Labs garastāvoklis piecās minūtēs

Cik gan daudz darbi ir palikuši nepadarīti un cik daudz dažādu iespēju ir palaists garām tikai tāpēc, ka izšķirošajā brīdī mums ir bijis slikts garastāvoklis vai nav bijis vajadzīgais noskaņojums. Kā var sev palīdzēt situācijās, kad viss rādās melnās krāsās un vai ir iespējams savu garastāvokli uzlabot pēc paša gribas? Izrādās, ka tas ir iespējams un to var izdarīt piecās minūtēs!

Ekspresprogramma garastāvokļa uzlabošanai

Pirmā minūte – punktu masāža

Ir kāds īpašs paņēmiens, ko  jau tūkstošiem gadu pielieto tādās austrumu praksēs kā joga un cigun – aizkrūtes dziedzera jeb tīmusa pašmasāža. Šī dziedzera stimulācija paaugstina vispārējo organisma tonusu un izraisa labsajūtas un laimes sajūtu.

Pirmā minūte – pašmasāža. Uzliekam divus pirkstus uz kakla bedrītes, kas atrodas atslēgas kaulu savienojuma vietā un viegli uzspiežam reizes divdesmit. Vēl viens svarīgs noteikums – mēlei šajā laikā jāatrodas piespiestai pie augšslējām aiz priekšējiem zobiem. Šāds mēles stāvoklis līdzsvaro smadzeņu pusložu darbību un palīdz mums domāt pozitīvāk un justies labāk.

Labs garastāvoklis piecās minūtēs

Otrā minūte – veicam elpošanas vingrinājumu.

Mēs reti par to aizdomājamies, bet tieši elpošanai ir ciešs sakars ar mūsu fizisko pašsajūtu un noskaņojumu. Vai esat ievērojuši, ka dziļas relaksācijas, miera un apmierinātības stāvoklī arī mūsu elpošana kļūst lēnāka un dziļāka? Turpretī satraukuma brīžos mēs sākam elpot ātrāk un seklāk. Sākot apzināties savu elpošanu un pievēršot šim procesam uzmanību, var ietekmēt savu pašsajūtu un garastāvokli.

Otrā minūte – atslābināmies un dziļi ieelpojam caur degunu, piepildot ar gaisu pašu apakšējo plaušu daļu (tā saucamā vēdera elpošana – elpojot jākustas vēderam, nevis krūtīm un pleciem), aizturam elpu uz dažām sekundēm un mierīgi izelpojam. Šo minūti veltam elpošanai.

Elpošanas vingrinājums, kas paaugstina problēmu risināšanas spējas

Jūs varētu interesēt arī šis raksts: elpošanas vingrinājums, kas paaugstina problēmu risināšanas spējas >>>

Trešā minūte – izkustinām ķermeni

Cilvēki, kas regulāri nodarbojas ar fizkultūru un dažādiem sporta veidiem, reti kad ir sliktā noskaņojumā. Pārsvarā viņi ir enerģiski un dzīvespriecīgi, jo sporta nodarbību laikā ķermenī pastiprināti izdalās laimes hormoni, kas nodrošina labu garastāvokli un apmierinājuma sajūtu arī pēc treniņiem.

Trešo minūti veltam aktīvām darbībām – var uztaisīt pietupienu sēriju, atspiesties balstā guļus vai vienkārši pavicināt rokas – rezultatīvas būs jebkuras darbības, kas paātrinās asins un, tātad, arī enerģijas cirkulāciju organismā.

Mēness un fiziskās aktivitātes

Jūs varētu interesēt arī šis raksts: Mēness un fiziskās aktivitātes >>>

Ceturtā  minūte – pārprogrammējam apziņu

Ja mums ir slikts noskaņojums, tātad mūsu apziņā ir “iesēdušās” kādas ne visai labas domas un, lai nodrošinātu sev labu garastāvokli, mums jāpiedāvā savai apziņai kādu pozitīvāku vielu pārdomām.

Ceturtās minūtes uzdevums – atcerēties situāciju savā dzīvē, kad jūs jutāties patiesi laimīgi, priecīgi un bijāt labā garastāvoklī un izdzīvot un izjust to vēlreiz, pašreizējā momentā.

Piektā minūte – mainām uzvedības stilu

Ja mēs uzvedamies un izturamies kā laimīgi un dzīvespriecīgi cilvēki, mēs tādi arī kļūstam.

Piekto minūti veltam smaidīšanai – jācenšas smaidīt patiesi un no sirds. Smaids, iedarbinot attiecīgos sejas muskuļus, signalizē smadzenēm: “Ar mani viss ir vislabākajā kārtībā. Man ir labs garastāvoklis!”

Piecas minūtes pagājušas, un, ja jūs sekojāt visām instrukcijām, tad pašlaik jums vienkārši nevar būt slikts noskaņojums, bet, ja tas kādreiz atgriezīsies, atcerieties – līdz pozitīvam tikai piecas minūtes.

© 2021, Tava-pasaule.lv

Viens komentārs
  1. 07/03/2021

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *