Rukola – pikanta piedeva ēdieniem ar vielmaiņu uzlabojošu efektu. Zaļo salātu recepte

Rukolas ir dažādas. Ir viengadīgā rukola, saukta arī par eruku vai aragulu. Tās ziedi ir bālgani un lapas vairāk līdzinās redīsu vai pieneņu lapām. Un ir daudzgadīgā rukola, kas zied dzelteniem ziediem. Tās lapas ir izteikti robainākas, bet garša – asāka un pikantāka kā viengadīgajai rukolai.

Gan viena, gan otra ir izmantojama kā piedeva pie zupām, salātos, sautējumos, uz picām. No tām var gatavot pesto, ko smērēt uz maizītēm un rukolu var uzgrauzt tāpat vien. Tiesa, ne visiem rukolas specifiskā garša un smarža patīk. Ir cilvēki, kas saka: „fui, rukola ož pēc blaktīm”. Un ir arī cilvēki, kas ieraugot zaļās, robainās lapiņas, spiedz aiz sajūsmas. Bet nu katram sava gaume.

Par rukolām

Tās ir krustziežu dzimtas salātaugs, kas savvaļā sastopams Ziemeļāfrikā, Dienvidu un Centrālajā Eiropā, Āzijā, Indijā un atsevišķos Krievijas rajonos. Pašlaik tā tiek kultivēta daudzviet pasaulē, īpaši daudz – Itālijā.

Kā rakstīts vikipēdijā, auga virszemes daļai piemīt urīndzenoša, antibakteriāla, laktogēna un vielmaiņu uzlabojoša iedarbība. Senos laikos tā tika uzskatīta par spēcīgu afrodiziaku – dzimumtieksmi stimulējošu līdzekli. No sēklām tiek gatavotas sinepes.

Rukola – pikanta piedeva ēdieniem ar vielmaiņu uzlabojošu efektu. Zaļo salātu recepte

Pikanti zaļie salāti ar rukolu

Sastāvdaļas vienai personai:

  • Rukola – viena sauja,
  • Divi vidēja izmēra gurķi,
  • Dilles – cik vēlās,
  • Viens avokado,
  • Citronpipari – šķipsna,
  • Sāls – šķipsna,
  • Olīveļļa – 2 tējkarotes.

Darbības: Rukolu, gurķus, dilles, avokado noskalo. Rukolu sagriež mazākos gabalos, gurķus arī. Avokado atbrīvo no mizas un kauliņa. Sagriež kubiņos vai šķēlēs. Pievieno rukolai un gurķiem. Sakapā dilles. Salātiem uzber citronpiparus, sāli, pievieno eļļu un visu kārtīgi sajauc. Dekorē ar veselām rukolas lapiņām vai rukolas ziediem, jo arī tie ir ēdami.

Šādi salāti labi der vieglām, veselīgām ēdienreizēm.

Autors: tava-pasaule.lv / 02.09.2018.

Viens komentārs
  1. 21/12/2018

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *