Saule zodiaka zīmēs: Jaunava

Saule Jaunavas zīmē no 2021. gada 23. augusta līdz 22. septembrim. Jaunava ir sestā zodiaka zīme. Debesjumā tai atbilst Jaunavas zvaigznājs, kas būdams otrajā vietā pēc lieluma, aizņem ievērojamu teritoriju. Spožākā zvaigzne Jaunavas zvaigznājā ir Spika, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „vārpa”. Simboliski tas tiek attēlots kā jaunava ar eņģeļa spārniem un vārpu rokās.

Jaunavas zvaigznājs pie horizonta vislabāk redzams pavasarī, bet vasaras beigās, kad caur Jaunavas zodiaka zīmi iet Saule, ir ražas novākšanas laiks. Ar šo zvaigznāju saistīti vairāki mīti. Viens no tiem ir par Dēmetru – auglības un zemkopības dievieti, kas personificē Jaunavas zvaigznāju.

Stāsts ir tāds, ka Zevs izprecināja viņa un Dēmetras kopīgo meitu Persefoni pazemes valdniekam Aīdam. Vēl ir versija, ka Aīds pats nolaupīja Persefoni. Lai nu kā tur būtu, bet par to, ka meita ir prom, Dēmetra gaužām saskuma, un pasaule pārvērtās par bēdu ieleju – puķes neziedēja, kokiem lapas neplauka, putni nedziedāja un raža neienācās.

Zevam nekas cits neatlika, kā pavēlēt drūmajam Aīdam, lai tas Persefoni ik pa laikam laiž apciemot māti. Tā nu tad, kad Persefone dzīvo pie vīra – Dēmetra skumst un uz Zemes ir ziema, bet, kad Persefone dodas pie mātes, māte ir priecīga – liek dabai atplaukt un gādā par to, lai būtu laba raža un zemniekiem – daudz darba.

Saule zodiaka zīmēs: JaunavaJaunava: Saules zīmes vispārīgais horoskops.

Jaunavas zīmi, tāpat kā Dvīņus, pārvalda MERKURS – planēta ar divējādu dabu, kas maina savu raksturu atkarībā no situācijas. Merkurs atbild par domāšanu, intelektu, informācijas nodošanu un mācībām. Tieši Jaunavas zīmē tas izpaužas caur praktiskumu, racionalitāti un liek Jaunavas zīmē dzimušajiem tiekties pēc vērtīgām, praktiski noderīgām iemaņām un zināšanām.

Šī ir otrā no ZEMES stihijai piederošajām zīmēm. Jaunavas ir ļoti atbildīgi, apzinīgi un pedantiski cilvēki, uz kuriem noteikti var paļauties. Zodiaka čaklās darba bites. Darbaholiķi un perfekcionisti, kas nemāk atslābināties paši un neļauj to darīt arī citiem.

Cilvēks – kalkulators. Nepārtraukti kaut ko skaita, rēķina, analizē vai sistematizē. No grāmatu varoņiem tipiska Jaunava ir Šerloks Holmss.

Patīk strādāt un risināt problēmas. Neviens misēklis vai pieļautā kļūda nepaskries garām Jaunavas vērīgajam skatam. Jaunava uzreiz pamanīs, ka kādam kaut kas ir nogājis greizi, aizrādīs, pakritizēs un parādīs, kur tieši kļūdas ir pielaistas.

Ja vajadzēs, tad ar lielāko prieku steigs palīgā situāciju labot. Jo neviens nevar iedziļināties problēmā tik pamatīgi kā Jaunava. Kā profesionāls ķirurgs tā vēsā mierā uzšķērž situāciju, lai izpētītu un izanalizētu to visos sīkumos un smalkumos. Kad katra detaļa būs apskatīta, viss tiks salikts atkal kopā tā, kā tam pēc Jaunavas domām būtu jābūt. Tātad – pareizi.

Jaunavas misija – cīņa ar haosu un kārtības ieviešana Visumā. Mīļākie vārdi – efektivitāte un ekonomija. Lai gan Jaunava var izcelties arī ar zināmu skopumu (kas Jaunavasprāt ir elementārs taupīgums) un piekasīgumu, tas ir tikai tāpēc, ka Jaunava izjūt milzīgu atbildības nastu par apkārtējiem un grib, lai visiem būtu labi. Prasīga viņa ir ne jau tikai pret citiem, bet pirmām kārtām jau pret sevi.

Apģērba ziņā priekšroku dod praktiskumam un daudzfunkcionalitātei. Ja kāds nāk pretī tērpies apģērbā ar daudzām kabatiņām, podziņām, kniedītēm vai citiem „sīkumiņiem”, visticamāk, ka tā ir Jaunava. Jaunava ir vērīga, izvēlīga ēdienu un partneru ziņā, ļoti mīl analizēt faktus un risināt sadzīviskus jautājumus.

Intereses:

Darbs, lasīšana, veselība un tās uzlabošanas metodes, slimību ārstēšana, nepilnību meklēšana un kļūdu novēršana, problēmu risināšana, padomu sniegšana.

Profesijas:

Jaunavām ļoti labi padodas visi darbi, kas saistīti ar detaļām un sīkumiem. Darbs mārketinga jomā, medicīnā, tirdzniecībā. Datortehnoloģijas, šūšanas un modelēšanas darbnīcas, arhitektūra, rasēšana, lauksaimniecība – tas viss var interesēt Jaunavas zīmes cilvēku. Jaunavas savus talantus var lieliski izpaust kritiķa (dažādās jomās), dietologa, homeopāta, masiera, pulksteņmeistara, inženiera, lingvista, grāmatveža, sekretāra profesijās un visās citās jomās, kur nepieciešams plānot, organizēt, administrēt, kontrolēt, sistematizēt vai vienkārši strādāt ar rokām.

Jaunavas aicinājums ir nest labumu un kalpot sabiedrībai. Šīs zīmes pārstāvji pārsvarā domā par to, kā būs labāk citiem. Viņus nemitīgi nomoka jautājums: „Vai es visu izdarīju pareizi?”. Prestižs vai augsti amati viņiem nav tik svarīgi. Svarīga ir apziņa, ka visi uzticētie darbi ir godprātīgi izpildīti un novesti līdz pilnībai.

Veselība:

Jaunavas ar lielu uzmanību un atbildību izturas gan pret savu, gan arī savu tuvinieku veselības stāvokli. Reizēm tās par veselību ir tik ļoti norūpējušās, ka pašas sev izdomā iespējamās kaites. Mīl ārstēties. Ļoti bieži Jaunavas kolekcionē un krāj dažādas organisma atveseļošanas, zāļu uzlējumu pagatavošanas receptes un to zāļu skapītī ir atrodamas zāles visiem dzīves gadījumiem.

Vājās vietas – vēdera apvidus, zarnas, arī aknas, liesa, aizkuņģa dziedzeris. Līdz ar to Jaunavām rūpīgi jāseko līdzi savai ēdienkartei, kaut gan Jaunavas jau tā ir pārņemtas ar savu diētu. Kuņģa – zarnu trakta problēmas var izraisīt arī tīri psiholoģiski iemesli, jo Jaunavām ir tieksme visu kontrolēt, tādējādi sevi pārlieku sasprindzinot, pārstrādājoties, bojājot sev nervus un radot savam organismam lieku stresu.

Attiecības:

Astroloģijā Jaunava ir šķīstības un tikumības simbols. Varbūt tieši tāpēc šai zīmē dzimušajiem ir ļoti augstas prasības attiecībā pret saviem partneriem un tas bieži vien sagādā grūtības dzīvesbiedra izvēlē un vēlāk arī ģimenes dzīvē. Bet tas nenozīmē to, ka tiem ir sveši cilvēciskie grēciņi. Neskatoties uz ārēju vēsumu, attiecībās tie var būt arī ļoti trakulīgi.

