Rīgā ieradies Mēness. Iespaidīga instalācija pasākuma “Baltā nakts” ietvaros

Naktī no 9. uz 10. septembri Rīgā norisinās kultūras forums “Baltā nakts”, pateicoties kuram varēsim izbaudīt laikmetīgo mākslu. Forums notiek katru gadu septembra sākumā, un katru gadu projekta organizēšanā iesaistās daudzi mākslinieki, rīdzinieki un vienkārši domubiedri. Šogad pasākumā piedalās kādi ļoti interesanti viesi – ceļojošais Mēness muzejs.

Instalācija „Mēness muzejs (Museum of the Moon)” ir mākslas darbs, kura idejas autors ir mākslinieks Luks Džeroms (Luke Jerram). Sadarbībā ar vairākiem ievērojamiem partneriem viņš ir izveidojis 7 metrus lielu Mēness modeli, uz kura attēlots precīzs NASA Mēness virsmas satelītuzņēmums mērogā 1:500 000. Mēness modelis ir pildīts ar gaisu un turklāt vēl arī izgaismots.
Kā radās ideja par ceļojošā Mēness modeļa izveidi?

Luks Džeroms pasaulē pazīstams kā daudzu dzīvās mākslas projektu autors, bet pastiprinātai Mēness izpētei Luks nodevās pateicoties tam, ka viņam bieži nācās šķērsot Avonas kanālu un novērot paisuma izraisītās ūdens svārstības.

Instalācija sevī ietver ne tikai Mēness tēlu. Tā rada veselu noskaņu un emociju gammu, jo klāt nāk arī mūzika, ko speciāli šim mērķim ir sacerējis komponists Dans Džonss (Dan Jones). Kopumā tas viss rada maigu iegremdēšanos Mēness pasaulē – rāmā, mierpilnā un atslābinošā.

Visos “Baltās nakts” pasākumos ieeja ir bez maksas. Norises vietas – Rīgas centrs, Vecrīga, Spīķeru kvartāls, Pārdaugava.Autors: tava-pasaule.lv / 09.09.2017.

SAISTĪTIE RAKSTI:
Astroloģiskās prognozes Mēness kalendārs 2017
Mēness kalendārs septembrim Notikumi

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *