Viņa kāpj uz skatuves, lai dziedātu mantras: ieskats Snatam Kaur biogrāfijā un daiļradē. Meditatīvā mūzika (video)

2018. gada 31. martā pie mums Rīgā viesosies amerikāņu dziedātāja Snatam Kaur, kuras radītā mūzika reti kuru atstāj vienaldzīgu. Tā būšot dziedātājas vienīgā viesošanās Latvijā. Kas ir šīs dievīgās, labestības, garīguma, austrumu motīvu, noslēpumu un mistikas caurvītās balss īpašniece?

Snatam Kaur. Ieskats biogrāfijā

Snatam Kaur dzimusi 1972. gadā ASV, Kolorado štatā. Meitenes tēvs bija leģendārās rokgrupas „Grateful Dead” menedžeris. Kad Snatamai bija 2 gadi, ģimene pārcēlās uz Kaliforniju. Kad meitenei palika seši gadi, ģimene apmeklēja Indiju, kur viņas māte aizrāvās ar kirtana apgūšanu un iesaistīja tajā arī meitu. Kirtans – tā ir garīgā prakse hinduismā un sikhismā, kas ietver sevī kolektīvo Dieva vārda slavināšanu.
Jau no agras bērnības Snatam Kaur praktizē jogu, meditācijas un mantru dziedāšanu. Skolas laikā viņa aizrāvās ar vijoļspēli un tad arī sāka rakstīt dziesmas. Mūzika, mantras, meditācijas un joga viņai ir palīdzējušas tikt pāri daudziem grūtiem dzīves brīžiem.

Snatam Kaur

Pēc skolas beigšanas Snatama mācījās koledžā un ieguva bakalaura grādu bioķīmijā. Bet pēc tam atgriezās Indijā, lai turpinātu apgūt kirtanu un indiešu kultūru. Dažus gadus viņa uzstājās grupā “The Peace Family”, vēlāk pievērsās solo karjerai.

Snatam Kaur ir uzskatāma par vienu no populārākajām mūsdienu New Age mūzikas virziena izpildītājām. Viņas albumi katru gadu tiek pārdoti vairākos tūkstošos eksemplāru, un katru gadu Snatama sniedz koncertus visā pasaulē.

Snatam Kaur daiļrade. Video:

Snatam Kaur: Suni-Ai Celebration

(video ilgums: 7 minūtes, 25 sekundes)

Earth Prayer

(video ilgums: 4 minūtes)

Relax music

(video ilgums: 1 stunda, 41 minūte, 6 sekundes)
Snatam Kaur and Peter Kater – Heart of the Universe

(video ilgums: 57 minūtes, 38 sekundes)

Live in the Redwoods

(video ilgums: 7 minūtes, 8 sekundes)

Snatam Kaur kopā ar Deva Premal

(video ilgums: 2 stundas, 33 minūtes, 37 sekundes)

Intervijā žurnālam „Mistērija” Snatama saka, ka viņai patīkot kāpt uz skatuves un dziedāt mantras. Tomēr tas neesot viegli, jo pēc savas būtības viņa ir introverta persona, un katru reizi, kāpjot uz skatuves, viņai sevi jāpārvar. Pārvarēt sevi palīdzot tieši mantru dziedāšana.

Ceļojot pa pasauli, viņa ne tikai dzied, bet arī pasniedz jogas un meditācijas nodarbības gan lieliem, gan arī maziem interesentiem.

Vairāk informācijas atradīsiet mājas lapā: http://www.snatamkaur.com/

Autors: tava-pasaule.lv / 29.03.2018.

Vairāk mūzikas:
Mantras Candy Dulfer
Gacho dziesma „Tava Pasaule” Baby I’m a firefighter
Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *