Atslodzes dienas 2016. gada septembrim

Atslodzes dienu grafiks septembrim

(pēc Latvijas laika)

Par septembra Top produktu droši var saukt ābolus.  Ko tik no tiem nevar pagatavot! Ievārījumus, biezeņus, ābolkūkas, ābolmaizītes, tos var cept cepeškrāsnī, gatavot desertus un mērces, kaltēt ziemai, spiest sulā un izmantot vēl visādi citādi, ļaujoties iedvesmai un fantāzijas lidojumam. Un tomēr vislielāko labumu mūsu veselībai ābols sniegs tad, ja tiks apēsts svaigs. Ne jau velti ir tāds teiciens: ja katru dienu apēdīsi pa ābolam, par slimībām un ārstiem varēsi aizmirst.

Ja ābols nācis no sava dārza vai no kādas citas ekoloģiski tīras vietas, tad pareizi to ir ēst tā, ka pāri paliek tikai kātiņš. Jo vērtīgs ābolā ir viss: gan lielā daudzumā antioksidantus saturošā miziņa un mīkstums, gan arī brūnās sēkliņas, kas ir joda un ļoti vērtīgu taukskābju avots.

Nav labākas uzkodas par ābolu. Ābolos esošās šķiedrvielas palīdz pazemināt holesterīna līmeni, bet fitovielas – novērst sirds-asinsvadu un onkoloģiskās saslimšanas. Vitamīni un minerālvielas dod enerģiju ķermenim, paildzina jaunību, uzlabo smadzeņu un nervu sistēmas darbību. Domāšana kļūst skaidrāka un nervi izturīgāki. Un tas ir īpaši aktuāli septembrī, jo uzsākoties jaunajam mācību gadam daudzi cieš no pārmērīga stresa. Turklāt ābolu graušana uzlabo zobu un smaganu stāvokli. Ja jāizvēlas kāds veselīgs našķis izsalkuma remdēšanai starp ēdienreizēm, tad ābols būs taisni laikā!

Zinību mēnesis iesākas ar Jaunmēnesi Jaunavas zīmē. Un tā kā tas, kādā zīmē iesākas jauns lunārais cikls, nosaka galveno toni turpmākajām četrām nedēļām, tad tas nozīmē, ka lielāka uzmanība jāpievērš lietām, par ko ir atbildīga Jaunavas zīme – veselībai, diētai, čaklai strādāšanai, taupīgumam un ekonomijai. No 1. līdz 16. septembrim Mēness augs. Šajās divās nedēļās rūpīgāk jāseko līdzi savai ēdienkartei, jo pieņemties svarā būs vieglāk. Pēc 16. septembra Mēness sāks dilt un mēneša otrā pusē ēšanas ziņā var atļauties arī kādu vaļību – svars tik ātri klāt nenāks.

Septembrī īpaši ir jāizceļ 1. un 16. datumi. Tās ir dienas, kad notiks spīdekļu aptumsumi. 1. septembrī gaidāms Saules aptumsums, bet 16. septembrī – Mēness aptumsums. Tā kā aptumsumu dienās nav ieteicama pilnīga badošanās, tad šo dienu atslodzei labāk izvēlēties dažādus salātus, zaļos kokteiļus, smūtijus, augļu un dārzeņu sulas, kefīru vai paniņas.Uzklikšķini uz tabulas, lai to palielinātu:

Atslodzes dienas 2016. gada septembrim

Autors: tava-pasaule.lv / Publicēts 2016. gada 30. augustā.SAISTĪTIE RAKSTI:
Atslodzes dienas 2016. gadam Matu griešana septembrī
Kā saglabāt figūru rudenī Mēness kalendārs septembrim
Ķermeņa masas indeksa kalkulators Dārzkopja kalendārs

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *