Kā atrast savu dzīves aicinājumu

Cik gan bieži mēs jūtamies neapmierināti ar savu dzīvi, aizkaitināti un nelaimīgi. Tad dvēseli pārņem iztukšotības un bezcerības sajūta. Liekas, ka visam apkārt notiekošajam nav nekādas jēgas. Un tas ir tikai tāpēc, ka mēs nenodarbojamies ar to, ar ko mums vajadzētu nodarboties.

Ja dzīve paiet ar nepacietību gaidot darbdienu vakarus un brīvdienas, tas nozīmē, ka mēs nesekojam savam dzīves aicinājumam. Bet kāpēc gan savu dzīves aicinājumu vajadzētu meklēt un tam sekot? Galvenokārt tāpēc, ka no tā lielā mērā ir atkarīgs tas, cik laimīgi vai nelaimīgi mēs jūtamies!

Ļoti ilgi es nevarēju saprast, kas ir mans īstais aicinājums. Vienīgais, ko es zināju, bija tas, ka nodarbojos ne ar to, ar ko patiesībā vēlētos. Nomāktība, skumjas un nevēlēšanās iet uz darbu bija mani ikdienas pavadoņi. Es apzinājos, ka kaut kas ir jāmaina, vienīgi nebija ne mazākas nojausmas, kā to izdarīt. Tā arī sēdēju nemīlamajā darbā, saprotot, ka velti izšķiežu sev atvēlēto laiku.Kā atrast savu dzīves aicinājumu

Es sāku meklēt. Ar ko tik neesmu nodarbojusies! Bet ne velti saka, ka patiesība nekur dziļi nav jāmeklē, jo tā vienmēr ir kaut kur virspusē. Es atradu savu dzīves aicinājumu tajā, ko vienmēr esmu mīlējusi darīt. Man patīk rakstīt, dalīties ar savām zināšanām, domām, pasaules redzējumu. Jau no pašas bērnības esmu mīlējusi rakstīt, bet vienmēr šo nodarbošanos esmu uztvērusi tikai kā tādu vienkāršu aizraušanos, hobiju. Bet, ja jau reiz šī aizraušanās sagādā prieku man un no tās ir labums arī citiem cilvēkiem, tātad tas arī ir mans aicinājums un dzīves misija!

Tagad, katru reizi, radot kādu jaunu rakstu, mani pārņem dvēseles trīsas un saviļņojums. Un es priecājos, ja šie raksti patīk arī citiem. Lai realizētu savu sapni, man bija nepieciešami pieci gadi, bet cik gan daudz ir tādu cilvēku, kas visu mūžu tā arī nodzīvo, katru dienu dodoties uz nemīlamo darbu, nogurstot tajā tik ļoti, ka vairs nepaliek spēka pievērst uzmanību ne tuviniekiem, ne hobijiem, ne sev! Un pie tam, esmu pārliecināta, ka daudzi tomēr gribētu mainīt savu dzīvi, bet vienkārši nezina, kas būtu tās nodarbošanās, kuras sniegtu apmierinājuma, piepildījuma un laimes sajūtu.

Kā atrast savu dzīves aicinājumu

Lai gūtu skaidrību jautājumā par savas dzīves galveno misiju, ir jāatbild uz šādiem jautājumiem: „Ko man visvairāk patīk darīt? Kādi darbi man sagādā patiesu prieku un gandarījumu?” Tātad, ir jāpaņem papīra lapa, rakstāmais un jāsastāda saraksts. Jāraksta viss, kas ienāk prātā. Piemēram, jums sanāks sekojošs saraksts:

1. Zīmēt;
2. Gatavot ēst;
3. Skatīties interesantas filmas;
4. Auklēt bērnus;
5. Diskutēt;
6. Atpūsties pie dabas;
7. Dziedāt, utt.

Tad sarakstā jāatstāj tikai tās nodarbošanās, kuras jums patiešām labi izdodas. Pieņemsim, ka tagad saraksts izskatās šādi:
1. Gatavot;
2. Skatīties interesantas filmas;
3. Auklēt bērnus;
4. Diskutēt.

Tātad, par jūsu dzīves aicinājumu var būt tas, kas paliek otrajā sarakstā. Nākamais solis ir izdomāt, kā no tā visa gūt apmierinājumu un turpmāk arī peļņu. Ja apskata sīkāk piemēros minētās idejas, tad varianti varētu būt aptuveni šādi:

1. Ja jūs aizraujaties ar ēdienu gatavošanu, tad dzīvē to var realizēt, apgūstot pavāra profesiju. Bet varat vienkārši gatavot savai ģimenei, tad fotografēt savus kulinārijas brīnumus un attēlus ievietot internetā: blogā, soctīklos utt. Vai gatavot pēc pasūtījuma un tirgot piemēram, slinkajām saimniecēm vai vecpuišiem, tādā veidā organizējot savu mikrobiznesu. Būtu tik vēlēšanās.

2. Lai cik tas dīvaini sākumā varētu likties, bet arī tāda aizraušanās kā filmu skatīšanās pilnīgi mierīgi var būt dzīves aicinājums un īpaši, ja vēl tiek apvienota ar 4. punktu – vēlmi diskutēt. Šajā gadījumā no jums varētu sanākt labs kino kritiķis. Jūs varat skatīties filmas un rakstīt par tām atsauksmes, izteikt un aizstāvēt savu viedokli. Iespējams, ka jūsu komentāri un recenzijas pamudinās cilvēkus uz attiecīgās filmas noskatīšanos.

3. Savukārt, ja izjūtat prieku un gandarījumu, darbojoties ar bērniem, tad iespējams, ka no jums sanāks lieliska auklīte.

Vienu es zinu pilnīgi droši – nav jābaidās mainīt savu dzīvi. Jo bez galvenās katra cilvēka dzīves misijas – kļūt par Cilvēku, ir arī otra, ne mazāk svarīga – dzīvot saskaņā ar savu aicinājumu.
Autors: Jūlija Kravčenko / Tulkojums: Tava-pasaule.lv / Publicēts 23.10.15.

SAISTĪTIE RAKSTI:
Laika zagļu TOPs 6 personiskās efektivitātes likumi
R. Šarmas padomi pozitīvai dzīvei Kā mainīt dzīvi 1 mēneša laikā
Panākumu gūšana: Bobs Pārsons Braiena Treisija 10 mērķu metode

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *