Vēlies noturēt? Atlaid!

Vislielākais atklājums ir tāds, ka, lai kaut ko vai kādu noturētu, tas ir jāatlaiž. Tāds lūk paradokss. Svarīgākais ir – izdarīt to savā galvā. Atlaist pa īstam. Ļaut kaut kam notikt neskatoties uz tavām stūrgalvīgajām vēlmēm. Ļaut otram rīkoties tā, kā viņš grib un uzskata par nepieciešamu. Iekšēji to pieņemt un būt ar to mierā. Un turpināt dzīvot savu dzīvi.

Kaut kad sen Kastanedas grāmatās es lasīju: ”Nepieķerieties nekam šajā dzīvē”, bet nevarēju saprast, kā tas ir? Un kāpēc?

Jo ir taču tik brīnišķīgi – izjust pieķeršanos. Kā gan bez tās?
Un tikai tagad sapratu: tikai bez pieķeršanās tu vari būt brīvs, jo ļoti bieži it kā nevainīga aizraušanās kļūst par nepārvaramu atkarību. Un līdz ar to tu zaudē sevi.

Tas ir par atkarībām vispār: no cigaretēm, alkohola, spēlēm, cilvēka. Kad nevari bez tā ne elpot, ne dzīvot. Tieši tāpēc ļoti svarīgi ir mācēt nekam nepieķerties un atlaist. Lai tu būtu tieši tāds, kāds tu esi patiesībā.

Noturēt
Dot katram tiesības uz brīvas gribas izpausmi.

Ne jau tā, ka „nu un tad?” vai „par spīti ienaidniekiem!”, bet mierīga pārliecība par to, ka ar tevi viss būs kārtībā neatkarīgi no tā, vai tu iegūsi to pēc kā izjūti tik spēcīgu vajadzību, vai tomēr – nē.

Svarīgākais ir nepieķerties rezultātam.

Jo neviena pienākumos neietilpst piekrist tavam viedoklim.

Un lai arī cik slikta, stulba vai arī neadekvāta tev neliktos otra cilvēka izvēle, tas ir tikai tavs vērtējums. Tā ir tikai tava nevēlēšanās atzīt to, ka arī otram ir tiesības uz savām domām, jūtām un rīcību.

Bet tev arī nav jāuzņemas atbildība un nav jāpierāda vai jāpaskaidro, cik attiecīgā doma vai jūtas ir nepareizas.

Vienīgais, ko tu vari darīt, ir – turpināt dzīvot savu dzīvi. Un tas ir tieši tas, kas tev jādara.

Avots: cluber.com.ua / Tulkojums: tava-pasaule.lv / Publicēts 15.11.2015.

SAISTĪTIE RAKSTI:
200 dienas bez šopinga 10 mērķu metode
Laika zagļu TOPs Pozitīvie jautājumi
10 mīlestības noslēpumi Afirmācijas
Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *