Kā labāk dzīvot Latvijā: pēc vasaras laika vai pēc ziemas?

Dažas dienas atpakaļ, kārtējo reizi pārejot no vasaras uz ziemas laiku, esam pagriezuši pulksteņa rādītājus vienu stundu atpakaļ. Nu no rītiem vienu stundu ātrāk ir gaišs, bet vakarā stundu ātrāk ir tumšs. Kādam tas patīk, kādam – nē.

par sezonālo pulksteņrādītāju griešanas pārtraukšanu
Aptaujājot uz ielas nejauši satiktus cilvēkus par viņu nostāju pret ikgadējo pulksteņa grozīšanu, saņēmām šādas atbildes:

Irēna J., mājsaimniece,:

„Es ceļos agri un rudenī, kad pulksteni pagriež stundu atpakaļ, stundu ātrāk ir gaišs. Es varu ātrāk sākt šiverēties un man tas patīk. Pavasarī ir otrādāk. Man labāk patīk ziemas laiks”

Zenta J., pensionāre,:

„Man vienalga, pulksteņu grozīšana mani īpaši neietekmē, jo esmu pensijā. Man uz darbu nav jāiet. Vien nepatīk, ka rudenī tagad stundu ātrāk ir tumšs. Vakaros es eju pastaigāties un sanāk, ka tagad, lai pastaiga būtu pa gaismu, man jāiet staigāt stundu ātrāk.”

Ivars K., skolotājs,:

„Ko var grozīt tos pulksteņus! Jāpāriet uz vasaras laiku un viss.”

Vilis L., bezdarbnieks,:

„Man nav pulksteņa. Vasarā ir vasara, ziemā – ziema.”

Māra S., pārdevēja,:

„ Man labāk patīk, kad rudenī jāpagriež stundu atpakaļ. Tad var ilgāk pagulēt pirms darba. Pavasarī, kad jāgriež uz priekšu, tad gan slikti – sanāk, ka no rīta agrāk jāceļas uz darbu.”

Mudīte J., skaistumkopšanas speciāliste,:

„Man tas sagādā milzīgu stresu, jo pavasaros un rudeņos jāpielāgojas un jāmaina savs režīms. Būtu labi, ja visu laiku būtu viens laiks un nebūtu pulkstenis jāgroza. Domāju, ka tas nāktu par labu arī manai veselībai, un es labāk justos.”

Šis ir tikai neliels ieskats tava-pasaule.lv veiktajā neatkarīgajā aptaujā. Liela daļa aptaujāto atbalstīja ideju par sezonālo pulksteņrādītāju griešanas pārtraukšanu, kas varētu notikt jau 2019. gadā.

Jūs noteikti esat dzirdējuši vai lasījuši, ka Eiropas komisija (EK) ir ierosinājusi izbeigt grozīt pulksteņus un Eiropas Savienības dalībvalstīm pēc pašu patikšanas izvēlēties, kādu laiku piemērot – vasaras vai ziemas.Savs lēmums jāpaziņo līdz 2019. gada aprīlim. Tās valstis, kas nolems palikt vasaras laikā, pulksteņus pēdējo reizi griezīs 2019. gada 31. martā. Bet dalībvalstis, kas pieņems lēmumu palikt ziemas laikā, pulksteņus pagriezīs 2019. gada 27. oktobrī. Un tad cauri – nekāda grozīšana vairs nenotikšot. Tāds ir EK plāns.

Bet vakar, 29. oktobrī, Eiropas Savienības dalībvalstu transporta ministri paziņojuši, ka tas nav reāli. Austrija izteikusi priekšlikumu, ka reālāk būtu sākt ieviest izmaiņas tikai ar 2021. gadu.

Ko Jūs par to visu domājat? Padalieties komentāros ar savu viedokli. Kā Jūsu pašsajūtu un veselību ietekmē pulksteņa laiku grozīšana? Vai viegli pielāgojaties izmaiņām jeb Jūsu darbaspējas krītas? Vai Jūs labāk gribētu dzīvot pēc vasaras vai ziemas laika?

Autors: tava-pasaule.lv / Publicēts 30.10.2018.

SAISTĪTIE RAKSTI:
Astroloģiskās prognozes Mēness kalendārs 2020
Mēness kalendārs 2020. gada martam Notikumi

7 komentāri
  1. 31/10/2018
  2. 31/10/2018
  3. 31/10/2018
  4. 01/11/2018
  5. 03/11/2018
  6. 04/11/2018
  7. 24/11/2018

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *