Dārza darbu kalendārs 2016. gada februārim

Dārza darbu kalendārs 2016. gada februārim
Klāt ir gada īsākais mēnesis februāris, senāk saukts arī par Sveču mēnesi. Tā nosaukums cēlies no seno romiešu vārda februum, kas nozīmē šķīstīšanos, attīrīšanos. Pirms Jūlija Cēzara veiktās kalendāra reformas februāris bija romiešu gada pēdējais mēnesis.

Šogad iekrīt garais gads, tāpēc februārī būs 29 dienas parasto 28 vietā.

Dārza darbu kalendārs februārim

Laika apstākļi februārī

Februārī dienas stiepjas aizvien garākas, kopumā par divām stundām, arī saulainu dienu ir vairāk kā janvārī, tomēr tieši janvāra beigās – februāra sākumā ir gada aukstākais laiks. 1956. gada 8. februārī Daugavpilī tika reģistrēts −43,2 °C sals, kas ir arī absolūti zemākā reģistrētā gaisa temperatūra Latvijā. Pēdējos gados gan februāri ir visai silti. Tā, piemēram, pagājušā gada februārī pēc septītā datuma dienas gaisa temperatūra turējās stabili virs nulles.

Dārza darbi

Saulītei sākot sildīt, augļu dārzā var novērot nepatīkamu parādību, kad siltumā atkūst koku šūnsula. Uznākot salam, tā sasalstot var bojāt šūnas un saplēst augļukoku mizu, ļaujot ievazāties dažādu slimību izraisītājiem. Stumbrus var aizsargāt tos maksimāli augstu apberot ar sniegu (pasargā arī no apsalšanas), vēlāk – atkārtoti balsinot pa ziemu pabirušo rudens kaļķojumu. Balsināšana palielina saules atstarošanos no dabīgi tumšās mizas, tādējādi saulē tā sasilst mazāk un seklāk. Balsināšanu veic plusa temperatūrās, izmantojot dzēsto kaļķu suspensiju vai speciālus veikalos nopērkamus maisījumus.

Regulāri jāpārbauda, kā glabājas ieziemotie dārzeņi, vai darbojas ventilācija. Audzēšanai apkurināmās siltumnīcās jāsēj gurķi, ziedkāposti, redīsi, salāti, tomāti. Puķkopji var sēt petūnijas, lobēlijas, begonijas un leduspuķes. Vēsās telpās ziemojošās puķes — dālijas, hortenzijas, hrizantēmas, pelargonijas u. c. — pārnesamas uz siltākām telpām, tuvāk gaismai. Jāsāk gatavoties istabas augu pavasara pārstādīšanai – jāsagatavo podi un zeme.

Turpinās meža darbu sezona. Īsumā par tiem var izlasīt decembra dārza darbu kalendārā šeit.Par tabulu

Kā darboties ar kalendāru var lasīt šeit. Informāciju par mēness ciklu izmantošanu dārzkopībā var atrast rakstā “Mēness un dārzs“, kā arī rakstos par augļu, lapu, ziedu un sakņu dienām.

Mūsu veidotās tabulas veidošanā NETIEK izmantota vācu pētnieces Marijas Tūnas metodika, tāpēc ar atsevišķiem publicētiem dārza darbu kalendāriem var būt ievērojamas atšķirības.

Dārza darbu kalendārs 2016. gada februārim

Datums Mēness fāze Mēness zodiaka zīmēs Piezīmes
1 P  Dilst 05:28 Sklapu diena
2 O St 17:50augļi  Diena nav labvēlīga meža darbiem
3 T augļi
4 C augļi
5 Pt M 02:44sakņu diena
6 S sakņu diena
7 Sv Ū 07:59ziedu diena
8 P  Jauns 16:39  ziedu diena  Šī diena nav labvēlīga mājas un lauku darbiem
9 O Z 01:31lapu diena
10 T lapu diena
11 C A 11:55augļi
12 Pt augļi
13 S Vr 13:35sakņu diena
14 Sv sakņu diena
15 P  Aug 09:46 D 16:34ziedu diena
16 O ziedu diena
17 T Vz 21:24lapu diena
18 C lapu diena
19 Pt lapu diena
20 S L 04:17augļi
21 Sv augļi
22 P  Pilns 20:20 J 13:24sakņu diena
23 O  sakņu diena
24 T sakņu diena
25 C Sv 00:41ziedu diena
26 Pt  ziedu diena
27 S Sk 13:26lapu diena
28 Sv  lapu diena
29 P lapu diena

Tabulā izmantotie apzīmējumi: Zodiaka zīmes: A – Auns, Vr – Vērsis, D – Dvīņi, Vz – Vēzis, L – Lauva, J – Jaunava, Sv – Svari, Sk – Skorpions, St – Strēlnieks, M – Mežāzis, Ū – Ūdensvīrs, Z – Zivis

Autors: tava-pasaule.lv / Foto: pixabay.com
Kalendāra sastādīšanā izmantotie avoti: A.Semjonova, O.Šuvalova “Mēness kalendārs ikdienas dzīvē”, Паунггер И., Поппе Т. ” Всё в нужный момент”, R. Engelke “Dārza darbi saskaņā ar Mēness ritmiem”

SAISTĪTIE RAKSTI:
Dārza darbi pēc mēness kalendāra Mēness kalendārs februārim
Dārza darbu kalendārs janvārim

2 komentāri
  1. 29/02/2016
    • tavapasaule 02/03/2016

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *