Kalendāru maģija, pilnmēness un Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Tik tak, tik tak… Laiks nepielūdzami iet uz priekšu. Bēdās un nelaimēs mēs varam just, kā tas šķietami palēninās, priekos un jautrībā – kā paātrinās. Ne velti ir teiciens: „Viss labais ātri beidzas.” Bet tās ir tikai mūsu cilvēciskās, subjektīvās sajūtas. Patiesībā laikam ir savs ritms – vienmērīgs, nemainīgs un stabils.Laiks un kalendāri

Atkarībā no tā, kā izmantojam sev atvēlēto laiku, tas var būt gan mūsu sabiedrotais, gan ienaidnieks. Pateicoties pulksteņiem un kalendāriem, mēs varam apzināti saplānot savas dienas, nedēļas, mēnešus un gadus. Varam jau laicīgi uzzināt, kad mainīsies mēness fāzes, kurā debesu pusē mēness atradīsies. Mūs maz baida nakts vai ziemas tumsa, jo zinām, cikos sāksies jauna diena, kad dienas sāks kļūt garākas, kad Saule pakāpsies arvien augstāk un kad iestāsies pavasaris. Ko tik visu mēs šodien nevaram uzzināt!

Bet vai spējam to novērtēt? Vai aizdomājamies par to, cik gadu tūkstoši ir bijuši vajadzīgi un cik izcilu cilvēku prātu ir strādājuši pie tā, lai visas šīs zināšanas mums šodien būtu pieejamas? Pulksteņus un kalendārus mēs tagad uztveram ka pašsaprotamas lietas. Bet īstenībā šīs lietas ir maģiskas, patiesi maģiskas!

Pulksteņi un kalendāri mums atgādina, ka katram uz šīs zemes ir atvēlēts savs laiks. Kādreiz tas izbeigsies. Visiem. Un labāk ir sākt darīt ko jēdzīgu jau šajā dzīvē, negaidot uz nākamo. Apzināti izdzīvot katru savas dzīves sekundi, cienot gan savu, gan citu laiku.

Kalendāru maģija, pilnmēness un Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Pilnmēness

Jau vairākas naktis mēs varam debesīs vērot spožo Mēness ripuli, bet pilnmēness kulminācija iestāsies 12. decembrī plkst. 7:12 no rīta. Šis ir pēdējais 2019. gada pilnmēness. Pienācis laiks atskatīties uz aizvadīto gadu, uz sasniegumiem un zaudējumiem. Pilnmēness stāsts ir par panākumu svinēšanu. Bet ne tikai par to vien. Ļoti labi ir veikt dažādus piedošanas un visa sliktā atlaišanas rituālus. Ja vajag atbrīvoties no kādiem netikumiem, smagiem pārdzīvojumiem un negatīvam domām, tad var sastādīt sarakstu ar visu, no kā grib tikt vaļā un to svinīgi nosvilināt (protams, ievērojot visus ugunsdrošības noteikumus!).

Par Pilnmēnesi vairāk lasiet šeit: Pilnmēness ietekme, ko darīt un ko nedarīt, pilnmēness datumi

Ziemassvētku gaidīšana

Laiks pirms Ziemassvētkiem ir vistumšākais. Saule vēlu uzlec un agri noriet. Dienas īsas, naktis garas. Neskatoties uz pirmssvētku kņadu, kad mums vajadzētu būt prieka pilniem, daudzi tieši pretēji – grimst depresijā, apātijā un palaižas slinkumā. Kāpēc tas tā ir? Tāpēc, ka pietrūkst Saules gaismas un līdz ar to – uguns stihijas. Uguns stihija ir tā, kas dod iedvesmu, entuziasmu, dzīvesprieku, labu pašsajūtu un enerģiju. Īpaši šajā laikā depresijas riskam pakļauti ziemā dzimušie, Ūdensvīri, Mežāži, arī Svari.
Ko darīt, lai palīdzētu sev izdzīvot gada tumšākos brīžus, būt možam un enerģijas pilnam? Kā aktivizēt sevī uguns stihiju:

🔥 Dedzināt sveces, vērot uguni,
🔥 Vairāk sportot, dejot, pastaigāties,
🔥 Komunicēt ar bērniem,
🔥 Piedalīties dažādās spēlēs, rotaļās,
🔥 Apmeklēt koncertus, izstādes, teātrus, sacensības,
🔥 Dzert vitamīnus,
🔥 Ēdieniem pievienot asākas garšvielas (ja kuņģis atļauj),
🔥 Vairāk ēst dzeltenas, oranžas, sarkanas krāsas augļus un dārzeņus,
🔥 Aiziet uz solāriju,
🔥 Nesēdēt četrās sienās, iet cilvēkos,
🔥 Darboties radoši: zīmēt un gleznot, izmantojot spilgtas krāsas.

Pēc Ziemas Saulgriežiem Saule sāks celties arvien augstāk. Tas ir kā jauns sākums. Līdz tam laikam jāatbrīvojas no nederīgām vai nonēsātām mantām un jāuzrīko mājās ģenerāltīrīšana. Šoreiz arī Mēness ir tam labvēlīgs – līdz 26. decembrim tas dils.

Priecīgu visiem Pilnmēnesi un svētīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku! Lai miers un labklājība ir ar jums!

©Tava-pasaule.lv, 2019

SAISTĪTIE RAKSTI:
Veselības maratons: ziemas diēta Īpašā elpošanas tehnika
Pilnmēness prakse: atbrīvojam sevi no dusmām un aizvainojumiem 15 minūšu joga katrai nedēļas dienai
3 veidi kā uzlādēt sevi ar Saules enerģiju: Surya Namaskar, Saules tēja un krāsu terapija Kā pasniegt granātābolusKomentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *