Mēness un fiziskās aktivitātes

Par fizisko aktivitāšu nozīmi veselības veicināšanā un slimību profilaksē tiek runāts daudz un plaši. Tomēr, ne visi no mums var palielīties ar to, ka regulāri veic rīta rosmi, izpilda kādu vingrojumu kompleksu vai nodarbojas ar sportu. Kad labāk uzsākt treniņus, lai tie ietu pēc plāna, sniegtu gandarījumu un labu rezultātu, var pateikt priekšā Mēness kalendārs.

Mūsu ķermenis ir radīts, lai kustētos. Enerģija rodas kustībā. Jo vairāk kustēsimies, jo enerģiskāki jutīsimies. Tiklīdz kustība beidzas, tā muskuļi un locītavas sāk atrofēties un arī enerģija iet mazumā.

Regulāri treniņi un nodarbošanās ar sportu palīdz:

  • justies mundrākiem un enerģiskākiem,
  • efektīvāk un ātrāk veikt savus ikdienas pienākumus,
  • vieglāk tikt galā ar stresu un sarežģītām situācijām,
  • uzturēt savu ķermeni tonusā un labāk izskatīties,
  • saglabāt labu garastāvokli un dzīvesprieku.

Mēness un fiziskās aktivitātes

Mēness un sports

Katrai mēness fāzei un dienai ir sava enerģētika un ietekme uz cilvēka ķermeni, psihi un kolektīvo zemapziņu. Tā, piemēram, lai sporta nodarbības noritētu harmoniski, bez dažādām traumām un pārslodzēm, Mēness kalendārs iesaka:

  •  jauna vingrojumu kompleksa vai treniņu programmas apgūšanu sākt līdz ar jauna mēness iestāšanos. Bet ne pašā pirmajā dienā. Jaunmēness dienā un dažas dienas pirms un pēc jaunmēness iestāšanās brīža nav vēlamas lielas fiziskas slodzes. Vislabāk jaunu treniņprogrammu uzsākt otrajā, trešajā vai piektajā mēness dienā. Bet var uzsākt arī citās augoša mēness dienās.
Pozitīvās enerģijas mūzika:

  • līdz pilnmēnesim slodzi pakāpeniski palielina. Ja treniņus uzsāk līdz ar jaunmēnesi, tad pēc divām nedēļām, ap pilnmēnesi, jau ir redzami treniņu rezultāti.
Mūzika pozitīvam un enerģiskam treniņam:

Mūzika workautam:

  • pilnmēnesī enerģija ir maksimumā. Ja ķermenī jūtama liela spriedze, tad pilnmēnesī kārtīgi jāizlādējas sporta nodarbībās. Savādāk liekā spriedze var radīt dažādus nepatīkamus emocionālus stāvokļus, pāraugt agresivitātē, neapmierinātībā un vēlmē kašķēties ar apkārtējiem.
Pilnmēness joga:

Mūzika workautam un stresa likvidēšana:


  • arī aptuveni nedēļu pēc pilnmēness iestāšanās fiziskā spēka pietiek, lai dotu ķermenim intensīvu slodzi. Laikā ap pilnmēnesi var  ieplānojot triecientreniņus.
Dejas:

  • pēc pēdējā ceturkšņa iestāšanās, tas ir – aptuveni nedēļu pirms nākamā jauna mēness brīža, vēlams fiziskās aktivitātes atkal samazināt un izturēties pret savu ķermeni saudzīgāk, vairāk laika veltot stiepšanās vingrinājumiem, relaksācijai un miera meditācijām.
Pilates:

15 minūšu joga katrai nedēļas dienai

Skatiet arī šo: 15 minūšu joga katrai nedēļas dienai

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *