Ziemas diēta. Četru nedēļu veselības maratons

Kad termometra stabiņš aiz loga sāk kristies ar katru dienu arvien zemāk, ķermeņa svaru rādītāji bieži vien sāk uzvesties tieši pretēji – iet plusos. Tā nu tas dabā ir iekārtots, ka, lai pārciestu ziemas aukstumu, mūsu ķermenis cenšas uzkrāt kādu rezervīti siltumam.

Ziemas diēta

Dietologi ir izstrādājuši daudzas veselīgas un sabalansētas ziemas diētas, kas palīdz arī gada aukstākajos mēnešos būt nevainojamā fiziskā formā. Viena no tādām ir zemāk aprakstītā ziemas diēta, kas paredzēta četrām nedēļām. Tā būs īpaši noderīga gadījumos, kad nepieciešams šķirties no dažiem liekiem kilogramiem, turklāt nezaudējot enerģiskumu un dzīvesprieku.

Ziemas diēta: pamatnoteikumi

Pirmkārt: katru dienu iesāk, izdzerot glāzi vai divas tīra ūdens istabas temperatūrā. Var pievienot nedaudz citronu sulas vai medu. Pa glāzei ūdens izdzer arī starp ēdienreizēm.

Kopā dienas laikā jāuzņem 1,5 līdz 2 litri ūdens. Daļu ūdens var aizstāt ar zāļu vai augļu tējām. Ziemā var izmēģināt arī kādu attīrošo tēju maisījumu.

Otrkārt: uz četrām nedēļām jāaizmirst par visiem konditorejas izstrādājumiem: bulciņām, cepumiņiem, konfektēm utt. Kā arī zem aizlieguma zīmes ir majonēze, čipši, alkohols, miltu mērces un visi saldie gāzētie dzērieni. Īsāk sakot, visi neveselīgie produkti no ēdienkartes jāizslēdz.

Treškārt: jāizstrādā paradums ēst vienā un tajā pašā laikā. Brokastis vēlams ieturēt līdz plkst. 9:00 no rīta, pusdienas – laika posmā no plkst. 12:00 līdz 14:00, vakariņas – no 17:30 līdz 19:30.

Arī starpēdienreižu uzkodas – otrās brokastis un launagu vēlams ieplānot kādā vienā konkrētā brīdī. Ēdot vienā un tajā pašā laikā, mēs pasargājam savu organismu no nevajadzīga stresa. Tas pierod pie tā, ka tiek regulāri barots un līdz ar to tam atkrīt vajadzība veidot liekas tauku rezerves.

Diētas ēdienkarte

Ziemas diētas ēdienkarte ir sadalīta četros blokos pa 7 dienām, no kurām viena diena paredzēta atslodzei. Tai nav obligāti jābūt kādai konkrētai nedēļas dienai. To var izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Vienkārši vienu dienu no septiņām velta atslodzei. To var pieskaņot arī atslodzes dienām pēc Mēness kalendāra.

Atslodzes dienas 2022: izdrukājams un ledusskapja tuvumā novietojams kalendārs (PDF fails)

Receptēs norādītie produktu daudzumi domāti vienai personai.

Katras dienas ēdienkartei nav strikti un fanātiski jāseko, to var mainīt, pieskaņojot savām vēlmēm, vajadzībām un dienas ritmam. Piemēram, pirmajā dienā ēst otrās dienas brokastu variantu, vai otrās dienas pusdienās izvēlēties ceturtās dienas pusdienu ēdienu u.tml.

Pusdienām paredzētos ēdienus var pagatavot jau iepriekšējās dienas vakarā, lai nākošajā dienā varētu ērti paņemt līdzi uz darbu. Arī norādītos ēdienu daudzumus gramos saprāta robežās var variēt.

Galvenais ir neļauties vienmuļībai un būt radošiem!

P.S. Kā jau pirms jebkuras diētas uzsākšanas, arī pirms uzsākt šo, tomēr vajadzētu pakonsultēties pie sava ģimenes ārsta gadījumos, ja ir kādas nopietnas veselības problēmas un saslimšanas.

Ziemas diēta. Četru nedēļu veselības maratons

PIRMĀ NEDĒĻA. Skatīt ēdienkarti…

OTRĀ NEDĒĻA. Skatīt ēdienkarti…

TREŠĀ NEDĒĻA. Skatīt ēdienkarti…

CETURTĀ NEDĒĻA. Skatīt ēdienkarti…

©2016, Tava-pasaule.lv / Bez saskaņošanas pārpublicēt aizliegts.

2 komentāru
  1. 08/01/2018

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *