Garderobes revidēšana un modes tendences. Stila ekspertes padomi

Garderobe jārevidē vismaz divas reizes gadā. Ja lielā tīrīšana mājās tiek veikta biežāk, pie reizes ieteicams pārskatīt arī garderobi.  Ideālā variantā izķidāt savas lupatas vajadzētu četras reizes gadā. Tas ir – mainoties sezonai. Tā iesaka populārā stila eksperte Žanna Dubska. Nesen, 10. aprīlī, viņa viesojās Valmierā un stāstīja, ka jebkura sieviete jebkurā vecumā un ar jebkādu miesasbūvi var izskatīties skaisti un stilīgi, ja vien viņas garderobē valda zināma kārtība.

Žanna uzsver ka, lai izskatītos labi, nav nepieciešams milzīgs daudzums drēbju un kosmētikas. Pašlaik mēs dzīvojam laikā, kad mantu kļūst par daudz un tās visas veido mums apkārt lieku haosu. Turklāt ar drēbēm pārbāzti skapji rada ne tikai efektu: “man nav, ko vilkt mugurā”, bet arī reāli kaitē veselībai, zog mūsu enerģiju un laiku. Apģērbs ļoti mīl “piesūkties” ar putekļiem un, jo vairāk lupatu, jo vairāk putekļu.

Kad garderobe ir veidota pārdomāti, atbilstoši sezonai un pieskaņojot attiecīgajam cilvēkam, tiek ekonomēts laiks un līdzekļi. Tad nav no rītiem stundām jāstāv pie skapja, lauzot galvu, ko šodien uzvilkt.

Kas jāizmet no skapja un kam tur jābūt

Drēbju gabali, kas netiek vilkti gadiem ilgi un atrodas skapī tikai tādēļ, ka saistīti ar kaut kādām atmiņām un emocijām. Piemēram, simtgadīgas blūzītes, džemperīši, ar kuriem mēs gājām uz pirmo randiņu utt. Tas viss ir jāaizved vai nu uz labdarības iestādēm vai kur citur.

Iespējams, no vecajām mantām var izveidot kaut ko jaunu, jo mest visu miskastē arī mūsdienās vairs nav populāri. Un tas nav ekonomisku , bet gan tīri ekoloģisku apsvērumu dēļ. Ja mantas ir kaut kā īpaši pieķērušās pie sirds un šķirties no tām nu nekādi negribas, tad visu, kas netiek lietots, var salikt atsevišķi kastēs un nolikt kaut kur ārpus telpām, kurās jāuzturas ikdienā.

Pati Žanna darot tā: drēbes, kuras netiek nēsātas un, kas nav atbilstošas sezonai, viņa šķiro, pako un liek speciālās kastēs vai vakuuma maisos un glabā speciālā noliktavā. Kad vajag atjaunot garderobi, viņa brauc uz savu noliktavu pēc jaunām mantām. Lai viegli varētu atrast vajadzīgo, pirms tam viņa katru kasti fotografē, lai zinātu, kas kur atrodas.

Kam jābūt sezonas garderobē
 • 2 žaketes
 • 1 veste
 • 2 svārki
 • 4 bikses
 • 1 kleita
 • 7 topi
 • 1 kardigans
 • 4 apavi

No šiem 22 apģērba gabaliem var izveidot 22 komplektus.

Latviete praktiskā

Ir novērots, ka latviešu sievietes pārsvarā savā apģērbā silueta lejasdaļai izvēlas tumšos toņus  – galvenokārt melno. Melni apavi, melnas zeķubikses, melnas bikses, melni svārki. Bet gaišos toņus izmanto augšdaļai. Pavērojot sievietes uz ielas, tā tiešām ir patiesība – lielākajai daļai apakšā viss ir melns. Tas laikam tīri praktisku apsvērumu dēļ. Vizuālā tēla atsvaidzināšanai Žanna iesaka pamainīt šo situāciju – lejasdaļai izvēlēties gaišākus toņus, bet tumšo pārcelt uz ķermeņa augšdaļu, tuvāk sejai.

No gaišajām un spilgtajām drēbēm nevajadzētu baidīties arī sievietēm, kurām ir liekais svars. Piemēram, spilgtas krāsas, vienkrāsains, taisna piegriezuma mētelis var labi nomaskēt nevēlamos apaļumus. Tāpat nevajadzētu baidīties no liela izmēra apģērbiem. Oversize apģērbs der gandrīz jebkura veida figūrām. Ja tiek uzvilkts kaut kas liels, vienkrāsains, nedalāms, tad tas uzreiz dara vizuāli tievāku.

Modes tendences

Šobrīd ļoti populāri ir ģeometriski raksti un neona krāsas. Topā ir svītras, rūtis, apļi, trīsstūri, taisnstūri, spilgtas, košas, bērnišķīgas krāsas. Ja pietrūkst drosmes izvēlēties neona krāsu apģērbā, tad var vienkārši piemeklēt kādu tādas krāsas aksesuāru.

Somas

Somas ir ļoti svarīgs sievietes aksesuārs un pašlaik ir tā ka, jo vairāk somu, jo labāk. Kā saka Žanna, var apkārties ar somām un tas skaitīsies stilīgi. Piemēram, jo problēmzona ir uz priekšu izspiedies vēders, tad to var nomaskēt ar jostas somu. Un arī slaidam viduklim jostas somiņa izskatīsies efektīgi.

Populāras ir visādas crossbody – plecu somas, shopping somas, klačiņas, dažādas auduma iepirkumu tašas. Arvien modernāk būs iet iepirkties ar somām, kas darinātas no eko materiāliem, jo plastmasa piesārņo mūsu planētu. Tā kā lielai daļai mūsdienās vairs nav stingrais dress code, tad ar vienu un to pašu somu var iet gan uz ofisu, gan uz pludmali.

Apavi

Apaviem svarīgs papēdis. Atkarībā no tā, kādu dzīvesveidu dzīvojam. Žanna izšķir 2 veidu apavus:

 • kurpes uz papēža. Tās ir tādas kurpes, kurās var ērti justies vismaz 3 stundas no vietas un nedomāt par kājām. Ar tām var aiziet uz randiņu, tusiņu, lekciju vai kādu citu pasākumu, bet ar tām nevar nostaigāt visu dienu. Papēža augstuma atbilstību sev Žanna mēra ar savu rādāmpirkstu un šī tipa kurpītes viņa sauc par randiņu kurpēm. Katrai sezonai viņai ir dažādas krāsas.

Ja nav randiņu, uz kuriem iet un, ja vispār nav uz kurieni uzvilkt augstpapēžu kurpes, tad tik un tā katrai sevi cienošai sievietei vismaz reizi nedēļā vai divās jāuzvelk šīs kurpes un kaut vai jāpadejo mājās pie spoguļa sexy halātā. Lai neaizmirstu, ka viņa ir sieviete.

 • tā saucamie skrienamie apavi – platforma, kurpes bez papēža, iešļūcenes. Iešļūcenes nepiestāvēs kundzēm cienījamā vecumā. Ja jāizvēlas starp kedām un snikeriem, tad labāk izvēlēties snikerus – krosenes, kurām ir iekšējais papēdis, pacēlums, jo kāja tad izskatās akurātāka. Kedas Žannas skatījumā ir kā pleznas – šļop, šļop, šļop.

Moderni ir dīvainie papēži: muciņas, paplatināti, sašaurināti, klucīši, nagliņas. Populāri ir arī zeķzābaciņi.

Bieži gadās, ka apavi berž, jo viena kāja ir lielāka, otra – mazāka. Tad var izmantot speciālos silikona ieliktnīšus.

Vēl interesanta doma par skapja revīziju:
 • ja, piemēram, kleita vai svārki iet kopā ar citām mantām no garderobes, tad šādu apģērba gabalu var nosaukt par “teicamnieku”.
 • ja kāds apģērba gabals neiet kopā ne ar ko, tad tas ir “lūzeris”.

Jo vairāk garderobē “lūzeru”, jo kritiskāka situācija. Jāpadomā, kāpēc vispār šādas lietas pie mums nonākušas. Jāiet uz to, lai garderobē būti tikai “teicamnieki” un apģērbus varētu veiksmīgi kombinēt savā starpā.

Šodien:
 • labāk nepogāties uz visām pogām.
 • labāk staigāt krāsainos apavos nekā bezkrāsainos.
 • labāk vilkt gaišas, košas, neparastas, īpatnējas drēbes. Neatkarīgi no vecuma.
 • labāk, lai ir par daudz aksesuāri, nekā – nemaz.
Garderobes revidēšana un modes tendences. Stila ekspertes padomi

Garderobes revidēšana un modes tendences. Stila ekspertes padomi

Meikaps

Ar meikapu un kosmētiskajiem līdzekļiem sievietes mēdz pārspīlēt, domājot, ka vairāk ir labāk. Lai ikdienā izskatītos sakopti, nav nepieciešamas simtiem krēma burciņu, acu zīmuļu, pūderu, ēnu utt. Pietiek, ja no rīta uz sejas tiek uzlikts labs tonālais krēms, iezīmētas uzacu, acu līnijas, uzklāta skropstu tuša un galvenais – uzkrāsotas lūpas. Sievietēm jākrāso lūpas! Jebkurā vecumā. Tas izceļ sievišķību. Vienīgais, sievietēm gados jāizvairās no brūnām lūpu krāsām – tās padara sievieti vecāku. Labāk izvēlēties sārtos, sarkanos, rozīgos toņus.

©TavaPasaule.lv. / Publicēts 17.04.2019.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *