Braiena Treisija 10 mērķu metode

Braiens Treisijs (Brian Tracy) – viens no pieprasītākajiem un vislabāk apmaksātajiem biznesa, efektīvas pārdošanas, līderisma, finansiālās neatkarības un mērķu sasniegšanas treneriem. Dzimis 1944. gada 5. janvārī. Pēc horoskopa Mežāzis.

10 mērķu metode: Braiens Treisijs

Attēls: Tava-pasaule.lv / 10 mērķu metode

Viņš apgalvo, ka ar zemāk aprakstītās metodes palīdzību jebkurš var sasniegt savus mērķus neatkarīgi no tā, kādu jomu tie skar: vai tas būtu bizness, veselība, izskats, attiecības vai kāda cita dzīves sfēra.

10 mērķu metode

Nepieciešamie materiāli:

divas A4 formāta papīra lapas, pildspalva vai zīmulis.

Darba gaita:

– 1 –

Uz pirmās papīra lapas jāpieraksta 10 savi mērķi, kurus gribētu sasniegt tuvāko 12 mēnešu laikā.

Pirmkārt, katrs teikums jāsāk ar „es” un aiz katra mērķa jānorāda beigu termiņš, kad tam jābūt izdarītam, lai zemapziņai būtu skaidrs, kurš tieši un kad šo mērķi grib sasniegt.

Otrkārt, tiem jābūt rakstītiem tagadnes formā, it kā gads būtu pagājis un mērķi jau būtu sasniegti. Piemēram: „Tādā un tādā datumā, es, Jānis Bērziņš, esmu lieliskā fiziskā formā un sveru… (vēlamais svars) kg” vai „es pelnu (vēlamā summa) … mēnesī (gadā) utt.

Mērķu pierakstīšana tagadnes formā stiprina mūsu ticību tam, ka mērķis ir sasniedzams. Ja mēs ticam, ka tas ir iespējams, tad arī visa mūsu domāšanas enerģija strādā mūsu labā.

Treškārt, ir jāizmanto pozitīva valoda, bez noliegumiem un negatīvisma.

Afirmācijas

Jūs varētu interesēt arī šis raksts: Kā pareizi veidot afirmācijas

– 2 –

Kad 10 mērķu saraksts ir sastādīts, tas rūpīgi jāpārlūko.

Un šeit sākas pats interesantākais: jāiedomājas, ka viens no šiem mērķiem var tikt sasniegts jau tuvāko 24 stundu laikā. Kurš no tiem būtu tas, kas atstātu vislabvēlīgāko iespaidu uz jūsu dzīvi, ja piepildītos jau tik ātri? Bieži vien izrādās, ka šis arī ir tas galvenais mērķis, no kura atkarīgi visi pārējie uzdevumi, un tam jāpievērš vislielākā uzmanība.

– 3 –

Tad paņemam otru papīra lapu un pašā augšā uzrakstām iepriekš izvēlēto galveno mērķi. Teikumam, protams, jāsākas ar „es”. Blakus jānorāda datums, kurā tam jābūt sasniegtam.

Zemāk sāk stādīt sarakstu ar visām tām lietām, kas būtu jāizdara, lai sasniegtu šo mērķi:

  • zināšanas un iemaņas, kas jāapgūst;
  • šķēršļi, kas jāpārvar;
  • ar kādiem cilvēkiem vajadzēs iepazīties;
  • un visām pārējām darbībām, kas būs nepieciešamas izvēlētā mērķa realizēšanā.

Kad saraksts sastādīts, to izšķiro pa prioritātēm – sanumurē pēc svarīguma un sāk rīkoties pēc plāna!

Galvenais noteikums ir darīt kaut ko sava mērķa labā katru dienu. Katru dienu darīt kaut ko, kas tuvinās jūs jūsu mērķa sasniegšanai.

Kā saka pats Braiens Treisijs:

Nekas nenotiek līdz brīdim, pirms nav sākusies kustība. Pamostoties no rīta, pirmām kārtām domājiet par savu mērķi, atcerieties un vizualizējiet to arī visas dienas laikā, dariet kaut ko tā labā katru dienu, 7 dienas nedēļā un jūs būsiet pārsteigts par rezultātiem. Jūsu dzīve mainīsies.

Kā redzams, veiksmīgas, panākumiem bagātas dzīves sākumam un startam ir nepieciešams pavisam nedaudz – vien rakstāmais un dažas papīra lapas.

Braiena Treisija blogs: www.briantracy.com/blog/

© 2015, Kristīne Kleinberga-Ankrava. Citējot, jānorāda aktīva saite. Pārpublicēšanai nepieciešama rakstiska atļauja!
Atjaunināts 2021

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *