Ko darīt, ja ir piedzīvota emocionāla vardarbība darbā

Ja ir radušās aizdomas, ka piedzīvota emocionāla vardarbība darbā, tad ir svarīgi pievērst uzmanību savai pašsajūtai un rast veidus, kā aizsargāt sevi un atjaunot savu emocionālo stāvokli. Šeit ir daži ieteikumi, kas var palīdzēt:
Ja ir piedzīvota emocionāla vardarbība darbā

Ja ir piedzīvota emocionāla vardarbība darbā

Ko darīt:
  • Aizsargājies – ja iespējams, izvairies no tiešas saskarsmes ar saviem vajātājiem, ierobežojot komunikāciju ar viņiem. Ja tas nav iespējams, mēģini turpināt veikt savus profesionālos pienākumus, neapspriežot personiskus jautājumu ar varmākām.
  • Meklē atbalstu – runā ar tiem kolēģiem, draugiem vai ģimenes locekļiem, kuriem uzticies un kuri ir gatavi sniegt emocionālu atbalstu. Ja tas nav iespējams, apsver atbalsta saņemšanu no speciālistiem, piemēram, psihologiem vai citiem konsultantiem.
  • Atsakies no vainas sajūtas – emocionālā vardarbība var likt tev justies vainīgam/-ai un nekompetentam/-ai. Atgādini sev, ka patiesībā tas tā nav un tev nav jāuzņemas atbildība par citu cilvēku rīcību.
  • Izveido pašaprūpes rutīnu – mēģini atrast laiku, lai veiktu aktivitātes, kas tev sagādā prieku. Piemēram: lasīt, gleznot, adīt, dziedāt, dejot, pastaigāties vai meditēt utt. Izveido rutīnu, kas iekļauj fizisku aktivitāti, veselīgu uzturu un pietiekami daudz laika atpūtai.
  • Apsver savu darba situāciju – ja emocionālā vardarbība ir pastāvīga, apsver iespēju pārmaiņām darba vietā vai meklē citu darba vietu. Mēģini runāt ar vadību vai personāla nodaļu. Apspried problēmu un iespējamos risinājumus. Ja pašreizējā darba vietā nav iespējams atrisināt problēmu, tad meklē iespēju nodrošināt sev finansiālo labklājību citos veidos vai pārejot citā darbā, kur tevi novērtēs atbilstoši tavām prasmēm un ieguldījumam.

Svarīgi ir rūpēties par sevi un savu emocionālo stāvokli, neļaujot citiem cilvēkiem izraisīt negatīvas emocijas un vardarbību. Atcerieties, ka emocionālā vardarbība nav pieņemama un ka ir daudz iespēju rast risinājumus, lai aizsargātu sevi un savu veselību.

Līdzīgs raksts:
Emocionālā vardarbība darba vietā: cēloņi, sekas un veidi, kā to novērst

Emocionālā vardarbība darba vietā: cēloņi, sekas un veidi, kā to novērst

© 2023. / Tava-pasaule.lv / Bez saskaņošanas un atsauces uz https://tava-pasaule.lv pārpublicēt aizliegts!