Veiksmes psiholoģija

Katram veiksme un panākumi saistās ar ko citu. Vieniem veiksme nozīmē sasniegumus karjerā, sportā, iespēju aizbraukt ceļojumā vai vinnestu loterijā, citiem –  liela veiksme būs jau vien tas, ka ir iespēja kādu brīdi pabūt vienatnē vai pavadīt nedēļas nogali ģimenes lokā.

Veiksmes psiholoģija

Kas tad īsti ir veiksme, kas ir veiksmes psiholoģija un kā mēs paši sev ļaujam vai neļaujam būt veiksmīgiem un gūt panākumus?

Ko jums nozīmē veiksme? Kas jūsu izpratnē ir panākumi? Pēc kādiem kritērijiem jūs nosakāt savu veiksmīgumu vai neveiksmīgumu?
Veiksmes psiholoģija
Veiksmi mēs katrs saskatām savādāk un tomēr, lielākoties, veiksmīgi jūtamies tad, kad sasniedzam savus mērķus. Bet arī mērķi mums visiem ir dažādi un katram savādāki.
Mērķis var būt atrast labu darbu.
Mērķis var būt apprecēties.
Mērķis var būt nomest liekos kilogramus un labi izskatīties.
Mērķis var būt nopelnīt miljonu utt.
Ja mērķis ir sasniegts – mēs uzskatām, ka tā ir veiksme; ja nav sasniegts – neveiksme.

Kāpēc no diviem cilvēkiem, kas atrodas vienādos apstākļos, viens izvirzās priekšgalā un gūst panākumus, bet otrs – tas, kurš nesasniedza to, ko vēlējās, saka, ka tam pirmajam vienkārši paveicās?

Pirmais izvēlējās pārmaiņas un bija gatavs rīkoties, bet otrs – vienkārši ļāvās pašplūsmai. Protams, daudz ko var norakstīt uz veiksmīgumu vai sagadīšanos, bet, lielākoties, panākumu gūšana un mērķu sasniegšana ir atkarīga no psiholoģiskās nostājas un gatavības veikt noteiktas darbības savu mērķu sasniegšanai.

Ja mēs esam pārliecināti, ka uzvarēsim – mēs uzvarēsim. Ja esam pārliecināti, ka zaudēsim, tad – zaudēsim. Notiks tas, kam mēs vairāk ticam.

Veiksme ir atkarīga no prāta stāvokļa, no tā, kādās kategorijās cilvēks domā, kāda ir viņa vērtību sistēma un kādus mērķus viņš sev dzīvē izvirza.

Zaudētāji un neveiksminieki padodas un nolaiž rokas jau pie pirmajām grūtībām. Katru jaunu iespēju viņi uztver kā draudus un saka: „Nē, tas nav domāts man, es to nevarēšu…”

Uzvarētāji un līderi, saskaroties ar grūtībām un šķēršļiem, saka: „Jā, ir problēma, bet es varu to atrisināt un es to izdarīšu!”

Kāpēc neveiksminieku un cilvēku, kas neko īpašu dzīvē nav sasnieguši, ir krietni vairāk, nekā to, kas izcīna savu vietu dzīvē? Tāpēc, ka lielākā daļa nemāk domāt pozitīvi. Pozitīvu domāšanu nemāca parastajās skolās, tā ir jāapgūst katram pašam.

Nav neviena objektīva iemesla, kas varētu mums traucēt sasniegt savus mērķus, ir tikai subjektīvie – mūsu bailes un šaubas.  Lielākā daļa no visām šīm bailēm  ir mūsu pašu sadomātas un izfantazētas – mēs paši sevi iebiedējam un tādējādi neļaujam sev virzīties uz priekšu.

Optimists katrā neveiksmē redz jaunu iespēju, bet pesimists katrā jaunā iespējā – neveiksmi.

Autors: tava-pasaule.lv / Foto: pixabay.com / Publicēts 2014.gada 16.jūnijā.

SAISTĪTIE RAKSTI:
16 padomi panākumu gūšanai. Iesaka miljardieris Bobs Pārsonss Pievilkšanās likums jeb kā pareizi formulēt savas vēlmes
Afirmācijas – pozitīvie apgalvojumi Pozitīvie jautājumi jeb kā sevi motivēt rīkoties

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *