Ātrā jaunu iemaņu apgūšanas prakse. Kaufmaņa metode

Džošs Kaufmanis (Josh Kaufman) – izglītošanās aktīvists un rakstnieks, pēc ģimenes pieauguma pēkšņi atskārta, ka viņa dzīve ir radikālā veidā mainījusies. Arvien biežāk Džošu apciemoja doma par to, ka viņam nekad vairs nebūs brīvā laika. Nekad. Šī atklāsme rakstniekam radīja zināmu apjukumu, jo vairāk par visu viņam patika apgūt kaut ko jaunu.

Bet jaunu prasmju un iemaņu apgūšanai ir vajadzīgs laiks, kura deficītu Kaufmanis saistībā ar bērna piedzimšanu kā reiz arī pilnā mērā izjuta. Izveidojusies situācija lika aizdomāties: cik tad patiesībā laika ir nepieciešams, lai iemācītos darīt kaut ko jaunu.

Izstudējot kaudzi pieejamās literatūras par tēmu „kā mēs mācāmies darīt jaunas lietas”, Džošs nonāca pie secinājuma: pat sākot pilnīgi no nulles, darīt jebko var iemācīties tikai 20 stundās. To viņš pierādīja arī praksē, 20 stundu laikā iemācoties spēlēt havajiešu ģitāru.
jaunu iemaņu apgūšanas prakse

Protams, tik ātrā laikā nevar iemācīties kaut ko darīt profesionālā līmenī. Lai kļūtu par profesionāli un ekspertu kādā šaurā jomā, esot nepieciešams veltīt 10000 stundas. Tātad aptuveni piecu gadu pilnas slodzes darbu.
Bet ar 20 stundām pilnīgi pietiekot, lai apgūtu jebko tīri praktiskai izmantošanai. Vienalga, vai vēlamies iemācīties gleznot, spēlēt vijoli, žonglēt, izšūt krustdūrienā, uzstāties publikas priekšā, dejot… jebkuras prasmes apgūšanai ir nepieciešamas tikai 20 stundas mērķtiecīgas prakses.

20 stundas – tas ir aptuveni 45 minūtes katru dienu mēneša garumā. Dažas dienas var pat izlaist. Bet, lai gūtu ievērojamus rezultātus, jārīkojas pēc īpašās, Kaufmaņa efektīvās prakses metodes.

Jaunu prasmju apgūšanas efektīvās prakses metode:

1. Jaunapgūstamās prasmes analīze. Labi jāapdomā, ko tieši mēs vēlamies iemācīties darīt. Tad šo prasmi jāsaskalda mazākās daļās, jānosaka svarīgākais un jāsāk kaut kas darīt lietas labā, lai pēc iespējas ātrāk redzētu rezultātus. Tas motivēs neapstāties.

Piemēram, ja ir vēlēšanās iemācīties gleznot, tad vispirms ir jānopērk krāsas, otas, papīrs, molberts un citas attiecīgās lietas.

2. Informācijas ievākšana par apgūstamo prasmi. Jāatrod 3 līdz 5 avoti: DVD, grāmatas, kursi vai kas cits, bet vairāk par 5 avotiem izmantot nav vēlams. Ja informācijas savākts pārāk daudz, tad iespējams, ka lielākā laika daļa paies teorijas studēšanā, nemaz netiekot līdz praksei. Bet tieši PRAKTIZĒŠANA ir tā, kas ļauj mums pēc iespējas ātrāk iemācīties darīt to, ko gribam.

3. Jānorobežojas no visa, kas traucē praksei. No visa, kas novērš uzmanību – telefons, internets, televizors… Ieslēdzam gribasspēku, koncentrējamies un noliktajā laikā praktizējam, praktizējam, praktizējam.

4. Praktizēt kopumā 20 stundas, lai sajustu redzamus rezultātus un līdz ar to arī iegūtu pārliecību par sevi. Tas arī viss!

Tikai 20 stundas prakses un Kaufmanis jau izpilda dziesmas, spēlējot uz havajiešu ģitāras. Video (krievu val.):

Tas taču ir apbrīnojami: lai arī ko mēs gribētu iemācīties darīt, galvenais šķērslis ir nevis prātā, bet emocijās. Mēs baidāmies. Baidāmies izskatīties smieklīgi un justies muļķīgi. Tieši tā mēs jūtamies jebkura apmācību procesa sākumā. Galvenais šķērslis ir emocijās. © Josh Kaufman

Un ko jaunu vēlaties iemācīties Jūs?

Autors: tava-pasaule.lv / 08.08.2017.

SAISTĪTIE RAKSTI:
R. Šarma. 18 paradumi, kas ienesīs pozitīvas pārmaiņas tavā dzīvē Pievilkšanās likums jeb kā pareizi formulēt savas vēlmes
Mīlestības ietekme uz 3 svarīgākajām dzīves sfērām. Kas ir afirmācijas un kā tās pielietot
Mantras Kā atgriezt dzīvesprieku

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *