Atslodzes dienas 2016. gada oktobrim

Atslodzes dienu grafiks oktobrim

(pēc Latvijas laika)

Ko likt galdā rudenī, kad laiks kļūst arvien vēsāks, lietaināks, vējaināks un nejaukāks? Protams, ka dārzeņus visos iespējamos veidos, bet, jo īpaši siltā veidā – zupās, sautējumos un sacepumos. Vārītas bietes, tvaicēti burkāniņi un galviņkāposti, pildīti kabači un paprika, ķirbju biezzupas, papildinātas ar kādu asāku garšvielu… Jo krāsaināk un dzīvāk, jo labāk! Jo vairāk dažādības būs uz šķīvja, jo priecīgāks būs prāts un lielāka garantija, ka rudens panīkums, puņķi un depresija ies secen.

Īpaši gribētos izcelt kādu dārzeni, kuru noteikti var saukt par oktobra mēneša galveno varoni. Tas ir ķirbis. Daudziem tas negaršo, tomēr tie, kas ar ķirbi ir nodibinājuši draudzīgas attiecības zina, ka tas ir ļoti, ļoti vērtīgs augs.

No botānikas viedokļa ķirbis ir oga, turklāt vislielākā. Tajos ir C vitamīns, beta karotīns ķirbjos ir pat vairāk kā burkānos, daudz kālija, šķiedrvielu un citu vērtīgu vielu, kas kopumā palīdz stiprināt organismu, uzlabo imunitāti, vielmaiņu, redzi, regulē asinsspiedienu.

Ķirbju sēklas satur olbaltumvielas, cinku, dzelzi, B grupas vitamīnus – tas viss ir nepieciešams mūsu organismam, lai ilgāk saglabātu skaistumu un jaunību.

Tautas medicīnā tiek izmantotas visas ķirbja daļas:

  • ziedus žāvē un izmanto ārstniecisku tēju pagatavošanai, no stīgu galotnēm gatavo salātus sirds un nervu slimību ārstēšanai,
  • mīksto viduci izmanto gan uzturā domāšanas uzlabošanai un optimisma vairošanai, gan arī masāžās pie locītavu slimībām un aplikācijās – ekzēmu un izsitumu gadījumos.
  • tiek žāvētas, maltas un izmantotas uzturā kaulu, zobu un nagu stiprināšanai arī ķirbja mizas.
  • sēklas jau no sendienām tiek izmantotas kā līdzeklis pret cērmēm, spalīšiem un citiem parazītiem.
  • ķirbju eļļa aizsargā organismu no onkoloģiskam saslimšanām.
  • sula ir tik dziednieciska, ka lietojot to uzturā regulāri, varot pat atjaunoties nodilušie kaulu locītavu skrimšļi. Vārdu sakot, īsts brīnumlīdzeklis!

Bet nu atgriezīsimies pie oktobra atslodzes dienām. Oktobris iesākas ar Jaunmēnesi Svaru zīmē. Līdz 16. oktobrim mēness augs un pieņemsies spēkā. Augoša mēness dienās jo īpaši jāizvairās no visu kaitīgo un kalorijām bagāto ēdienu lietošanas uzturā, jo viss, kas būs apēsts par daudz uzreiz ies labumā. Svars pieaugs ātrāk pat no niecīgiem diētas pārkāpumiem.

Pēc 16. oktobra mēness sāks dilt un būs dilstošs līdz 30. oktobrim. Dilstoša mēness dienas ir labvēlīgākas visām attīrošajām procedūrām un diētām, kas paredzētas ātrākai organisma attīrīšanai un svara zaudēšanai. Arī pretcelulīta un dažādus taukus dedzinošos pasākumus labāk ieplānot uz šo periodu, jo efekts būs ātrāks un izteiktāks. Pēc 30. oktobra mēness atkal uzsāks augt.Uzklikšķini uz tabulas, lai to palielinātu:

Atslodzes dienas 2016. gada oktobrim

Autors: tava-pasaule.lv / Publicēts 2016. gada 29. septembrī.SAISTĪTIE RAKSTI:
Atslodzes dienas 2016. gadam Matu griešana oktobrī
Kā saglabāt figūru rudenī Mēness kalendārs oktobrim
Ķermeņa masas indeksa kalkulators Dārzkopja kalendārs

2 komentāri
  1. 03/10/2016
    • tavapasaule 04/10/2016

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *