Titāniks. Kāds reāls mīlasstāsts.

Pirms vairāk kā 100 gadiem Atlantijas okeāna dzelme aprija tikko uzbūvēto superlaineri „Titanic”. Par šo traģēdiju uzrakstīti neskaitāmi raksti, grāmatas, vairākas spēlfilmas, seriāls un pat datorspēles. Arī „Tava pasaule” pievienosies saviem rakstošajiem priekšgājējiem, atstāstot vienu no daudzajām traģiskajām katastrofas epizodēm. Precīzāk – par kādu apbrīnojamu pāri, kuru mīlestības jūtas bija spēcīgākas par bailēm no nāves.
Tas notika naktī uz 1912. gada 15. aprīli. Tobrīd pasaulē lielākais kuģis savā pirmajā reisā nogrima pēc sadursmes ar aisbergu. Uz „Titānika” atradās vairāk kā 2200 cilvēku, no kuriem bojā gāja vismaz 1500. Starp tiem bija arī Ida un Izidors Štrausi, kuri, atšķirībā no L. Di Kaprio un K. Vinsletas atveidotajiem varoņiem, bija REĀLAS PERSONAS.
Titāniks. Idas un Izidora Štrausu mīlasstāsts
Ida un Izidors

Viņi abi bija dzimuši ebreju ģimenēs Vācijā un vēl bērnu vecumā ieradušies Amerikā, kad viņu vecāki ar bērniem emigrēja uz Jauno Pasauli.

1845. gadā dzimušais Izidors ar četrus gadus jaunāko Rozāliju Idu Blunu iepazinās Ņujorkā, uz kurieni viņš no Džordžijas pārcēlās pēc Pilsoņu kara, un 1871. gadā viņi apprecējās. Štrausu ģimene bija svētīta ar bērniem – kopā septiņiem.

Arī Izidora uzņēmēja un sabiedriskā aktivitāte tika dāsni atalgota; viņš, kopā ar brāli, kļuva par vēlāk slavenās lielveikalu ķēdes Macy’s līdzīpašniekiem, bija ASV Kongresa loceklis.

Par laulāto ciešajām saitēm liecina tas, ka Izidora darba izbraukumu laikā viņi rakstīja viens otram vēstules katru dienu.

Visu 1912. gada ziemu Ida un Izidors pavadīja Eiropā, bet pavasarī devās atpakaļ uz ASV. Jāsaka, ka uz „Titānika” viņi nokļuva ogļraču streika dēļ, kā rezultātā tika daļēji paralizēta kuģu satiksme – tā lainera reiss, ar ko viņi iepriekš bija plānojuši šķērsot okeānu, tika atcelts un Štrausiem nācās nomainīt transportu.

10. aprīlī „Titāniks” no Sauthemptonas izgāja jūrā un 14. aprīlī neilgi pirms pusnakts pie Ņūfaundlendas krastiem pilnā gaitā ar sānu ietriecās peldošā ledus kalnā. Tā borts tika uzšķērsts desmitiem metru garumā un nogrimšana bija neizbēgama, tāpēc apkalpe sāka nolaist glābšanas laivas. Diemžēl vietu laivās katastrofāli trūka – nācās pirmām kārtām glābt sievietes un bērnus.

Lēmums palikt kopā “līdz nāve mūs šķirs”

Idai Štrausai tika ierādīta vieta glābšanas laivā, tomēr viņa atteicās to ieņemt un izvēlējās palikt kopā ar vīru uz grimstošā kuģa. Štrausam tika piedāvāts, kā sirmgalvim, izņēmuma kārtā lūgt vietu laivā, ko viņš kategoriski noraidīja, nevēloties glābties pirms pārējiem pirmās klases pasažieriem vīriešiem.

Idas vietu laivā ieņēma Štrausu istabene Elena Bērda, kurai atvadoties Ida atdeva savu kažociņu ar vārdiem, ka tas diez vai viņai pašai vairs noderēs. Tā viņi abi palika uz nolemtā kuģa klāja; nedaudz vēlāk Štrausi bija redzēti ejam pa klāju sadevušies roku rokā.

Izidora Štrausa mirstīgās atliekas drīzumā tika atrastas, bet viņa dzīvesbiedre tā arī palika Atlantijas okeāna dzelmē…Titāniks. Ida un Izidors Štrausi

Kadrs no filmas “Titāniks”

Ida un Izidors Štrausi ir attēloti lielākajā daļā filmu, kas veltītas “Titānika” katastrofai. Pašā slavenākajā no tām – Džeimsa Kamerona 1997. gada grāvējā “Titanic” – pēdējā savā epizodē viņi attēloti guļot apkampušies gultā savā kajītē, kurā ieplūst ūdens.

Uz Štrausiem veltītā piemiņas akmens Vudlonas kapsētā ir iekaltas rindas no Zālamana augstās dziesmas:

Lieli ūdeņi nevar apdzēst mīlestību, nedz arī ūdens straumes to apslīcināt un nomākt.

P.S. Interesanti atzīmēt, ka šis pāris ir dzimis vienā datumā – 6. februārī, gan ar dažu gadu starpību. Daži astrologi uzskata, ka starp pretēja dzimuma cilvēkiem ar vienu dzimšanas datumu ir īpaša pievilkšanās. No šādiem slaveniem pāriem var minēt Maiklu Duglasu un Ketrīnu Zetu-Džonsu, kuri ir dzimuši vienā datumā – 24. septembrī, tikai ar 25 gadu starpību, un ir kopā no 2000. gada.

Autors: tava-pasaule.lv / Uz attēla raksta sākumā – Ida ar Izidoru un kuģis “Titāniks”.SAISTĪTIE RAKSTI:
10 mīlestības noslēpumi
Mīlestības ietekme uz trim svarīgākajām dzīves sfērām

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *