Foto pamācība, kā uzmeistarot lavandas dekoratīvās smaržvālītes

Vai vēlaties piešķirt savai mājai dabisku aromātu un pievilcīgu izskatu? Lavandas dekoratīvās smaržvālītes ir lielisks risinājums! Šajā foto pamācībā soli pa solim parādīsim, kā vienkārši un ātri uzmeistarot šos burvīgos dekora elementus, kas ne tikai skaisti izskatās, bet arī izplata nomierinošu lavandas aromātu. Seko līdzi mūsu padomiem un uzzini, kā viegli radīt šo dabisko brīnumu savās mājās.
Lavandas dekoratīvās smaržvālītes

Kā uzmeistarot lavandas dekoratīvās smaržvālītes

1. Ņemam sausā laikā nogrieztus, aptuveni 20 cm garus lavandas zariņus. Atbrīvojam tos no mazajām, zaļajām sānu lapām. Vienas vālītes pagatavošanai nepieciešams nepāra skaits zariņu. Piemēram, 7 vai 9.

Lavandas dekoratīvās smaržvālītes. Foto nr. 1

2. Sasienam zariņus, izmantojot šauru atlasa lenti vietā, kur beidzas ziedi. Lentas garums – aptuveni 5 reizes garāks par pašiem lavandas zariem.

Lavandas dekoratīvās smaržvālītes. Foto nr. 2
3. Uzmanīgi liecam zarus uz visām pusēm (kā redzams attēlā zemāk). Tas jādara tiešām ļoti, ļoti uzmanīgi, lai trauslie zari nesalūztu.

Lavandas dekoratīvās smaržvālītes. Foto nr. 3

4. Liekam lentīti vienam zaram pa augšu, nākamajam – pa apakšu, zarus liecot uz leju. Un tā pa apli. Pirmajā reizē tas nebūs nemaz tik viegli izdarāms, bet ar katru nākošo vālīti sanāks arvien labāk. 🙂

Lavandas dekoratīvās smaržvālītes. Foto nr. 4

5. Turpinām procesu līdz daļai, kur beidzas ziedi.

Lavandas dekoratīvās smaržvālītes. Foto nr. 5

6. Noslēgumā kātiņus vienkārši cieši aptin ar lentu, galā nofiksē ar mezglu un nogriež liekos kātu galus.

Lavandas dekoratīvās smaržvālītes. Foto nr. 6

7. Gatavo smaržvālīti piesien aiz lentas gala kaut kur žāvēties, lai lavandas ziediņi tinuma centrā nesāktu pelēt. Piemēram, pie krāsns, radiatora vai kādā labi vēdināmā, sausā vietā.

Lavandas dekoratīvās smaržvālītes. Foto nr. 7

Šādas vālītes ir ne tikai ļoti dekoratīvas un vizuāli pievilcīgas, bet arī praktiski pielietojamas. Var ielikt skapī drēbju aromatizēšanai vai novietot kaut kur telpā apkārtējās vides harmonizēšanai. Intelektuālā darba veicēji var turēt sev blakus prāta nomierināšanai un domu sakārtošanai. Atliks tik mazliet pabužināt vālīti un apkārt izplatīsies burvīgs aromāts. Var izmantot arī kā mazu, oriģinālu dāvaniņu.
Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *