bērziņa, Ģirts Jakovļevs;
 • dzejnieki: Janka Kupala, Jānis Peters;
 • kinorežisori: Sidnijs Polaks;
 • dziedātāji un mūziķi: Džordžs Maikls, Karloss Santana, Ringo Stārs, Igo, Lauris Reiniks, Kārlis Zariņš;
 • politiķi: Džordžs Bušs jaunākais, Māris Gailis, Aigars Kalvītis;
 • rakstnieki: Ernests Hemingvejs, Hermanis Hese, Francs Kafka, Žans Kokto, Džordžs Orvels;
 • komponisti: Gustavs Mālers;
 • mākslinieki: modes mākslinieks Džoržo Armāni, Marks Šagāls, Rembrants, Gustavs Klimts;
 • sportisti: bokseris Maiks Taisons, futbolisti Lionels Mesi, Zinedins Zidāns;
 • uzņēmēji: Īlons Masks, pirmais dolāru miljardieris Džons D. Rokfellers;
 • citas ievērojams personības: princese Diāna, Tenzins Gjaco (Dalailama), izgudrotājs Semjuels Kolts.

© 2016, Kristīne Kleinberga-Ankrava, sertificēta astroloģe. Bez rakstiskas autora atļaujas un atsauces uz https://tava-pasaule.lv/ pārpublicēt aizliegts!
Atjaunināts 2023.

Skatīt citu Saules zīmi:

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *