Saule zodiaka zīmēs: Mežāzis

Dienā, kad Saule pāriet Mežāža zodiaka zīmē, sākas astronomiskā ziema. Ziemas saulgrieži / saulstāvji. Tumšais laiks būs aizvadīts un pavisam drīz Saule virs horizonta kāps arvien augstāk. Tā ir gaismas uzvara pār tumsu un tieši tāpēc ziemas saulgriežu svinēšana daudzu tautu kultūrās ir ļoti nozīmīgi svētki, kuros dažādos veidos un rituālos tiek godināta Saules simboliskā atdzimšana.

Saule Mežāža zodiaka zīmē: 22.decembris – 20.janvāris. (Datums katru gadu var nedaudz atšķirties. Kad un cikos Saule pāriet Mežāža zīmē, jāskatās astroloģiskajās programmās vai speciālās tabulās – efemerīdās).Mežāzis: Saules zīmes vispārīgais horoskops.

Mežāzis

Zvaigžņu atlantos Mežāža zīme tiek atveidota kā āzis ar zivs asti. Mežāzis ir desmitā zodiaka zīme un pieder pie ZEMES stihijas zīmēm.

Planēta, kas spēcīgi ietekmē šīs zīmes pārstāvjus ir SATURNS. Tieši tā piešķir saviem aizbilstamajiem atturīgumu, nopietnību, šķietamu vēsumu un skarbumu, pat tādu ka drūmumu un noslēgtību. Bet ne tikai to. Saturns apvelta Mežāžus ar dzelzs gribasspēku, milzīgu paškontroli, pienākuma apziņu, neatlaidību, pacietību un apskaužamu mērķtiecību. Atkarībā no visa horoskopa kopumā mērķtiecība var būt gan ar plus, gan ar mīnuss zīmi.

Vai esat redzējuši kā kalnu āži bezbailīgi kāpelē pa straujām klintīm, meklēdami sev iztiku. Tādi ir arī Mežāži – ja viņi ir nosprauduši sev mērķi, tad ies līdz galam, neskatoties uz visiem šķēršļiem, ierobežojumiem vai neērtībām.

Tiem ir arī kāda sevišķa īpašība – Mežāži spēj izdzīvot pat visskarbākajos apstākļos. Tur, kur citi sen jau būtu atstiepuši kājas no aukstuma vai bada, Mežāzis tik noskurināsies un teiks: ”O, cik foršs disciplīnas un izturības treniņš. Ciešanas norūda! ”

Ambiciozais Mežāzis pret visu izturas ļoti nopietni, bieži vien pat pārspīlējot dažu lietu svarīgumu. Tas ir atbildīgs un centīgs darbinieks, prasīgs un piekasīgs priekšnieks. Cilvēks, kas pilda savus solījumus.

Organizēti stratēģi, nelokāmi reālisti. Mēdz būt ļoti ietiepīgi. Nemīl trokšņainību, kņadu un pārmaiņas. Mīl pabūt vienatnē, sēžot savā mīļākajā krēslā un lasot savu mīļāko grāmatu vai izbaudot mīļāko mūziku. Pasakām netic, bet labprāt tās paklausīsies.

Intereses

Darbs, bizness, nauda, vara, karjera.

Profesijas

Uzņēmumu vadītāji, biznesmeņi, politiķi, ekonomisti, administratori, organizatori, pedagogi, sociologi, finansisti, pulksteņmeistari, sportisti, darbs zinātnes un tehnikas jomā, militārajā dienestā vai valsts pārvaldē, celtniecībā, arhitektūrā, speciālisti darba drošības jautājumos, programmētāji, stomatologi, ortopēdi, traumatologi, konstruktori, projektētāji, modelētāji, dizaineri, ģeologi u.c.Veselība

Bieži vien jaunības dienās Mežāži ir diezgan slimīgi un izskatās vecāki nekā patiesībā ir, bet ar gadiem viņi kļūst izturīgāki, to veselība nostiprinās un Mežāži izskatās arvien labāk. Izplatītākās saslimšanas Mežāžu vidū ir reimatismi, artrīti, radikulīti. Var būt problēmas ar zobiem, tāpēc rūpīgi jāseko to veselības stāvoklim un laicīgi jālabo.

Nereti Mežāžus piemeklē arī pesimisma un melanholijas lēkmes, kas ir saistītas ar valdošās planētas Saturna ietekmi. Tādos brīžos vienkārši jāļauj sev atpūsties. Mežāžiem īpaši svarīgi ir uzņemt pietiekošā daudzumā C un D vitamīnus, kā arī kalciju un magniju. Tas palīdzēs organismam uzturēt labā stāvoklī zobus un ādu. Par spīti visām iespējamām kaitēm, starp Mežāžiem ir ļoti daudz ilgdzīvotāju.

Mīlestība

Neskatoties uz ārēju skarbumu, Mežāži savā būtībā ir lieli romantiķi, bet ļoti izvēlīgi romantiķi, kas ilgi meklē sev ideālo partneri. Varbūt tieši tāpēc starp šīs zīmes pārstāvjiem ir visvairāk vecmeitu un vecpuišu. Laulības ostā pārsvarā iestūrē vēlu. Bet, ja otra puse ir izvēlēta, tad tas bieži vien ir uz visu mūžu. Mežāzim nepatīk pārmaiņas. Mežāzim patīk stabilitāte.

Nauda

Atkarībā no situācijas, Mežāzis var būt gan skops, gan arī dāsns. Patīk ekonomēt un taupīt. Tas ieguldīs naudu izvēlētajā lietā tikai tad, ja tas būs patiešām nepieciešams vai arī, ja paredzētie izdevumi nesīs kādu taustāmu labumu. Mežāži ļoti labi zina naudas vērtību un bieži vien to izmanto, lai iegūtu vēl vairāk naudas.

Astroloģiskā karte online

Izveidot un apskatīt dzimšanas karti online…

Slavenības, kas dzimušas Mežāža zīmē:

 • Aktieri un aktrises: Rovans Atkinsons, Orlando Blūms, Hamfrijs Bogarts, Žerārs Depardjē, Entonijs Hopkinss, Nikolass Keidžs, Kevins Kostners, Džēreds Leto, Džūds Lo, Denzels Vašingtons; Marlēna Dītriha, Megija Smita, Gundars Āboliņš, Rēzija Kalniņa;
 • dziedātāji un mūziķi: Deivids Bovijs, Adriāno Čelentāno, Dženisa Džoplina, Rikijs Mārtins, Merilins Mensons, Dzimmijs Peidžs, Elviss Preslijs, Viktors Lapčenoks, Olga Rajecka;
 • filozofi: Umberto Eko;
 • kinorežisori: Mels Gibsons;
 • komponisti: Raimonds Pauls;
 • mākslinieki: Gistavs Dorē, Anrī Matiss, Gustavs Klucis, Konrāds Ubāns;
 • politiķi: Mao Dzeduns, Ričards Niksons, Andris Šķēle;
 • rakstnieki un dzejnieki: Aizeks Azimovs, Džeralds Darels, Radjerds Kiplings, Džeks Londons, Stefanija Meiere, Edgars Alans Po, Dž.D.Selindžers, Dž.R.R.Tolkīns, Zigmunds Skujiņš, Edvarts Virza;
 • sportisti: bokseris Muhameds Ali, F1 pilots Luiss Hamiltons, šahists Emanuels Laskers;
 • uzņēmēji: miljardieri Džefs Beizoss, Oļegs Deripaska, Hovards Hjūzs, viesnīcu ķēdes dibinātājs Konrāds Hiltons, Džo Vitāle;
 • citas ievērojams personības: gangsteris Als Kapone, Karloss Kastaneda, cilvēktiesību aktīvists Martins Luters Kings, olimpisko spēļu atjaunotājs Pjērs de Kubertēns, fiziķis un matemātiķis Īzaks Ņūtons, diriģents Mariss Jansons.

© 2016, Kristīne Kleinberga-Ankrava, sertificēta astroloģe. Bez rakstiskas autora atļaujas un atsauces uz https://tava-pasaule.lv/ pārpublicēt aizliegts!
Atjaunināts 2023.

Skatīt citu Saules zīmi:
Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *