Vienalga, vai esiet Mēness kalendāra pastāvīgs lietotājs – profesionālis, vai arī jauniņais, kas tikai sāk iepazīties ar Mēness kalendāra piedāvātajām iespējām, zemāk aprakstītā Mēness kalendāra lietošanas instrukcija noderēs kalendāra efektīvākai izmantošanai. Šeit Jūs atradīsiet atbildi uz jautājumu: “Kā lietot Mēness kalendāru?”.

Mēness kalendāros visi laiki norādīti Latvijas laika joslai, Rīgai. Ziemā – pēc ziemas laika, vasarā – pēc vasaras. Pāreja no ziemas uz vasaras laiku notiek marta pēdējā svētdienā. Tas ir,  plkst. 3:00 naktī no sestdienas uz svētdienu pulksteņa rādītāji tiek pagriezti vienu stundu uz priekšu. Savukārt, pāreja no vasaras uz ziemas laiku notiek oktobra pēdējā svētdienā, pagriežot pulksteņa rādītājus vienu stundu atpakaļ. Kalendārā tas viss jau ir ņemts vērā.

Pirms sākt lietot Mēness kalendāru, ieteicams izlasīt rakstu “Mēness kalendārs”, kas dos lielāku izpratni par Mēness ritmiem.

Kā lietot Mēness kalendāru. Lietošanas instrukcija

Ailē “Datums” ir datums un nedēļas diena.

Ailē “Mēness diena” – informācija par to, kāda mēness diennakts ir konkrētajā kalendārajā dienā un cikos tā sākas!

Ailē “Mēness zodiaka zīmē” – Mēness kustība caur zodiaka zīmēm. Zodiaka zīmju saīsinātie apzīmējumi kalendārā:  A – Auns, Vr –Vērsis, D – Dvīņi, Vz – Vēzis, L – Lauva, J – Jaunava, Sv – Svari, Sk – Skorpions, St – Strēlnieks, M – Mežāzis, Ū – Ūdensvīrs, Z – Zivis.

Ailē “Mēness fāze” ir norādītas Mēness fāžu maiņas dienas. Mēness aug no Jaunmēness līdz Pilnmēnesim. Pēc Pilnmēness iestāšanās Mēness sāk dilt un ir dilstošs līdz nākamajam jaunam Mēnesim.

Ailē “Čika laiks” – laiks, kad Mēness ir bez kursa, par ko vairāk var izlasīt šeit: čika laiks.

Vispārīgie ieteikumi:

Plānojot darbus pēc Mēness kalendāra, vienalga vai tie būtu saistīti ar biznesa lietām, ar veselību un skaistumkopšanu, ar dārzu vai mājsaimniecību, iesākumā svarīgi ir pievērst uzmanību Mēness fāzei.  Piemēram augošs Mēness ir labvēlīgāks visu jaunu lietu uzsākšanai, mēs esam enerģiskāki un aktīvāki. Kalendārā tās ir dienas no Jaunmēness līdz Pilnmēnesim. Dilstoša Mēness laikā labāk sokas visi tīrīšanas, kārtošanas un lietu pabeigšanas darbi. Mēness sāk dilt pēc Pilnmēness un dilst līdz nākamajam jaunam Mēnesim.

Tad jāpievērš uzmanība tam, kādā zīmē ir Mēness, jo katrai darbībai ir sava labvēlīgākā zodiaka zīme. Tad – mēness dienai un, atkarībā no darāmā darba svarīguma, arī čika laikam. Čika laikam ir liela nozīme, ja ir nepieciešams labs rezultāts.

Bieži rodas jautājumi: “Ko darīt, kad skaidrojumiem ir pretēja nozīme? Kas ir svarīgāks – Mēness fāze, diena vai zīme? “.

Gadījumos, kad skaidrojumiem ir pretēja nozīme, var uzskatīt, ka diena ir neitrāla ieplānotajām darbībām. Var vai nu riskēt un rīkoties, rēķinoties ar to, ka var gadīties kādi traucēkļi vai arī otrs variants – pameklēt kādu labāku dienu, kad visi rādītāji – gan diena, gan zīme, gan mēness fāze būs labvēlīgi.

Astroloģiskā karte

Izveido savu horoskopu bez maksas

Vēl ir svarīgi ņemt vērā to, ka katrs no mums ir individuāls un neatkārtojams. Daudz ko nosaka individuālais horoskops un tas, kādas stihijas horoskopā ir akcentētas.

Mēness ritmi un stihijas jeb kuru zodiaka zīmju pārstāvjiem Mēness kalendārā jāieskatās biežāk. Lasīt vairāk…

Katrs no mums Mēness ietekmi izjūt mazliet savādāk. Ļoti vērtīga prakse ir dienasgrāmatas veidošana, kurā atzīmēt, kādas sajūtas un domas novērojamas katrā konkrētā dienā.

Mēness kalendāra pielietošana savā dzīvē ir radošs un aizraujošs process, kas palīdz dziļākai sevis un pasaules izzināšanai. Bet galvenais nosacījums Mēness kalendāra izprašanai ir regulāra prakse!

©2016, Kristīne Kleinberga-Ankrava