Lai kādi arī nebūtu sarežģījumi partnerattiecībās, Jaunavas ir gatavas paciest partnera nepilnības diezgan ilgi. Pat visu mūžu. Kā saka „līdz nāve mūs šķirs”. Vienkārši tāpēc, ka citu intereses tās liek augstāk par savējām.

Vislabākā saderība ir ar savas stihijas zīmēm – Vēršiem un Mežāžiem. Laba savienība veidojas ar Skorpionu. Grūtības saprasties ar Lauvām: Jaunavai kritīs uz nerviem nebēdnīgā Lauvas līksmība un skaļums, savukārt Lauvu kaitinās tas, ka Jaunava visu laiku ir par kaut ko norūpējusies.

Nauda:

Ar naudu Jaunava riskēt nemīl un uz to, ka kaut kas nokritīs no gaisa arī necer, tāpēc naudu parasti pelna, godprātīgi strādājot. Kā jau visu savā dzīvē arī naudas maka saturu un konta stāvokli Jaunavai patīk nepārtraukti kontrolēt un analizēt naudas plūsmas virzienus. Viņa piefiksē visu: no kurienes nauda atnāca un uz kurieni tā aizgāja.

Izšķērdīgums un vieglprātība naudas jautājumos Jaunavai nav saprotami. Nevērīga attieksme pret finansēm tai šķiet kaut kas pavisam pārdabiski neprātīgs. Mīl uzkrāt naudiņu „nebaltai dienai”.

Astroloģiskā karte

Horoskops bez maksas

Slavenības, kas dzimušas Jaunavas zīmē:

  • Aktieri un aktrises: Ričards Gīrs, Šons Konerijs, Keiānu Rīvss, Makolijs Kalkins, Mikijs Rurks, Hjū Grānts, Čārlijs Šīns, Selma Hajeka, Kamerona Diaza, Grēta Garbo, Sofija Lorēna, Ingrīda Bergmane, Velta Līne;
  • kinorežisori: Gajs Ričijs, Olivers Stouns, Deivids Finčers, Dzidra Ritenberga;
  • dziedātāji un mūziķi: Maikls Džeksons, Fredijs Merkurijs, Rodžers Voterss, Zemfira, Bejonse Noulza, Pink, Renārs Kaupers, Ainars Mielavs;
  • politiķi: Baltkrievijas vadītājs Aleksandrs Lukašenko, čekas dibinātājs Fēlikss Dzeržinskis, Jānis Čakste, Kārlis Ulmanis, Guntis Ulmanis;
  • rakstnieki: Staņislavs Lems, Deils Kārnegijs, O. Henrijs, Paulu Koelju, Ļevs Tolstojs, Johans Volfgangs fon Gēte, Agata Kristi, Jānis Pliekšāns (Rainis), Jānis Jaunsudrabiņš;
  • komponisti: Antons Brukners, Antonīns Dvoržāks, Džons Keidžs;
  • mākslinieki: modes mākslinieks Karls Lāgerfelds, Žans Ogists Dominiks Engrs, Žaks Luijs Davids;
  • sportisti: futbolists Francis Bekenbauers, tenisists Ernests Gulbis.
  • uzņēmēji: Porsche kompānijas dibinātājs Ferdinands Porše, viens no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē Vorens Bafets,
  • citas ievērojams personības: filozofs Džons Loks, čekas dibinātājs Fēlikss Dzeržinskis, modele Klaudija Šīfere, žēlsirdības misionāru ordeņa dibinātāja Māte Terēze (īstajā vārdā Anjeze Gondža Bojadžiu), iluzionists Deivids Koperfīlds.

Autors: tava-pasaule.lv / Publicēts 22.08.2016. / Atjaunināts 2021.SAISTĪTIE RAKSTI:
Astroloģiskās prognozes Mēness kalendārs 2021
Mēness Jaunavā Atslodze 2020

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *