Kā efektīvāk organizēt attālināto darbu jeb darbu no mājām, lai palielinātu produktivitāti

Kā efektīvāk organizēt darbu no mājām? Kā ievērot savu darba grafiku, strādājot mājās? Šie un līdzīgi jautājumi mūsdienās kļūst arvien aktuālāki. Strādāšana mājas apstākļos var būt ļoti izaicinošs pasākums. Mājas apstākļos ir milzum daudz dažādu lietu, kas prasa mūsu uzmanību un spējīgas novērst fokusu no profesionālā darba. Turklāt arī motivācijas ir mazāk nekā biroja vidē.

Kā efektīvāk organizēt attālināto darbu jeb darbu no mājām

Kā efektīvāk organizēt darbu no mājām

Kā efektīvāk organizēt darbu no mājām

Šeit ir daži padomi, kā labāk organizēt savu darbu no mājām:

1. Izveidot mājās atsevišķu vietu, telpu darbam

Iekārtojiet mājās telpu vai zonu, kas kalpos kā darba vieta un kas būs paredzēta tikai darba jautājumiem. Tai jābūt atdalītai no privātajai dzīvei un atpūtai veltītajai zonai. Jūsu darba vietai jābūt aprīkotai ar visām darbam nepieciešamajām lietām, piemēram: ērts krēsls, galds, dators, dokumentu skapis vai plaukti, labs apgaismojums, printeris, mikrofons un kamera tiešsaistes konferencēm, saziņai ar kolēģiem vai konsultācijām, biroja piederumi un daudz kas cits, kas nu kuram darba gaitā nepieciešams.

2.Sastādīt darba grafiku

Izveidojiet savu dienas plānu un sarakstu ar visiem dienas laikā veicamajiem darba uzdevumiem. Šādi jūs varēsiet saglabāt darba produktivitāti un motivāciju. Noteikti sastādiet arī sarakstus ar mēnesī un gada laikā (vai arī ilgākā laika posmā) veicamajiem pasākumiem profesionālajā jomā savu mērķu sasniegšanai.

3.Izveidot sava darba laika atzīmju sistēmu

Noteikti ievērojiet savu darba laiku, lai jūs varētu būt efektīvi un organizēti. Atzīmējiet darba laiku un pauzes un centieties ievērot to.

4.Sazinieties ar kolēģiem vai domubiedriem

Ja jums ir kolēģi, kas arī strādā no mājām, sazinieties ar viņiem, izmantojot tālruni, e-pastu, tālvadības platformas vai citas pieejamās saziņas metodes. Tas radīs kopības sajūtu un ļaus izvairīties no izolācijas sajūtas.

5.Ievērojiet veselīgu dzīvesveidu un neaizmirstiet rūpēties par savu fizisko un emocionālo labsajūtu

Ieplānojiet sev veselīgas ēdienreizes, sporta aktivitātes un pauzes darba procesā. Ja visu savu darba dienu sēdēsiet pie datora, tad neizbēgami sāksies veselības problēmas. Katrs pats var paeksperimentēt, cik laika vienības viņš nododas aktīvam darba procesam, bet cik – velta tam, lai atslēgtos un pēc tam turpinātu darbu atkal. Eksperimentējiet un atrodiet savu ideālo darba un atpūtas režīmu.

Mēness un fiziskās aktivitātes

Lasiet arī šo: Mēness un fiziskās aktivitātes

6.Novelciet robežas

Strādājot no mājām ir ļoti viegli iekrist robežu pārkāpšanas lamatās. Ja jūsu kontakti pieejami internetā, tad 100% atradīsies cilvēki, kas uzskatīs, ka esat pieejami 24/7. Tāpēc svarīgi nospraust personiskās robežas un neļaut apkārtējiem tās pārkāpt. Pretējā gadījumā cietīs privātā un mājas dzīve. Mācieties saglabāt līdzsvaru starp profesionālo un privāto dzīvi. Tas ir svarīgi.

© 2023, Tava-pasaule.lv / Bez saskaņošanas un atsauces uz https://tava-pasaule.lv pārpublicēt aizliegts!