Interneta troļļi: reaģēt vai ignorēt

Interneta troļļi var būt ļoti kaitinoši, bet tas nenozīmē, ka uz troļļu trollingu vienmēr ir jāreaģē. Reaģēt vai ignorēt? Tas atkarīgs no situācijas. Kas ir interneta troļļi, kādi ir viņu mērķi, kādu kaitējumu tie var radīt, kā novērst troļļu uzbrukumus un to izraisīto negatīvo ietekmi? Par to visu lasiet šajā rakstā.

Interneta troļļi: kas tie tādi ir

Interneta troļļi ir persona vai mūsdienās tas bieži vien var būt arī kaitniecisks bots (robots), kas mēģina izprovocēt un traucēt citus internetā, izmantojot provokatīvu un apvainojošu valodu, neētisku uzvedību vai maldināšanu. Troļļi bieži izmanto sociālos tīklus, forumus, blogus un citas interneta vietnes, lai izplatītu savas idejas, uzskatus un uzvedību.

Troļļi bieži mēģina izraisīt strīdus, vēršoties pret citiem lietotājiem, izmantojot vārdus, kas ir aizvainojoši un provocējoši, vai pārspīlējot faktu vai viedokli. Viņi var arī izplatīt maldinošu informāciju vai viltotu saturu, lai izraisītu diskusijas un uzmanību.

Lai arī daži troļļi aktīvi uzdarbojas, lai sasniegtu konkrētus mērķus, piemēram, politisku ietekmi vai paaugstinātu savu reputāciju, lielākajai daļai troļļu mērķis ir vienkārši izraisīt strīdus un konfliktus. Troļļi bieži izmanto interneta anonimitāti, lai pasargātu savu identitāti un izvairītos no atbildības par savu rīcību.




Interneta troļļi: kas tie tādi ir

Kā rodas troļļi: slimības vēsture

Psiholoģiskie faktori

Lielbritānijas zinātnieki ir pierādījuši, ka saslimstību ar trollismu un nokļūšanu interneta troļļu rindās veicina psiholoģiskie faktori: bērnības galvas traumas, mīlestības trūkums vai sliktas attiecības ar vecākiem, personības attīstības defekti un dažādi psihiskie traucējumi.

Sociālie faktori

Liela loma troļļa tapšanā ir arī sociālajiem faktoriem. Trollim ir sajūta, ka viņš netiek ievērots, viņam pietrūkst uzmanības, viņa viedoklis netiek uzklausīts. Tas rada vēlmi iegūt uzmanību un apkārtējo reakciju destruktīvā veidā, kritizējot vai mēģinot aizvainot citus.

Kāds ir troļļu mērķis, ko trollim vajag

Interneta troļļu mērķis ir provocēt, traucēt, izraisīt konfliktus, kas rezultātā var novest pie asām diskusijām vai pat kādas konkrētas kopienas sabrukuma. Viņu arsenālā ir provocējoši, aizvainojoši vai pat agresīvi attēli, komentāri vai kāda izaicinoša rīcība, lai izraisītu atbildes reakciju un piesaistītu uzmanību.

Ir atsevišķa troļļu grupa, kas specializējas kādu politisku mērķu sasniegšanai, provocējot konkurentus. Vairumā gadījumu troļļu darbības ir saistītas ar vardarbību, ļaunprātīgiem uzbrukumiem un maldināšanu. Troļļu motivācija var būt atkarīga no viņu personības, vēlmēm un mērķiem, taču lielākā daļa troļļu tiecas pēc uzmanības un reakcijas no citiem, nevis uz patiesu diskusiju un sapratni.

Interneta troļļu radītais kaitējums

  • Emocionāls un psiholoģisks stress, kas var negatīvi ietekmēt citu cilvēku veselību un labklājību.
  • Strīdi sabiedrībā, kas var novest pie cilvēku sabiedrisko attiecību sabrukuma.
  • Kaitējums mājas lapu un sociālo tīklu funkcionalitātei. Troļļi var arī izmantot īpašas programmatūras, lai uzbruktu mājas lapām, kas var novest pie zaudējumiem uzņēmumam vai organizācijai, kas pārvalda mājas lapu.




Reaģēt vai ignorēt

Kad reaģēt un ziņot atbilstošajām iestādēm, mājas lapu vai sociālo tīklu administratoriem:

  • Ja troļļa komentārs ir izteikti kaitinošs vai uz vardarbību mudinošs vai rada apdraudējuma sajūtu,
  • Ja troļļa uzvedība var ietekmēt citu cilvēku drošību un labsajūtu.

Kad ignorēt:

Ja troļļa komentārs ir vienkārši provocējošs un viņa mērķis ir vienkārši iegūt vairāk uzmanības, tad ignorēšana var būt labākais risinājums. Tas nekaitēs citiem un nenodrošinās trollim uzmanību, pēc kuras viņš tik ļoti alkst un tiecas. Ir svarīgi paturēt prātā, ka interneta troļļi bieži meklē uzmanību no citiem un tiem ir svarīgi izprovocēt citus uz kādu reakciju. Ignorēšana šajā gadījumā ir labākais veids, kā mazināt troļļa entuziasmu.

Kā novērst interneta troļļu uzbrukumus un to izraisīto negatīvo ietekmi

Troļļus var apkarot. Ir dažas stratēģijas, kas var palīdzēt novērst vai samazināt to negatīvo ietekmi un veicināt pozitīvas diskusijas un attiecības internetā.

Izmantojiet filtrēšanas un moderēšanas rīkus

Ja jums ir mājas lapa vai sociālo mediju konts, jūs varat izmantot filtrēšanas un moderēšanas rīkus, lai novērstu provocējošus komentārus. Šie rīki var palīdzēt samazināt troļļu iespējas izplatīt negatīvu informāciju un novērst viņu negatīvo ietekmi uz mājas lapu vai sociālo mediju kontu.

Ignorējiet troļļu rīcību, ja vien tā nerada draudus citiem cilvēkiem

Dažreiz ignorēšana ir labākais veids, kā novērst troļļu uzbrukumus. Ja jūs nereaģējat uz troļļu provokācijām, viņi var zaudēt interesi un likt jūs mierā.

Izglītojiet cilvēkus

Ir svarīgi izglītot cilvēkus par troļļu uzvedību un kaitīgajām sekām. Jo vairāk cilvēki saprot troļļu uzvedību un to kaitīgo ietekmi, jo vieglāk ir novērst un samazināt troļļu negatīvo ietekmi uz mājas lapu un sociālo mediju kontiem.

Nodrošiniet drošību.

Ir svarīgi nodrošināt mājas lapu vai sociālo mediju kontu drošību. Troļļi bieži mēģina ielauzties citu lietotāju kontos, lai publicētu negatīvus komentārus. Lai novērstu iespējamos draudus drošībai internetā, jāizmanto drošas paroles. Kā arī jāuztur programmatūra un sistēmas atjauninātas.

Meklējiet palīdzību

Ja troļļi ilgstoši rada problēmas, jums var būt nepieciešama palīdzība no speciālistiem, piemēram, IT drošības ekspertiem, juristiem vai sociālo mediju speciālistiem. Viņi var palīdzēt novērst troļļu uzbrukumus un samazināt to negatīvo ietekmi uz jūsu mājas lapu vai sociālo mediju kontu.

Saglabājiet pozitīvu noskaņu

Nepieļaujiet, lai troļļi liktu jums pārāk uztraukties, izprovocējot uz negatīvu reakciju. Saglabājiet pozitīvu un profesionālu toni un izvairieties no emocijām. Pārāk emocionāla reaģēšana var tikai pasliktināt situāciju. Neiesaistieties ar trolli diskusijā, ja vien jūsu mērķis nav mazliet izklaidēties, iztroļļojot pašu trolli (šeit ir liels risks pašiem kļūt par trolli). Iesaistīšanās troļļu spēlītēs ir ļoti riskants pasākums, kas var novest pie situācijas pasliktināšanās. Trollis var kļūt ļoti nikns un atvest pie jums vēl bariņu ar troļļiem.

Atzīmējiet un ziņojiet par negatīvo saturu

Daži sociālo mediju un mājas lapu filtrēšanas un moderēšanas rīki ļauj lietotājiem atzīmēt un ziņot par negatīvu, aizskarošu saturu.

Pārvaldiet savu saturu

Ja jums ir mājas lapas vai sociālo mediju konts, jūsu satura pārvaldība ir ļoti svarīga. Ir svarīgi, lai jūs regulāri pārbaudītu savu saturu, lai laicīgi pārtvertu un likvidētu troļļu kaitnieciskos ierakstus. Tas palīdzēs novērst citu troļļu uzmanību no jūsu satura.

Kopumā, troļļi ir nelabvēlīgi noskaņoti un kaitīgi interneta lietotāji, kuri var radīt negatīvas sekas un ietekmēt citu lietotāju veselību, darbu un drošību. Lai novērstu troļļu uzbrukumus un mazinātu to negatīvo ietekmi, ir svarīgi izprast to motivāciju, nepublicēt provokatīvu saturu, uzraudzīt savu saturu un komunikāciju, izmantot drošas paroles un atjaunot drošības programmatūru, un, ja nepieciešams, sazināties ar atbalsta komandu vai tiesu sistēmu. Lai radītu veselīgu un produktīvu interneta kopienu, arī internetā ir jāievēro pieklājīgas uzvedības normas un jācenšas izvairīties no troļļu provocējošās uzvedības.

© 2023, Tava-pasaule.lv / Bez saskaņošanas un atsauces uz https://tava-pasaule.lv pārpublicēt aizliegts!