Saules un Mēness aptumsumi 2019. gadā

Katru gadu notiek vairāki Saules un Mēness aptumsumi. 2019. gadā kopumā tie būs pieci. Saule aptumšosies trīs reizes, bet Mēness – divas. Viens no Mēness aptumsumiem būs novērojams arī Latvijā. Turpinājumā – pārskats par to, kādā datumā, cikos, kāda veida aptumsums gaidāms, aptumsuma redzamība un kādā zodiaka zīmēs tas notiks.

Saules un Mēness aptumsumi 2019

Saules un Mēness aptumsumi 2019. gadā

6. janvāris: daļējs Saules aptumsums

Saule un Mēness atrodas Mežāža zodiaka zīmē.

Redzamība: Ziemeļaustrumu Āzija, Klusā okeāna ziemeļi, Krievijas Tālie Austrumi. Latvijā nebūs novērojams.

21. janvāris: pilns Mēness aptumsums

2019. gada 21. janvāra Mēness aptumsums
Notiks Mēnesim atrodoties Lauvas zodiaka zīmē.
Redzamība: Klusā okeāna vidusdaļa, Ziemeļamerika, Dienvidamerika, Eiropa, Āfrika. Būs novērojams arī Latvijā. Šis būs vienīgais 2019. gada pilnais Mēness aptumsums. Turklāt Mēness atradīsies perigejā – vistuvāk Zemei. Tas būs tā saucamais supermēness, kad pie debesīm varēs redzēt nedaudz lielāku Mēness ripu, kas piedevām vēl aptumsuma laikā “iekrāsosies” sarkanīgā krāsā. Pie mums šis aptumsums notiks visai tuvu horizontam, tāpēc redzamība diez vai būs ideāla.

Kā vēsta www.starspace.lv, tad nākamais Latvijā novērojamais pilnais Mēness aptumsums būs tikai 2025. gada 7. septembrī.

2019. gada 21. janvāra Mēness aptumsuma pilnās fāzes sākums Latvijā būs plkst.06:41, maksimums 07:12, pilnās fāzes beigas 07:44. Agrie putniņi varēs sākt vērties debesīs jau no puspieciem rītā, kad sāksies aptumsuma pusēnas fāze.2. jūlijs: pilns Saules aptumsums

Saule un Mēness atrodas Vēža zodiaka zīmē.

Redzamība: Kā pilns būs novērojams Klusa okeāna dienvidos, Čīlē un Argentīnā. Kā daļējs – Klusā okeāna dienvidos un Dienvidamerikā. Šo aptumsumu Latvijā neredzēsim.

16.—17. jūlijs: daļējs Mēness aptumsums

Mēness atrodas Mežāža zodiaka zīmē.

Redzamība: Dienvidamerika, Eiropa, Āfrika, Āzija, Austrālija. Varēs novērot arī Latvijā. Daļējās fāzes sākums 16. jūlijā 23:02, maksimums 00:32, jau septiņpadsmitajā datumā, bet beigas – 02:00. Aptumsuma maksimumā mēness disks aptumšosies vaiŗāk kā par 60 procentiem.

26. decembris: gredzenveida Saules aptumsums

Saule un Mēness atrodas Mežāža zīmē.

Redzamība: kā gredzenveida būs novērojams Saūda Arābijā, Indijā, Sumatrā, Kalimantānā (Borneo). Kā daļējs – Āzijā un Austrālijā. Latvijā nebūs redzams.

©TavaPasaule.lv / 03.01.2019. / Atjaunināts 02.07.2019.SAISTĪTIE RAKSTI:
Mēness kalendārs Mēness kalendārs 2021
Astroloģiskais fons Skaistumkopšanas un matu griešanas kalendāri
Diētas, veselības un atslodzes dienu kalendāri Dārzkopja kalendārs

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *