Spirdzinoši un atsvaidzinoši skābētu kāpostu salāti ar tomātiem un gurķiem

Par skābēto kāpostu veselīgumu nav dzirdējis tikai retais. Tajos ir daudz vitamīnu, minerālvielu un vērtīgo probiotisko baktēriju. Kā jebkuri citi fermentētie produkti, tie palīdz regulēt mūsu ķermeņa iekšējo ekoloģiju, veicinot labo baktēriju vairošanos un uzlabojot zarnu trakta mikrofloru kopumā. Ja zarnu trakts ir vesels, tad arī mēs paši jūtamies veseli un laimīgi. Tāpēc skābētu kāpostu salāti – tas ir ēdiens, kuram jābūt galdā pēc iespējas biežāk.

Skābētos kāpostus var ēst gan vienus pašus, gan arī kombinēt visdažādākajos veidos ar svaigiem dārzeņiem, zaļumiem, krējumu, eļļām. Labi ir tas, ka šādiem salātiem var vispār nepievienot sāli, jo skābētie kāposti jau paši par sevi ir pikanti un nodrošina ēdienam labu garšu.

Spirdzinoši un atsvaidzinoši skābētu kāpostu salāti ar tomātiem un gurķiem

Spirdzinoši un atsvaidzinoši skābētu kāpostu salāti ar tomātiem un gurķiem

Lai pagatavotu atspirdzinošus salātus, ņem

  • sauju skābētu kāpostu,
  • vienu vidēja izmēra tomātu,
  • vienu gurķi.

Ja paredzēts gatavot vairākiem cilvēkiem, tad attiecīgi ņem vairāk kāpostu, tomātu un gurķu.

Tomātu, gurķi nomazgā, sagriež mazākos gabaliņos, sajauc kopā ar kāpostiem, apslaka ar labu eļļu: linsēklu, olīveļļu, ķirbju sēklu. Asākai garšai (pēc vēlēšanās) klāt pierīvē mazliet ingvera saknes. Liek uz šķīvja. Dekorē pēc saviem ieskatiem. Var, piemēram, blakus salikt pētersīļus, dilles, baziliku, rukolu vai skaisti apbārstīt ar diedzētām Ķīnas pupiņām vai kādiem citiem diedzējumiem.

Labu apetīti!

Autors: tava-pasaule.lv / Publicēts 11.05.2019.SAISTĪTIE RAKSTI:
Diētas, veselības un atslodzes dienu kalendāri Receptes un uzturs
7 soļi līdz ideālam augumam SkaistumkopšanaKomentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *