“Tu vienmēr atradīsi to, ko esi nolēmis atrast”: Ošo

Atceries, ka vienmēr atradīsi to, ko esi nolēmis atrast. Nekas tevi netraucēs to atrast. Ja nolemsi, ka Dievs ir, tad tu to atradīsi. Ja nolemsi, ka Dieva nav, tad atradīsi apliecinājumus tam, ka Dieva nav. Ja nolemsi, ka skaitlim trīspadsmit ir slikts vēstījums, ka tas nes nepatikšanas, tu katru dienu atradīsi pierādījumus, ka skaitlī trīspadsmit slēpjas ļaunums.

Mēneša trīspadsmitajā datumā notiks kas nelāgs. Nelāgi notikumi ir katru dienu, bet tu tos neievēro. Taču trīspadsmitajā datumā tu tiem pievērs uzmanību. Amerikā daudzās viesnīcās nav trīspadsmitā stāva, jo neviens nevēlas palikt trīspadsmitajā stāvā. Tāpēc pēc divpadsmitā stāva seko četrpadsmitais.

Es lasīju kādu rakstu par vīrieti, kurš atklājis tūkstošiem pierādījumus tam, ka skaitlis trīspadsmit ir slikts. Viņš bija savācis tūkstošiem faktu: cik pasaulē slepkavību ir izdarīts trīspadsmitajos datumos, cik laupīšanu, cik pašnāvību, cik satiksmes negadījumu, cik cilvēku šajos datumos ir sajukuši prātā. Viņš bija savācis tūkstošiem faktu. Kāds man šo rakstu atsūtīja. Raksts bija atstājis ielu iespaidu uz sūtītāju. Šis raksts nevarēja neatstāt iespaidu, jo vīrietis bija mākslīgi apkopojis tik daudz faktu, lai atbalstītu šo ideju.

Ošo

Tam, kurš atsūtīja man rakstu, es atbildēju: “Pamēģini to pašu sameklēt par skaitli divpadsmit, un tu atradīsi tik pat daudz slepkavību, laupīšanu, sirdstrieku, pašnāvību, prātā sajukšanas gadījumu. Ņem jebkuru skaitli. Tikai vispirms izlem, kurš tas būs, un tad ej dzīvē meklēt apliecinājumu, un tu atradīsi. Ja tu nolemsi, ka skaitlis trīspadsmit ir labs, tad atradīsi citus faktus: cik cilvēku šajā datumā ir apprecējušies, cik bērnu piedzimuši, cik cilvēku iemīlējušies.”

Trīspadsmitajā datumā cilvēki precas un arī šķiras. Viss atkarīgs no tā, ko tu izvēlies. Cilvēki dzimst un arī mirst. Realitātē katra diena ir līdzīga citai. Realitāte neizceļ kādas īpašas dienas. To dara tavs prāts. Kad tas sāk darboties, tu atradīsi… Cilvēki nāk pie manis, un, ja viņi ir nolēmuši, ka es esmu slikts cilvēks, tad viņi gandrīz vienmēr atradīs tam apliecinājumu. Nekas viņiem to nevar liegt. Viņi vienmēr atradīs pierādījumus.

Dzīve ir plaša. Tajā ir gan vasara , gan ziema. Tajā ir gan labais, gan sliktais. Tajā ir gan pareizais, gan aplamais. Tā ir kā divi putna spārni, ar vienu iztikt nav iespējams. Kad atnāk cilvēks, kurš nolēmis, ka kāds ir slikts, tad viņš atradīs tam apliecinājumus.

Un atnāks kāds cits, kurš ir nolēmis, ka tas cilvēks ir labs, un arī viņš atradīs tam apliecinājumus. Dzīve tev sniedz lērumu izvēļu, un tās visas ir iespējamas.

Fragments no grāmatas: OSHO, “Rāmais prāts.” Apgāds Zvaigzne ABC

Komentēt