Pikniks. Kā to ieplānot?

Pikniks ir lieliska iespēja izrauties no ikdienas pienākumiem, pavadīt laiku ar saviem tuvākajiem un baudīt vienkāršus priekus. Neatkarīgi no tā, vai plānojat romantisku maltīti diviem vai ģimenes izbraucienu ar līksmošanu brīvā dabā, parūpējieties, lai šis pasākums būtu labi organizēts. Uzziniet, kādi ēdieni būs piemērotākie un ko ņemt līdzi piknikā!

Pikniks. Kā to ieplānot?

Piknika ABC – sāciet ar plānošanu

Veiksmīgiem svētkiem ārā nepieciešams ir izvēlēties ne tikai pareizo vietu piknikam, bet arī noteikt tam piemērotu laiku. Sāciet ar laika prognozes pārbaudi – nekas nesabojā plānus vairāk kā negaidīts lietus vai stiprs vējš.

Atcerieties, ka pikniku var organizēt dažādās vietās. Tāpēc lieliska izvēle būs ne tikai zāliens savā dārzā vai atpūtas zemesgabals pie vasarnīcas, bet arī pludmale, meža izcirtums vai liels parks, ja vien tas ir saskaņā ar vietējiem noteikumiem. Atsevišķās vietās nav atļauts rīkot piknikus vai mīdīt zāli – pārliecinieties, vai izvēlētā vieta ir piemērota šim nolūkam.

Izveidojiet ēdienkarti piknikam

Maltītei brīvā dabā ir savi noteikumi – īpaši, ja jūsu rīcībā nav plīts, grils vai ugunskurs. Ne velti tipiski pikniki tiek rīkoti galvenokārt vasarā, kad ir pietiekami silts un patīkams un neviens nedomā par karstas zupas ēšanu.

Kādi ēdieni ir piemēroti piknikam? Pirmkārt, tādi, kurus var pagatavot iepriekš un paņemt līdzi: sviestmaizes, kokteiļu maizītes, tortiljas, svaigi augļi un dārzeņi, kā arī cita veida uzkodas, piemēram, siera vai aukstās gaļas plātes. Galvenais ir visu sagatavot mājās, safasējot gatavās porcijas traukos, kuras pēc tam ņemt līdzi. Vai jums trūkst slēdzamu pārtikas kastu? Tā nav problēma – Pepco jūs gaida lētas un praktiskas tilpnes ēdieniem un dzērieniem!

Atkārtoti lietojamo trauku priekšrocības piknika laikā: Pepco infografika

Atkārtoti lietojamo trauku priekšrocības piknika laikā: Pepco infografika

Sakomplektējiet nepieciešamos traukus, galda piederumus un aksesuārus

Ir grūti iedomāties patīkamu maltīti brīvā dabā bez šķīvjiem, galda piederumiem un salvetēm. Atkarībā no tā, kādi ēdieni tiks pasniegti, ir vērts izvēlēties tiem atbilstošus traukus un galda piederumus. Sviestmaizēm pietiek ar šķīvjiem, bet mīklas izstrādājumu ēšanai var noderēt arī dakšiņas vai karotes. Neaizmirstiet arī par taukiem dzērienu servēšanai – tur lieliski noderēs krūzītes vai glāzes.

Āra maltītes laikā nav vērts izmantot vienreizējās lietošanas traukus no plānas plastmasas, kas viegli sabojājas. Labāka opcija ir atkārtoti lietojami trauki – gan porcelāna, gan stikla, gan plastmasas, kas bez grūtībām izturēs ilgstošu lietošanu. Piknikam lieliski piemērotos šķīvjus, bļodas un citi traukus jūs atradīsiet Pepco sortimentā par lieliskām cenām.

Atcerieties par piknika tekstilizstrādājumiem

Ja reiz pikniks, tad tikai uz segas! Vēlams lielas un izturīgas pret mitrumu un netīrumiem. Īpaša piknika sega nemaksā dārgi un kalpos visai ģimenei daudzas sezonas. Šāda veida segas visbiežāk ir vienpusējas. Labā puse ir mīksta un ērta sēdēšanai. Savukārt kreisā ir gluda, nedaudz slidena un izturīga pret mitrumu un nejaušu aizķeršanos.

Pie piknika tekstilizstrādājumiem, kurus vērts ņemt līdzi ārā, ietilpst arī salvetes. Tās ļaus saglabāt jūsu rokas tīras un pat var aizstāt šķīvjus, pasniedzot tādus produktus kā smalkmaizītes vai panīni.

Vai ir vērts iegādāties piknika grozu ?

Daudziem vārds „pikniks” asociējas ar konkrētu pītu klūgu groza veidu, kura iespējams salikt galda piederumus, traukus un nereti arī dažāda veida uzkodas. Šāds īpašs piknika grozs nav īpaši lēts, taču teorētiski tas piedāvā visu piknikam nepieciešamo. Vai tiešām tā ir?

Tas ir atkarīgs no konkrētā groza modeļa, bet arī no tā, kāda veida piknikus vēlamies organizēt un cik personām. Piknika grozam ir noteikta ietilpība un saturs. Daudzos gadījumos var būt izdevīgāk pašam sakomplektēt traukus, galda piederumus un piederumus. Neskatoties uz to, piknika grozs var noderēt – it īpaši, ja pikniki parasti tiek rīkoti pastāvīgā un samērā nelielā personu pulkā.

Par ko vēl ir vērts parūpēties, organizējot pikniku?

Maltīte brīvā dabā zaļumos var būt tik patīkama tādēļ, jo tā notiek skaistos dabas apstākļos. Lai kārtējo reizi varētu baudīt tikpat patīkamu laiku, lūgums parūpēties arī par apkārtējo vidi. Visus piknika laikā radušos atkritumus ņemiet līdzi – meža izcirtumā vai ezera krastā var nebūt atkritumu tvertnes vai arī tā var būt pārpildīta. Vienmēr ir vērts paņemt līdzi parastu maisiņu, kurā ielikt atkritumus un izmest tos attiecīgajā vietā.

Piknika organizēšana ir patiess prieks un lieliska izklaide visu vecumu cilvēkiem. Nepieciešams tikai laiks maltītes organizēšanai un pagatavošanai, piemērota vieta un jauks laiks. Tā ir pārbaudīta recepte ideālam piknikam.