Sociālā uzņēmējdarbība. Diskusija par to, vai vajag

13. septembrī Valmierā notika sociālajai uzņēmējdarbībai veltīts pasākums, kurā varēja dzirdēt atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem šajā jomā. Neskatoties uz to, ka kopā bija sanākuši nopietni cilvēki un runāt bija paredzēts par nopietnām tēmām, pasākums noritēja ļoti nepiespiestā un jautrā gaisotnē.

Sociālā uzņēmējdarbība
Sākuma daļā Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis skaidroja, kāda darbība ir un kāda nav uzskatāma par sociālo uzņēmējdarbību. Un par to ka, lai darbotos kā sociālais uzņēmējs, ir jābūt skaidri noformulētiem mērķiem – kādas tieši sociālās problēmas tiks risinātas, izmantojot uzņēmējdarbību.

Daudz tika runāts par sociālās uzņēmējdarbības priekšrocībām, atvieglojumiem, grantiem un dažāda veida atbalsta saņemšanas iespējām.

Sociālā uzņēmējdarbība. Reāls pieredzes stāsts

Zvanu centra „Sonido” dibinātāja un vadītāja Inga Muižniece dalījās ar savu pieredzes stāstu. Viņa bija novērojusi, ka cilvēki biežāk zvana nevis, lai iegūtu kādu konkrētu informāciju, bet vienkārši, lai parunātos. Parunātos par vienkāršām, sadzīviskām lietām. Par to, ka meita nav piezvanījusi mātei, māte meitai, par vientulību, par dzīves dienām, nedienām, rindām slimnīcās, cenām, kāda labo vai slikto attieksmi un citiem, kādam varbūt šķietamiem sīkumiem. Interesanti, ka uz šo centru visbiežāk zvana sievietes vecumā 30+.

Fakts, ka tad, kad cilvēks izrunājas un jūtas uzklausīts, viņš jūtas labāk. Un tā, rūpējoties par sabiedrības emocionālo labklājību Ingai tapa projekts „Parunāsim?”. Darbinieki tajā ir cilvēki ar īpašām vajadzībām. Tas nozīmē, ka šis projekts dod iespēju strādāt un būt noderīgiem sabiedrībai tiem sabiedrības locekļiem, kam parasti ar darba atrašanu ir problēmas. Tāda ir sociālā uzņēmējdarbība – labums tiek visiem.

Praktiskā nodarbība

Ingas stāstam sekoja radoši praktiska nodarbība harizmātiskās biznesa treneres Vitas Brakovskas vadībā. Visus klātesošos sadalīja nelielās grupās un vajadzēja ātri izdomāt, kā vislabākajā veidā prezentēt grupas līdera sociālās uzņēmējdarbības ideju. Tā bija vesela shēma. Sākumā jāizdomā jautājums ar akcentu uz problēmu, tad jāpastāsta, kā to risinās, tad – kāpēc tieši mēs, un tad – aicinājums uz rīcību. Tas tā, īsumā.

***

Vēlāk sekoja diskusija par to, kam dod grantus, kam – nē un daudz citas noderīgas informācijas. Tostarp, arī slepenas informācijas, kura šeit izpausta netiks.

***

Pasākuma noslēgumā sekoja neformālā daļa ar kafiju, uzkodām un sirsnīgām sarunām.

Par sociālo uzņēmējdarbību vairāk lasiet šeit: sociālā uzņēmējdarbība.

Autors: tava-pasaule.lv / Publicēts 13.09.2019.
SAISTĪTIE RAKSTI:
Kā dzīvot agresīvā sabiedrībā. Psihiatra padomi Garderobes revidēšana un modes tendences
Kā labāk dzīvot Latvijā: pēc vasaras laika vai pēc ziemas? Kā reģistrēt saimniecisko darbību, neizejot no mājasKomentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *