Baha ziedi un Baha ziedu terapija. Augi, kas palīdz mums mainīties uz labo un būt laimīgiem

Šis ir atskats uz semināru, kuru Tava-Pasaule.lv redakcija apmeklēja 2018. gada februārī, mēģinot rast atbildes uz jautājumiem, kas ir Baha ziedi un kādas ir Baha ziedu terapijas iespējas? Pasākumā guvām skaidrību par to, kā radās Baha ziedi, kā un kad tos lietot un ar prieku nododam tālāk šo vērtīgo informāciju arī jums, dārgie lasītāji. Raksta beigās atradīsiet saites uz papildresursiem, kā arī saites uz e-grāmatu par slimību cēloņiem (PDF formāts, angļu un krievu val.).

Semināru “Baha ziedu terapija – dabas dziedinošais spēks iekšējam līdzsvaram” organizēja uzņēmums „Ziedu enerģija”. Par dziedinošajām ziedu esencēm, kas palīdz sadzirdēt dvēseles balsi un mainīt savas negatīvās emocijas uz pozitīvākām, stāstīja uzņēmuma radītāja un Baha ziedu terapijas popularizētāja Laura Tidriķe.

Baha ziedi. Suņu roze

Baha ziedi Latvijā

Kad vairāk kā 10 gadus atpakaļ Laura iepazinās ar Baha ziedu terapiju un pieredzēja tās pozitīvo iedarbību, viņai radās doma iztulkot kādu grāmatu par šo tēmu latviski, lai arī Latvijas iedzīvotājiem būtu iespēja uzzināt par šo dabisko, vienkāršo un efektīvo pašpalīdzības metodi.

Lauras misija ir izdevusies, jo katru gadu Latvijā aug to cilvēku skaits, kas savas veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanā izvēlas tieši Baha ziedu terapijas piedāvātās iespējas.

Ārstē cilvēku, nevis slimību

Baha ziedu terapijas pamatlicējs ir angļu ārsts Edvards Bahs (Edward Bach 1886 – 1936). Strādājot par ķirurgu, tad bakteriologu, novērojot to, ka vieni un tie paši cilvēki slimo ar vienām un tām pašām slimībām un beigās arī pašam saslimstot ar smagu kaiti, viņš nonāca pie secinājuma, ka patiesie slimību cēloņi meklējami cilvēka psiholoģijā, negatīvajā dzīves uztverē un negatīvajās emocijās: bailēs, dusmās, naidā, izmisumā, bezcerībā, vainas sajūtā, nomāktā garastāvoklī, alkatībā, iedomībā, skaudībā, neapmierinātībā ar sevi un citiem un tā tālāk.

E. Bahs sāka meklēt un pētīt dabas līdzekļus, ar kuriem būtu iespējams novērst šos negatīvos psiholoģiskos stāvokļus. Rezultātā viņš atklāja 38 savvaļas augus, kuru dziedinošais spēks palīdz pārvarēt slimības izraisošās negatīvās emocijas un atgūt veselību, dzīvesprieku, enerģiju, iekšējo mieru un līdzsvaru. No šiem augiem viņš sāka gatavot īpašās augu esences.

E. Baha oriģinālā esenču pagatavošanas metode:

Stikla bļodu piepilda ar avota ūdeni, noklāj ar augiem un novieto saulē. Saules staru ietekmē auga pozitīvās vibrācijas tiek nodotas ūdenim.

Baha ziedu terapija. Izvēle un lietošana

Lai izvēlētos sev vajadzīgos Baha ziedus, no sākuma ir jāiepazīstas ar augu aprakstiem. Katru augu raksturo negatīvs un pozitīvs psiholoģiskais stāvoklis. Tad jāizanalizē savs pašreizējais emocionālais stāvoklis, lai kļūtu skaidrs, kuras ir tās emocijas, kas neļauj būt laimīgam un priecāties par dzīvi. Tad var piemeklēt sev augus, kas palīdzēs atrisināt problēmu un ievirzīs emocijas pozitīvā gultnē.

Piemēram, augs, – parastais ancītis. Tā negatīvais (-) psiholoģiskais raksturojums ir raižu slēpšana aiz bezrūpības maskas, ārēji tēlojot dzīvespriecīgumu, bet iekšēji ciešot. Auga pozitīvais (+) raksturojums – nesatricināms miers. Tātad šī auga esence palīdzēs tiem, kas vēlas izbeigt slēpt savas raizes, pārtraukt ciest un iegūt nesatricināmu mieru sevī.

Atkarībā no savu psiholoģisko problēmu daudzuma, var izvēlēties lietot kā vienu, tā arī kombinēt vairākus augus kopā, līdz pat 7 esencēm. Esences tiek lietotas iekšķīgi.

Labākai un ērtākai izprašanai ārsts E. Bahs savus 38 ziedus iedalīja 3 grupās:

1. Divpadsmit dziednieki.

Šeit apvienoti ziedi, kas atbilst mūsu personībai un kurus iespējams piedzīvot arī kā pārejošus emocionālus stāvokļus. Šai grupai, piemēram, pieder tāds augs kā baltais mežvītenis, kam piemīt spēja paaugstināt koncentrēšanās spējas un uzmanību, nelidināties pa mākoņiem. Tas palīdz noskaņoties savu sapņu īstenošanai, būt šeit un tagad.

Šajā grupā ir arī ziliem ziediem ziedošs augs ar ļoti dīvainu un grūti izrunājamu nosaukumu – Vilmotas ceratostigma, kas palīdz tikt galā ar tādiem emocionāliem stāvokļiem kā nepārliecinātība, atdarināšana, un ļauj saprast to, kas mēs patiesībā esam.

Vēl tāds augs kā lāsaina pērtiķmutīte – drošsirdībai un bezbailībai.

Baha ziedi. Pērtiķmutīte

2. Septiņi palīgi.

Šajā grupa apvienoti augi, kas palīdz pārvarēt ilgstošas, hroniskas psiholoģiskās problēmas. Piemēram, ja iestājusies totāla bezcerība, nepārejoša depresija vai garīgs un fizisks spēku izsīkums.
Viens no šīs grupas augiem ir varenais ozols, kura ziedu esences palīdz apzināties savu iespēju robežas, neuzkraut sev pārlieku daudz pienākumu un iemācīties deleģēt darbus citiem.

Pie šīs grupas pieder arī olīvkoks, kas palīdz sajust dzīvē atbalstu.

3. Otrie deviņpadsmit.

Šīs grupas ziedi palīdz ikdienas situācijās. Piemēram, – pēkšņs emocionālais šoks traumas gadījumā vai sadzīviskas grūtības.

Šai grupai pieder, piemēram, tādi augi kā plūme un goba. Plūme palīdz mazināt spriedzi un harmonizē nervu sistēmu, bet goba vairo pašpaļāvību un spēku.

Baha ziedi. Plūme

Plaša un izsmeļoša informācija par Baha ziedu terapiju (par katru ziedu atsevišķi, ar attēliem un smalkiem, aizraujošiem aprakstiem), atrodama mājas lapā ziedu-energija.lv

Paldies Laurai par vērtīgo semināru, par dalīšanos ar zināšanām un informāciju, par iespēju smelties iedvesmu veselīgam dzīvesveidam un bagātināties ar pozitīvām emocijām!

Lasiet vairāk par Baha ziediem arī šeit: www.bacheducationalresource.org

Un šeit: www.bachcentre.com

Bet šeit ir pieejama E.Baha grāmata par slimību patiesajiem cēloņiem PDF formātā: krievu valodā Исцели себя сам.

Un angļu valodā: Heal Thyself.Autors: tava-pasaule.lv / 09.03.2018. / Pārpublicēt drīkst tikai ar rakstisku atļauju un AKTĪVU saiti uz šo publikāciju!

SAISTĪTIE RAKSTI:
Uz pirti – pēc laimes, veselības un stārķa svētības 6 personiskās efektivitātes likumi
Mandeļu piens: kā pagatavot mājās Lai dzīvē veiktos, jātrenē intuīcija. Ar ko sākt?
Ārstniecības augi: ievākšana, izmantošana 3 jautājumi dzīves sakārtošanai

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *