Diēta un atslodzes dienas aprīlī

Dabas atmošanās rit pilnā sparā. Ar ko lai palutina savu organismu aprīlī – tīrības un spodrības mēnesī? Protams, ka ar bērzu vai kļavu sulām un pirmajiem svaigajiem zaļumiem. Vairāk dārzeņu un augļu, mazāk – desu, konfekšu un konservu. Vairāk – kustību un aktivitāšu svaigā gaisā, mazāk – sēdēšanas pie datora vai gulšņāšanas pie televizora.
Un tad nebūs jāsūdzas par pavasara nogurumu, nespēku vai depresiju. Jo nogurums un depresija no tā jau arī rodas, ka piesārņojam savu ķermeni ar neveselīgu pārtiku un par maz kustamies. Tiklīdz uz šķīvja parādās vairāk zaļumu un krāsainības, arī dzīvē atgriežas spirgtums, jutekliskums un kaisle.

Pavasara transformācija. Diēta un dienas režīms

Pavasara transformācija. Skatīt…

Aprīlis ir lielās tīrīšanas mēnesis. Spožajiem saules stariem laužoties caur logu stikliem, kļūst skaidrāk saskatāms, kuros stūros būs nepieciešama pamatīgāka uzkopšana. Atbrīvošanās no krāmiem, spodrināšana un tīrīšana notiek gan mājās, gan darbā. Čaklākie censoņi dodas uz sabiedriskajām talkām. Arī mūsu organismā turpinās lielā revīzija. Kā palīdzēt tam ātrāk attīrīties?

Nav labāka organisma attīrītāja par ūdeni. Tāpat kā dabā, arī cilvēka ķermenī tas savāc un aizskalo visus sārņus un drazas, kas gadās tam ceļā. Enerģijai un mundrumam vēlams katru rītu iesākt ar glāzi vai divām tīra ūdens, kam var pievienot nedaudz citrona sulas un karotīti medus. Aprīlī, kad ir sulu laiks, daļu ūdens var aizstāt arī ar bērzu vai kļavu sulām.

recepte svara samazināšanai

Rīta kokteilis “Slaiduma eliksīrs”. Skatīt…

Lai arī pa naktīm aukstums vēl neatkāpjas, tomēr dienas kļūst arvien siltākas, zāle zaļāka un putnu treļļi skanīgāki. Aprīlis – sulu mēnesis un šajā laikā, kad daba mostas jaunai dzīvei un visapkārt mutuļo dzīvības un atjaunošanās procesi,arī mēs varam palīdzēt attīrīties un atjaunoties savam ķermenim, ievērojot atslodzes dienas pēc mēness kalendāra.

Atslodzes dienas aprīlī 2024

M – “mazā 12h atslodzes diena”, L/JM – “lielā jaunmēness 24h atslodze”, L/PM – “lielā pilnmēness 24h atslodze”