Kā atgriezt dzīvesprieku

Jebkuram cilvēkam reizi pa reizei var uznākt brīži, kad apkārtējā pasaule rādās pelēkos vai pat melnos toņos. Katrs sīkums kaitina, izraisot neapmierinātību un dusmas. Uznāk un pēc neilga laika pāriet. Bet, ja šīs negatīvās sajūtas kļūst par pastāvīgiem ceļabiedriem, tad tas jau norādīs uz nopietniem garīgās veselības līdzsvara traucējumiem. Tas nozīmē, ka ir nekavējoties jāpieņem nopietni lēmumi savas dvēseles miera un harmonijas atjaunošanai.

Kā atgriezt dzīvesprieku

D. Semeniks, vairāk kā 20 grāmatu autors, kas veltītas dažādu cilvēka personisko un garīgo problēmu izpētei, norāda uz diviem formulējumiem, kas atspoguļo neapmierinātību ar apkārtējo pasauli. Pirmais: „Pasaule ir slikta un cilvēki ir slikti”. Otrā: „Mani neviens nemīl, es neesmu nevienam vajadzīgs.”Kā atgūt dzīvesprieku

„Pasaule ir slikta un cilvēki ir slikti”

Kāpēc cilvēks nonāk konfliktā ar apkārtējiem? Atbilde ir ļoti vienkārša. Apkārtējā pasaule ir mūsu iekšējās pasaules spogulis. Ja mūsos ir tumsa – mēs apkārt redzam tikai tumsu un netīrumus. Ja iekšpusē ir gaišs un tīrs – arī ārpasaule rādās gaišāka un spožāka.Runa nav par kaut kādu lietu iluzoru uztveršanu, bet gan par mūsu spēju redzēt labo tur, kur tas ir.

Apkārtējā pasaule ir mūsu iekšējās pasaules spogulis.

Kāds gudrs vīrs ir novērojis, ka vieni cilvēki ir kā bites, bet citi līdzinās mušām. Mušas neievēro puķes. To interesi un uzmanību piesaista… paši ziniet kas. Un tās ir pārliecinātas, ka pasaule tieši tā arī izskatās un smaržo. Savukārt bites lido uz ziediem. To pasaule sastāv no ziedu skaistuma un aromātiem. Kaut gan tā ir tieši tā pati pasaule, kurā dzīvo mušas.
Mūsu šī brīža stāvokli nosaka tas, kā mēs uztveram pasauli tieši šobrīd, šajā konkrētajā brīdī. Tāpat kā mūsu pastāvīgās īpašības nosaka to, kāda ir mūsu apkārtējā vide un tuvāko personu loks.

Labam cilvēkam arī draugi ir labi, darbs ir labs un bērni arī labi. Viņš nenonāk tādās situācijās kā ļauns cilvēks ( īstenībā ļauns ir ne jau pats cilvēks, bet viņa rīcība). Ļaunajam – cita dzīve un cita vide. Viņš ir pārliecināts, ka apkārt visi ir tieši tādi paši melīgi, alkatīgi un varaskāri kā pats.

Bet labi cilvēki ir! Kā tos ieraudzīt? Kā mainīt savu pasaules redzējumu?

Neliels piemērs no dzīves: kādam vīrietim dzīvē bija iestājies sarežģīts periods, kura laikā, kā pats atzīst, esot izturējies ļoti egoistiski un ar visu un visiem ir juties neapmierināts. Viņam likās, ka vecākiem uz viņu ir nospļauties, darbā – vieni nelieši, bet veikalos – briesmoņi.

Viss beidzās ar to, ka kādu dienu uz ielas viņam tiešām uzbruka nelieši un viņš nevienlīdzīgā cīņa tika piekauts. Vīrietis tika cauri bez smagiem miesas bojājumiem. Viņa pasaules uzskati vienā mirklī mainījās: viņš pēkšņi atklāja cik tomēr labi, nesavtīgi un gādīgi cilvēki ir apkārt. Pasaule iemirdzējas jaunās krāsās!

Nav zināms, kas šeit nostrādāja – vai nu uzbrucēju salīdzināšana ar radiem un kolēģiem vai vienkārši fiziskais satricinājums. Jebkurā gadījumā, šī nav tā metode, kuru varētu ieteikt dzīves uzskatu maiņai.

Izmainīt apkārtējo pasauli ir ļoti vienkārši, jo tā ir tikai mūsu atspulgs. Tātad pašiem jākļūst tādiem, kādus gribam redzēt sev apkārtējos. Tādā veidā mēs iekrāsosim apkārtējo pasauli tieši tādās krāsās, kādas mums patīk.

Ja izturēsimies labi pret cilvēkiem – redzēsim pasauli labāku. Būsim dāsni – arī pasaule būs dāsna. Būsim taisnīgi – ieraudzīsim pasaulē taisnīgumu. Būsim žēlsirdīgi – piedzīvosim žēlsirdību.

Tas ir likums. Pārbaudīt, vai tas strādā, ir ļoti vienkārši. Pamēģiniet kaut vienu dienu būt par tādu cilvēku, kādus vēlaties redzēt sev apkārt. Un pēc tam izdariet secinājumus.

„Es neesmu nevienam vajadzīgs”

Raksturīgākais lūgums pēc palīdzības: „Cik vien sevi atceros, vienmēr esmu bijusi neapmierināta ar savu dzīvi, vienmēr esmu jutusi kaut kādu iekšēju tukšumu un dziļu vientulības sajūtu. Pašlaik man jau ir 30 gadu, bet manā dzīvē nav nekā, kas varētu mani iepriecināt. Ģimeni tā arī neizdevās izveidot, bērnu nav. Nav pat nevienas tuvas draudzenes. Ir tikai labi paziņas, bet arī no tiem reiz nācās dzirdēt, ka es to tik vien daru kā sūdzos par dzīvi un, ka man visu laiku ir kaut kādas problēmas.

Domāju, ja manā dzīvē ienāktu kāds vīrietis, tas varētu glābt mani no vientulības, bet nu jau kā divus gadus esmu pilnīgi viena, vīrieši ir pārstājuši pievērst man uzmanību. Esmu pastāvīgā konfliktā ar saviem radiniekiem, sāku neieredzēt māti. Arvien vairāk sāku vēlēt citiem ļaunu. Kāpēc šajā dzīvē vieni saņem visu, bet citiem netiek nekas? Es ne ar ko neesmu sliktāka par citiem, esmu ļoti skaista sieviete, man ir divas augstākās izglītības, daudz lasu un izglītojos. Bet man neviens nepievērš uzmanību, nav pat ar ko parunāties.”

Šajā vēstulē netiek stāstīts par materiālām vērtībām, kas pietrūktu cilvēkam. Runāts tiek par galveno. Par MĪLESTĪBU. Cilvēkam pietrūkst apkārtējo mīlestības.

Kāpēc vieni saņem vairāk mīlestības, bet citi – mazāk?

Arī šeit likums ir vienkāršs: vairāk saņem tas, kurš vairāk atdod. Ja gribam iemācīties to darīt, nāksies pavisam un uz visiem laikiem nolikt malā veikalniecisko aprēķinu no sērijas „tu man – es tev”, ieradumu vairāk skatīties uz to, cik ir iedevuši mums, nevis uz to, cik mēs paši esam atdevuši. Vajag nevis tirgoties, bet mācīties MĪLĒT. Tas nozīmē, ka tas, kurš mīl par otru domā vairāk nekā par sevi.

Tas, kurš mīl, par otru domā vairāk nekā par sevi.

Jūs teiksiet – par sevi domāt ir izdevīgāk? Izlasiet vēlreiz šīs sievietes vēstuli. Viņa domā par sevi. Vai viņa ir laimīga? Vai to varētu saukt par izdevīgumu?

Mīlēt – tā ir laime. Tas ir tas, kas mums pietrūkst. Un tas, ka citi jūs mīlēs nekādā veidā nespēs aizvietot un aizstāt jūsu pašu mīlestību. Tieši tāpēc jau esam nākuši šai pasaulē – lai iemācītos mīlēt.

Mēs esam nākuši pasaulē, lai iemācītos mīlēt.

Pēc www.pobedish.ru materiāliem / Foto: Stafford Green, pixabay.com / Publicēts 2015. gada 8. jūnijā / Redakcijas viedoklis var daļēji nesakrist ar pārpublicēto vai tulkoto rakstu autoru viedokļiem. 

SAISTĪTIE RAKSTI:
Mīlestības ietekme uz 3 dzīves sfērām 10 mīlestības noslēpumi

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *