Viens no pirmajiem astrologiem, kurš sistematizēja un apkopoja datus par Mēness ritmu ietekmi uz cilvēka organismu, bija izcilais viduslaiku teologs, filozofs un alķīmiķis Alberts Lielais (1193–1280). Savos novērojumos viņš dalījās speciālā Mēness dienu kalendārā, kas deva norādes uz to, kuras dienas slimošanai ir bīstamas, bet kurās var cerēt uz drīzu izveseļošanos.
Mūsdienās, kad medicīna ir attīstījusies tik tālu, ka notiek mēģinājumi pārstādīt pat galvu, Alberta vēstījumi šķiet diezgan kategoriski un pat, maigi izsakoties, dīvaini. Liela daļa Mēness dienu viņa kalendārā norādīta kā slimošanai bīstamas, dažas pat ar letālu iznākumu.
Bet tas viss ir saprotams, ņemot vērā to, ka viduslaikos gandrīz visas kaites varēja uzskatīt par ļoti bīstamām. Tajos laikos vidējais cilvēka dzīves ilgums bija ap 30 gadiem un jebkuras ķirurģiskas manipulācijas bija nāvējoši bīstamas.
Un tomēr par to, ka Mēnesim ir milzīga ietekme gan uz mūsu emocijām, gan noskaņojumu, gan organisma stāvokli kopumā, šaubu nav. Ja kāds vēl šaubās, tad var pavērot savu pašsajūtu lunārā cikla laikā. Visspēcīgāk veselību ietekmē mēness fāžu maiņa.
Jauns Mēness
Jaunmēness un dažu tam tuvāko dienu laikā mūsu bioritmi atrodas savā zemākajā enerģētiskajā punktā. Pazeminās imunitāte, pasliktinās smadzeņu apgāde ar skābekli, cilvēki kļūst gurdenāki, enerģijas ir maz. Tāpēc šajās dienās labāk pasaudzēt savu veselību un it īpaši slimos orgānus.
Laikā līdz Pilnmēnesim Mēness aug, pakāpeniski piepildot organismu ar spēku un vitalitāti. Tas ir labvēlīgs laiks visiem organismu spēcinošiem un veselību atjaunojošiem pasākumiem: ārstnieciskā fizkultūra, masāžas, vannas, akupunktūra utt. Tomēr augošā mēnesī nav ieteicamas ķirurģiskās iejaukšanās un operācijas, jo pastāv lielāks dažādu infekciju un komplikāciju risks, kā arī brūces dzīstot lēnāk.
Pilns Mēness
Pilnmēnesī mūsu fiziskie spēki ir savā pilnbriedā. Asinis cirkulē ar pilnu jaudu, un tieši tāpēc arī Pilnmēnesī nav ieteicamas ķirurģiskas iejaukšanās organismā, jo var būt spēcīgāka asiņošana.
Kad Mēness sāk dilt, organisms ir vairāk noskaņots uz attīrīšanos un atbrīvošanos no visa liekā. Tāpēc laiks no pilnmēness līdz jaunmēnesim ir labvēlīgāks visiem organismu attīrošajiem un dziedinošajiem pasākumiem: diētām, attīrošo tēju kūrēm, detoksikācijas programmām, arī ķirurģiskajām operācijām, dažādu jaunveidojumu likvidēšanai utt.
Arī vizītei pie psihologa vai psihiatra labvēlīgāks esot tieši dilstošs mēness.
Mēness ietekme uz visiem nav vienāda
Protams, Mēness ietekme uz visiem nav vienāda, tā lielā mērā ir atkarīga arī no cilvēka vecuma, dzimuma un Mēness izvietojuma cilvēka dzimšanas kartē.
Piemēram, Jaunmēness spēcīgāk ietekmē vīriešus. Tie kļūst uzvilktāki, agresīvāki, nervozāki un nekomunikablāki – lai tos lieki nekaitinātu, šajās dienās labāk viņiem neko neprasīt.
Bet Pilnmēness vairāk iespaido sievietes – tās kļūst neobjektīvākas un vieglāk aizkaitināmas. Toties vīrieši Pilnmēnesī kļūst atvērtāki, saprotošāki, pretimnākošāki un pieejamāki.
Vīriešu organismā mēness fāžu maiņa vairāk ietekmē sirdi un centrālo nervu sistēmu, sieviešu organismā – iekšējās sekrēcijas dziedzerus.
Jaunmēness un Pilnmēness dienās īpaši sava veselība jāsaudzē tiem, kam ir sirds – asinsvadu saslimšanas. Šajā laikā biežāk kā parasti notiek dažādu slimību saasinājumi.

Jūs varētu interesēt arī šis raksts: Mēness ritmi un stihijas jeb kuru zodiaka zīmju pārstāvjiem Mēness kalendārā jāieskatās biežāk >>>
Perigeji, apogeji
Liela ietekme uz cilvēka psihoemocionālo stāvokli un veselību ir arī perigejam un apogejam. Tie ir attiecīgi Mēness mazākie un lielākie attālumi no Zemes un nav tas pats, kas Mēness fāzes.
Kad Mēness ir vistālāk no Zemes, tad saka, ka tas ir apogejā. Kad vistuvāk – perigejā un šajā laikā, līdzīgi kā Pilnmēnesī, Mēness iedarbojas uz mūsu psihi un organismu ļoti spēcīgi. Tik spēcīgi, ka var provocēt cilvēkus uz dažādām neprātībām.
Piemēram, slavenajā V. Šekspīra darbā „Otello” attēlotais varonis savu sirdsmīļo Dezdemoni nožmiedza tieši perigeja laikā – Mēness bija tik tuvu pietuvojies Zemei, ka aptumšoja Otello prātu.
Astromedicīna: operācijas laika izvēle
Iesākumam jāsaka, ka visai turpmāk minētajai informācijai ir informatīvs raksturs, tā nekādā gadījumā nevar tikt izmantojama akūtos gadījumos un nevar aizstāt ārsta ieteikumus! To var izmantot tad, ja ir iespēja izvēlēties laiku plānveida operācijai. Bet tā nepalīdzēs izvēlēties vislabvēlīgāko laiku, jo tam nepieciešams analizēt arī cilvēka personisko dzimšanas karti.
Toties šī informācija palīdzēs izvairīties no visnelabvēlīgākā laika operāciju veikšanai, samazinot dažādu nepatīkamu komplikāciju vai sarežģījumu iespējamību. Un tas jau arī ir daudz.
Raksta turpinājumu lasiet šeit: Mēness un veselība. II daļa
SAISTĪTIE RAKSTI: | |
Mēness un skaistumkopšana | Parabēni. II daļa |
Zobu labošana pēc mēness kalendāra | Parabēni. I daļa |
Labdien, sakiet decembrī, kad labvēlīgāk būtu veikt kāju vēnu lāzeroperāciju?
paldies
Labvēlīgāko dienu nepateiksim, bet par nelabvēlīgu laiku kāju vēnu operācijām uzskata dienas, kad Mēness ir Ūdensvīrā. Tātad no tām dienām ir jāizvairās. Jūtīgākās ķermeņa daļas ir atzīmētas arī šeit: diētas un veselības kalendārs decembrim.Tātad, skatieties kalendārā, pie kurām dienām rakstīts, ka jūtīgās ķermeņa daļas ir vēnas, tad tās būs tās, kurās vēnas operēt nav ieteicams un labāk izvēlēties kādu citu dienu.
Labdien! 🙂
Kaarteejo reizi jaaoperee kaaju veenas. Pirmais iespeejamais operaacijas terminjsh ir 2018. gada 12. februaarii. Vai tas ir labveeliigs laiks shaada veida operaacijai?
Vai man labaak sho operaaciju paarlikt uz 2018. gada oktobri.(Dilstoshaa meenesii Kura diena buutu tad vislabaakaa?)
P.s. Visi paareejie operaaciju terminji, diemzhjeel, ir jau aiznjemti.
Sirsniigs Paldies jau ieprieksh!
Labdien, Valda! Mājas lapā komentāru sadaļā astrologa konsultācijas pašlaik nenotiek. Par to jau rakstījām šeit: par komentāriem.
Labdien!
Kad ir vislabvēlīgākais laiks kataraktas operācijai?
Labdien,
Lūdzu, Jūsu padomu, viedokli.
10. janvārī, 2020. esmu pierakstījusies uz venozo vēnu lāzeroperāciju kājām.
Skatos, kalendārā, ka iekrīt tieši Pilnmēness dienā, un, 17 MD, kad jūtīga sirds un asinsvadu sistēma.
Vai, man pierakstu labāk pārlikt uz citu datumu? Varbūt, varat ieteikt, kurš 2020. gada janvāra datums būtu ieteicams.
Labdien, Krista! Kā jau rakstā minēts, lai izvēlētos labvēlīgāko laiku tieši Jums, jāskatās arī, kas ir individuālajā dzimšanas kartē. Vispārīgi var ieteikt tikai izvairīties no nelabvēlīgajiem periodiem. Individuālai konsultācijai pie astrologa piesakieties šeit: konsultācijas.